צלילה חופשית

תחילה, יש לציין כי כולנו מלאי תקווה שאיננו נמצאים בנקודה בה עלינו לסכם את עונת הכדורגל. כך או כך, על פרויקט ה"גלאקטיקוס" של ויאריאל העונה ניתן להכריז כבר עכשיו ככישלון. וכעת הגיע הזמן לשאלה הגדולה – היכן טעה חאבייר קאייחה, המאמן שהיו לו את כל הכלים הדרושים על מנת להשיב את הצהובים לימיהם הגדולים?  

ויאריאל
האם הם יקבלו את ההזדמנות להציל את העונה הזו? (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של Villarreal CF)

במבט חטוף על הסגל שהעמידה ויאריאל העונה, ניתן למצוא את מיטב הכדורגלנים הספרדיים של הדור האחרון- החל מסרחיו אסנחו השוער, דרך ראול אלביול הבלם הוותיק שמשתף פעולה בחלק האחורי עם אלברטו מורנו אקס ליברפול ומריו גאספר. וכלה בסנטי קאסורלה, סוריאנו ואיבורה במרכז הקישור והחלוצים פאקו אלקאסר וג'רארד מורנו שקרעו רשתות בקבוצותיהם הקודמות, דורטמונד ואספניול.

איך נוצר סגל הכוכבים המקומיים הזה? בצורה פשוטה למדי האמת. לויאריאל הייתה מטרה אחת בשלושת חלונות ההעברות האחרונים והיא להנחית כמה שיותר שחקני עילית ספרדיים בוגרים, מנוסים ומוכחים בלה סרמיקה. הרכש אמנם התנהל בצורה חדה, מהירה וחכמה, אך יחד עם זאת נוצר בויאריאל מצב שבו כל שחקן בוגר ובשל שמגיע לקבוצה, דוחק החוצה בין שניים לשלושה שחקני בית צעירים. ויאריאל הקפיצה את ממוצע הגילאים שלה בצורה חסרת תקדים, ושלחה את שחקני הבית שלה להשאלות. ויאריאל אף הוסיפה חטא על פשע והשאילה את מיטב שחקניה הצעירים אל קבוצות ביבשות מרוחקות, כך שהנהלת הצהובים נותרה קירחת מכאן ומכאן- גם הרחיקה את דור העתיד וגם מנעה ממנו את צבירת הניסיון בכדורגל הספרדי. קבוצה שמקדמת את השחקן המקומי? לא בטוח בכלל.

פאקו אלקאסר
הגיע מאוחר מדי, פאקו אלקאסר (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של Villarreal CF)

הבעיה המרכזית השנייה של ויאריאל העונה היא, איך לא, המספרים הבינוניים למדי שהיא סיפקה על כר הדשא. כאשר הגורם המרכזי לבעיה זו הוא לא אחר מאשר הכוכב הגדול ביותר של הקבוצה, סנטי קאסורלה. צעירי הלה-ליגה יכולים ללמוד דבר או שניים מהקשר בן ה-35 שגדל בויאריאל והעמיד ב-17 שנות קריירה מסורת מפוארת ואדירה. אך יחד עם זאת ועל אף גדולתו, מספרים הם מעולם לא היו הצד החזק של קאסורלה.

עם שיבתו לקבוצת נעוריו לאחר שש עונות בארסנל, קאסורלה סומן במידית בתור מי שימחה אחת ולתמיד את חרפת הירידה לליגת המשנה של ויאריאל ויחזיר אותה למקומה הטבעי. אך קאסורלה התגלה במהרה כשחקן שפשוט לא יכול לשחזר את הצלחתם של כוכבי הקבוצה שקדמו לו- אין לו את המנהיגות של ריקלמה, את העוקץ של פורלאן או את יכולת המסירה של מרקוס סנה. לסנטי קאסורלה נזקפות זכויות רבות, אך בגילו המתקדם, קשה להאמין שדווקא הוא יכול להיות הברומטר של ויאריאל.

 

למרות זאת, קשה להאשים רק את קאסורלה בכישלונה של קבוצתו, שניצבת במקום השמיני בלבד בטבלת הלה-ליגה (מקום שאינו מעניק כרטיס לאף מפעל אירופי) ואף הודחה מגביע המלך על ידי מירנדס הקטנה מליגת המשנה. הצוללת הצהובה מלאה בקצינים בכל עמדה ועמדה במגרש, כאשר איש מהם אינו מוכן לקחת את ההגה בידיים ולהתמנות לקפטן. וכשזה המצב בקהילה האוטונומית הגדולה בוולנסיה, אין זה פלא שויאריאל הפכה לקבוצה שפשוט לא יודעת לקחת, שכל נקודה שהיא צוברת מגיעה לאחר דם, יזע ודמעות גם כאשר אין צורך בכך ושכל יריבה שהיא נהגה לטאטא בקלות מכר הדשא בעבר, נדמית בעיניה לאיום של ממש.

עצוב לומר, אך אם ישנה קבוצה שמגפת הקורונה הקשה הגיעה בתזמון מושלם עבורה, זו ויאריאל. האימונים הופסקו, הלה-ליגה הושבתה ובמשרדי המועדון יכולים כעת לחשב מסלול מחדש ולקבל את ההחלטות הקריטיות ביותר עבור הקבוצה הקטנה, אך הכל כך גדולה הזו.

סנטי קאסורלה, ויאריאל
שחקן נשמה ופנדליסט מדופלם, אך כרגע לא הרבה יותר מזה (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של Villarreal CF)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח