קאגלר סיונוצ'ו מוכן לכבוש את הפריימר ליג

// מאת אבי גולדשטיין

לאחר סיום סגאת מכירתו המתוקשרת של הארי מגוואיר למנצ'סטר יונייטד, היו הרבה ששאלו מי ייכנס לנעליו, ובצדק.

הרי לסטר לא עשו שום רכש למרכז ההגנה שיוכל להחליף אותו, לפחות לא בעונת 19/20, אך לפני שנה, ביום האחרון של חלון העברות קיץ 18/19, הגיע קאגלר סיונוצ'ו. אז למה בעצם הבלם התורכי לא עלה בשפתיי המבקרים?

קאגלר סיונוצ'ו
קאגלר סיונוצ'ו

סיונוצ'ו לא פתח את הקדנציה שלו אצל השועלים בצורה טובה בלשון המעטה. כאשר הוא נרכש תמורת 18 מיליון אירו ביום האחרון של חלון העברות מפרייבורג הגרמנית, אף אחד לא ציפה שכך יתנהלו הדברים. עוד לפני שהספיק לשחק את משחקו הראשון כבר ספג פציעה ראשונה שהשביתה אותו עד ספטמבר. לאחר מכן הוא פשוט לא הצליח למצוא דרך לפרוץ לתוך ההרכב הראשון.

את עונת 18/19 קאגלר סיים עם 6 הופעות בליגה, 4 מהם כשחקן פותח, סה"כ 371 דקות פרמייר ליג. קאגלר לא היה אפילו בלם שלישי ובקושי רביעי היות ובלסטר לא היו פציעות רציניות שדרשו את הכנסתו להרכב מלבד רוטציה שגרתית. מפרייבורג הוא נמכר כשחקן הרכב לכל דבר, הוא בילה 2 עונות בגרמניה כאשר שיחק 55 משחקים בכל המגרות (50 בליגה).

לסטר הביאה שחקן צעיר (בן 22 בעת רכישתו) למרכז ההגנה במטרה שיהווה תחרות להרכב. והעונה, כשמגוואיר סיים את המעבר המתוקשר ליונייטד, וווס מורגן הקפטן הוותיק (בן 35) של השועלים כבר אינו יכול לשחק את אותם כמות המשחקים כמו בעבר, פתח סיונוצ'ו את העונה בהגנת לסטר.

כעת, לאחר 4 מחזורי ליגה ומשחק גביע הליגה אחד, נראה כי קאגלר לוקח בעלות על מעמדו בהרכב של רודג'רס.
קצת סטטיסטיקה של הבלם בארבעת משחקי הליגה שלו העונה –

73.5 מסירות למשחק
85.4% דיוק מסירות
3.3 תיקולים למשחק
0.8 פעמים עוברים אותו בממוצע למשחק
5 הרחקות למשחק
1.3 חטיפות למשחק
4.3 ניצחונות במאבקים אוויריים
0.5 פאולים למשחק

קאגלר סיונוצ'ו
קאגלר סיונוצ'ו

מעבר לכך שהוא מפגין יכולות הגנתיות מרשימות, יכולת המסירה והנעת הכדור שלו תורמות לו להטביע את חותמו בקבוצה. רודג'רס אוהב משחק הנעת כדור וקאגלר נכנס בדיוק למשבצת אותה השאיר מגוואיר מאחוריו. לתורכי יש המון יתרונות שבדרך כלל עולות על החסרונות שלו. משחק ראש משובח, נוכחות ברחבה, משחק רגיל מעל הממוצע לבלם וביטחון שהוא משרה על שאר השחקנים.

כמו שנראה כעת, מלבד ביטחון השחקנים שסביבו שנבנה יותר עם כל משחק שעובר, יש לו את הכל ועוד.

אומנם הוא לא מהבלים המהירים שיש בליגה, אך הוא עולה בנתון זה על קודמו. בנוסף, קאגלר מראה כי הוא יודע לקרוא את המשחק היטב ועם 2 פאולים בלבד ב4 משחקי ליגה, כאשר הוא לא ממעט להיכנס למגוון תיקולים, הוא בהחלט נראה רק בתחילת דרכו להגשמת הפוטנציאל עליו שילמה לסטר 18 מיליון אירו.

כשהוא רק בן 23 ושחקן הרכב בקבוצה מרגשת בפרמייר ליג שיכולה לדחוף עצמה עד אפילו כניסה לטופ 4 העונה, קאגלר סיונוצ'ו הוא בהחלט שם חם לעקוב אחריו העונה ובכלל בהמשך דרכו בכדורגל האירופאי.

עם מעט יותר מזל מבחינת כשירות לעומת העונה הקודמת ושמירה על יציבות שתמשיך את פתיחת העונה המעולה שלו, קבוצות צמרת מאנגליה והעולם לא יהססו להיכנס לקרבות סכינים על שירותיו של הבלם הטורקי.

קאגלר סיונוצ'ו
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח