קצר בתקשורת

מאז מונה ג'ורדי קרויף לתפקיד המנהל המקצועי של מכבי תל אביב לפני מעל לחמש שנים הצעד הראשון שהוא עשה היה לסגור את הקבוצה בפני התקשורת והאוהדים, צעד אשר זכה לתשבחות רבות. מאותו היום פסקו ההדלפות, השחקנים, הצוות המקצועי וההנהלה מיעטו להתראיין, וגם כשעשו זאת הם היו מאוד זהירים בדבריהם. מאז כאמור עברו מעל לחמש שנים שבהם התחלפו מנכ"לים, מאמנים, צוותי אימון, מנהלי קבוצה ולאחרונה מונה יועץ לצוות האימון, אך המדיניות נשמרה. מעטים אנשי המקצוע אשר הגיעו והעניקו ראיון גלוי לב וכנה לתקשורת ולאוהדים.

ג'ורדי קרויף
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

אנחנו רגילים בארץ שאחרי כל ניצחון והפסד הבעלים עולה לתוכנית הספורט ומאמנים מגיעים לעיתים תכופות לתוכנית סיכום המחזור ואפילו שחקנים אומרים את שעל ליבם ברשתות החברתיות, במכבי המצב שונה. ג'ורדי הנחיל סטנדרטים אירופאיים לקבוצה, אבל אם מסתכלים על המצב באירופה, אז בעונתו האחרונה בבאיירן מינכן פפ קיים פגישה עם מועדון האוהדים של הקבוצה, בו התאפשר לאוהדים לשאול אותו שאלות מקצועיות ולשמוע מפפ כיצד הוא מכין את הקבוצה שלו למשחקים וזכו לשמוע ממנו מהם השיקולים שלו בבחירת המערך ובבחירת ההרכב.

כאשר פפ נחת במנצ'סטר הוא נסע במונית וענה לשאלות האוהדים, ובשנה שהוא בתפקיד העניק מספר ראיונות וענה מספר פעמים לשאלות האוהדים. גם יורגן קלופ ערך ראיון משעשע עם אוהד צעיר של הקבוצה מספר שבועות אחרי שהצטרף אל המועדון, והעניק ראיון נוסף למספר ילדים אשר אוהדים את הקבוצה כאשר הקבוצה ערכה מחנה אימון בארצות הברית.

פפ גאורדיולה טקסי

קרויף וגולדהאר לקחו את מכבי מקצה אחד אל הקצה השני בנושא הזה, אבל האיזון הוא איפשהו באמצע. למרות שמיץ' הוא הבעלים של הקבוצה, הקבוצה שייכת לנו, האוהדים, ויש לנו את הזכות לשמוע ממיץ' מה קרה בעונה שעברה (ולא מהתקשורת) ומה צופן לנו העתיד. ליתר דיוק אנחנו מחכים לראיון כזה מאז שזכינו בטרבל, לפני כשנתיים, אז התראיין הבעלים הקנדי בפעם האחרונה. אנחנו רוצים לשמוע ממנו מה תפקידו ומעמדו של סטיב מקלארן, היועץ החדש ולא לשמוע ספקולציות נוספות מהתקשורת.

אומרים שהדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. מכבי מנסה להגן על עצמה מפני התקשורת כדי לייצר שקט מקצועי, אך בפועל היא יוצרת מעטה של מסתוריות, שמוביל לשלל ספקולציות בתקשורת ובקרב האוהדים עצמם, שניזונים משמועות.

לסיכום, חייבת להיות תקשורת בין המועדון והעומד בראשו ובין אוהדי הקבוצה, וכן, לפעמים זה צריך לעבור גם דרך צד ג'  (גופי הספורט השונים) אשר תפקידם לשאול בין היתר שאלות נוקבות עליהם המועדון מעדיף שלא לענות. אנחנו האוהדים צמאים לתשובות.

מיץ' גולדהאר
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח