פולגה והנעליים

// מאת יהודה דונט

"הפועל רעננה עושה היסטוריה, מעפילה לגמר הליגה אירופית ויכולה לזכות בתואר הראשון בתולדותיה, דווקא במפעל היוקרתי!" אז נכון, זה עדיין לא קרה והפועל רעננה תסתפק גם בהופעה במוקדמות של הליגה האירופית, אבל בדרום-אמריקה זה יקרה.

בגמר הקופה סודאמריקנה, מפעל שמקביל לליגה האירופית, העפילו שתי קבוצות שלא זכו מעולם בתואר כלשהו – קולון מסנטה פה שבארגנטינה ואינדפנדיינטה דל ואיה מאקוודור, יכולות להתחיל לכתוב את רשימת התארים שלהם דווקא בטורניר היבשתי.

קולון סנטה פה
Credit to "Conmebol Sudamericana" Facebook page 

קולון מהמקום 14 בליגה המקומית, היא לא עוד קבוצת כדורגל. הקפטן שלה לואיס מיגל ,אל פולגה, רודריגס, בן 34 בעל גובה לא שיגרתי ומשקל עודף, בעט את הפנדל הקריטי שהעלה אותם לגמר בצורה מקורית ומלאה באומץ. אבל כל זה מתגמד לעומת סיפור חייו. "מעולם לא היו לי נעלי כדורגל, שיחקתי יחף או עם נעליים רגילות וישנתי בחדר עם עוד חמישה אחים. היום אני במלון עם הקבוצה, המיטה מסודרת ויש אוכל על השולחן, עם החיים שהיו לי… כלום לא מפחיד אותי" הוא מספר על עצמו. ואם זה לא מספיק, הוא גם כבש במשחק הראשון בחצי הגמר והקדיש את השער לאביו שמת כמה ימים קודם לכן.

גם האוהדים שלה הם סיפור יוצא דופן. הסיפור התורן הוא על אוהד של הקבוצה בן 78 ריגש כשנסע את כל הדרך הארוכה לברזיל באוטובוס כדי לצפות בחצי הגמר מול אתלטיקו מיניירו.

 

הם יפגשו כאמור את אינדפנדיינטה דל ואיה מאקוודור, קבוצה שעלתה לראשונה לליגה הבכירה רק ב2010 .ומאחוריה עומד אדם בעל אמצעים. במגרש האימונים שלה תלוי שלט "אלופי העתיד של אקוודור" והיא, כשיטה, מוכרת וקונה את השחקנים כל עונה מחדש. ב-2016 היא הגיעה עד גמר הליברטדורס כשהיא הופכת להיות הראשונה שמדיחה באותו עונה גם את ריבר וגם את בוקה. בגמר אגב היא הפסידה לאתלטיקו נסיונאל.

הגמר ישוחק בפרגוואי ביום שבת ה-9 לנובמבר, ואמנם לא ידוע איך יגמר הקרב הזה, אבל מה שבטוח, בגמר הזה כולם ישחקו עם נעליים.

אינדפנדיינטה דל ואיה
Credit to "Conmebol Sudamericana" Facebook page

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח