עקביות

// מאת אוראל פרטוק

עקביות, אופי או צבירת נקודות הם דברים שחשובים שיהיו דומיננטיים אצל נבחרות כדורגל, למרות זאת דווקא הדבר הדומיננטי ביותר בנבחרת ישראל הוא הביזאר.

עשרות סיפורים במהלך השנים על יציאות בלילה לפני משחקים, ריבים בתוך הנבחרת מסיבות שונות, זימונים ושיחרורים לא מקצועיים ועוד דוגמאות רבות ומגוונות.
ביום שישי הקרוב תפגוש הנבחרת את לטביה למשחק במסגרת מוקדמות היורו, היא מגיעה עם צבירת נקודות טובה במידותיה (עדיין לא הפסידה) וניצחון עם הרבה אופי על אוסטריה החזקה, במילים אחרות – היא נראית בכיוון הנכון, כמו שנבחרת אמורה להיראות.

נבחרת ישראל 2019
קרדיט לדף הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל בישראל – The Israel Football Association

אך כמובן שהביזאר הוא חלק בלתי נפרד מהנבחרת והוא יכול להגיע בשלל דוגמאות ואפשרויות:
הפעם זה מגיע בצורת זימונים ושחרורים חוזרים ובלתי פוסקים של שחקנים שזומנו בסגל המקורי ומחליפיהם.

לדוגמא – בסגל המקורי שפורסם לקראת המשחקים מול לטביה ופולין זומן אלון תורג׳מן, החלוץ שוחרר לאחר שנודע על שנפצע, במקומו זומן איתי שכטר. לאחר מעט זמן נודע כי גם הוא לא כשיר ושון וויסמן זומן במקומו. שלושה ימים למשחקים גם וויסמן שוחרר עקב פציעה ובמקומו זומן איילון אלמוג. ארבעה חלוצים שונים על עמדת חלוץ אחת בסגל לקראת שני משחקים בודדים.

 

גם בסגל השחקנים למשחקים מול סלובניה ואוסטריה קרו מקרים דומים – חאתם אלחמיד וניר ביטון שוחררו מסגל הנבחרת בעקבות פציעות, במקומם זומנו אוראל דגני ובן ביטון, האחרון גם כן הספיק להיפצע והוחלף ברמי גרשון.
שוב, שחקנים שוחררו מהסגל המקורי, הגיע תחליף וגם הוא שוחרר. מה שנקרא – ביזאר.

רמי גרשון, מכבי חיפה, הפועל רעננה
קרדיט לדף הפייסבוק של מועדון כדורגל מכבי חיפה

לפני שתחשוב על לטביה, פולין, נקודות ויורו, נבחרת ישראל תצטרך לעשות בדק בית רציני בתוך בצוות המקצועי שלה הן מבחינת לבדוק את מצבו הבריאותי של שחקן לפני שהוא מוזמן והן מבחינת מקרי הפציעות התכופים באימונים.

רק לאחר שהנושא ייבדק ויימצא פיתרון יהיה אפשר לגשת לפן המקצועי ולבחירת השחקנים שיזומנו, בסגל המקורי או כתחליף.
להעביר ביקורת על בחירת השחקנים בסגל הנבחרת כל אחד יכול וגם עושה, לכן אמנע מההרגל המיותר הזה ואתקצר את דעתי בפיסקה שתעלה קצת חומר למחשבה בנוגע לחלוץ הרביעי שזומן לעמדת החלוץ הרביעי בסגל.

 

בסופה של סאגת החלוצים (עדיין לא ידוע איך תיגמר) ככל הנראה נראה את איילון אלמוג כחלוץ מספר 4 לצד בן שהר, ערן זהבי ודיא סבע בצמד המשחקים הקרובים.
על הפוטנציאל האדיר של איילון אלמוג אי אפשר להתווכח ואף גם על היכולת הטובה שהציג בחצי העונה בלאומית ובחצי העונה בליגת העל.

אך אם שמים את הכל על השולחן, הוא לא החלוץ הישראלי (הכשיר) הטוב ביותר שיש וישנם אופציות עדיפות ממנו, שני שמות שעולים לראש ככאלה הם ירדן שועה וגיא מלמד שעשו עונות נהדרות בקבוצותיהם. בהיעדר אפשרות לזמן כרגע את ירדן שועה לנבחרת בגלל בעיית הצבא, גיא מלמד הוא האופציה הרלוונטית.

איילון אלמוג נבחרת ישראל

גם מספרית וגם מבחינת היכולת או הניסיון מלמד עולה על החלוץ הצעיר, איילון אלמוג כבש העונה בכל המסגרות 9 שערים (7 בלאומית ו-2 בעל). לעומתו, גיא מלמד כבש 10 העונה, כולם בליגת העל, כולם כשהוא מנהיג את קבוצתו כאחד מכוכבי הקבוצה אל עבר פלייאוף עליון ומרחק נגיעה מכרטיס לאירופה.

כשגם ניסיון לא חסר לו, 3 עונות בצמרת ליגת העל שניים מהן מרובות שערים ואחת עם מספר דקות מועט בבאר שבע שגם אותה אפשר להגיד שצלח, ושער מדהים בגמר הגביע.

לסיכום, לפני שבוחרים את שחקני הסגל (או את המחליפים) לפי יכולת או התאמה לשיטה, קודם כל כדאי לוודא שהם כשירים לשחק וחשוב לשמור על בריאותם במהלך האימונים לקראתו.

נבחרת ישראל
קרדיט לדף הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל בישראל

תגובה אחת

  1. Avatar

    ומה עם תומר חמד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח