עטלף צעיר

מי שלא עקב אחרי הליגה הספרדית וולנסיה במחזורים האחרונים, כנראה לא שמע את השם קרלוס סולר. ולנסיה, שפתחה רע מאוד את העונה וכבר החליפה שני מאמנים, נמצאת כרגע במאבקי התחתית של הליגה הספרדית, אך לאחרונה נראה שיחד עם וורו, המאמן החדש, ולנסיה מתחילה להתאושש. ראיה לכך: הניצחון ביום שבת האחרון 0:2 על ויאריאל בדרבי הולנסיאני. מי שהיה איש המשחק הוא קרלוס סולר, קשר צעיר ששער הבכורה שלו ויכולת מרשימה מצידו, מלמדים בצורה הכי טובה על הרוח החדשה שנושבת במפרשים של העטלפים.
Carlos Soler
Credit to Carlos Soler official Facebook page
ולנסיה רשמה לראשונה העונה שני ניצחונות רצופים בליגה, מה שלא הצליחו לעשות המאמנים האחרים שהיו שם העונה:  פאקו אייסטרן (אקס מכבי ת"א) וצ'זרה פראנדלי האיטלקי. לסולר זו הייתה ההופעה הרביעית בלבד בליגה במדי הקבוצה הבוגרת, השלישית שהוא פותח בהרכב הראשון. בהופעתו האחרונה הוא רשם שער, 3 בעיטות לשער, 8 חילוצי כדור ורץ 10.6 קילומטר ב-78 דקות שלו על המגרש. לאחר המשחק אמר "שמח להפוך להיות שחקן הרכב ראשון, והעובדה שהשער שלי עזר לקבוצה לנצח את המשחק עוד יותר משמחת", הוא עוד הוסיף והחמיא לקהל שהגיע לעודד את הקבוצה אפילו שהמצב קשה כל כך העונה. לאחר הניצחון הזה אגב ולנסיה ממוקמת במקום ה15, עדיין 6 נקודות מהקו האדום.
אבל רגע, מי אתה קרלוס סולר?
קרלוס סולר באראגן, הוא יליד העיר ולנסיה, כבר 12 שנים נמצא במועדון ועבר בכל מחלקות הנוער כולל כמובן קבוצת המילואים של הקבוצה. הוא חגג רק בתחילת החודש יום הולדת 20, והוא מנשא לגובה 1.83 מטרים. הקשר הצעיר כילד בכלל היה חלוץ, ומסתבר שלא היה רע בתפקיד הזה עם כ-500 שערים וכ-100 בישולים לאורך השנים במחלקות הילדים של ולנסיה. אך עם השנים, ככל שהתבגר, המאמנים זיהו את ראיית המשחק הטובה של השחקן והפכו אותו לקשר מרכזי. את יכולות הכיבוש הוא לא שכח, ואף אמר בעבר שהוא אוהב להצטרף להתקפות ולבעוט בעיטות חופשיות. הנה לכם הדגמה על מה שהוא דיבר, בעיטה חופשית מושלמת מלפני כחודשיים במדי קבוצת המילואים:

למעשה סולר נמצא עם הקבוצה הבוגרת מתחילת העונה, כאשר פאקו אייסטרן מיודענו צירף אותו למשחקי טרום העונה של הקבוצה הראשונה. בהמשך לא קיבל הזדמנויות בליגה וחזר לקבוצת המילואים, וגם כשהתחלף המאמן והגיע צ'זרה פראנדלי לקבוצה הוא חשש לתת לקשר הצעיר הזדמנות ושיתף אותו מעט במשחקי הגביע. לאחר שפראנדלי עזב את המועדון, הגיעה וורו, עוזר המאמן הנצחי של הקבוצה הוא איש המערכת שכנראה הכיר הכי טוב את הכישרון שהתבזבז לו בקבוצת המילואים, הוא נתן לסולר את הצ'אנס שהיה צריך והוא החזיר לו על המגרש. אין ספק שהעטלף הצעיר הינו אחד הגורמים העיקריים ליכולת הטובה שמציגה ולנסיה לאחרונה.
יום לאחר המשחק סולר היה האיש המדובר ביותר בעיתוני ספרד, יחד עם הניצחון המינימאלי של ריאל מדריד על מלאגה. אמרו שהוא מזכיר להם שילוב של שתי אגדות של העטלפים: אלבלדה וראובן בראחה. ברשת האוהדים של ולנסיה פשוט התמוגגו מהצפייה בשחקן הצעיר, והם החלו בתגובותיהם לדבר על הקפטן העתידי של המועדון. בבירת קטלוניה, ברצלונה כמובן, נזכרו איך עד לפני שנה במועדון בכחול – רימון עקבו אחרי הילד הולנסיאני, והיו קרובים להחתמתו. אך נראה שזה לא יקרה בקרוב, לאחר שלא מזמן האריכו לסולר את החוזה עד 2020 ובעוד שלושה משחקים שישלים עשרה משחקים בקבוצה הבוגרת (שיחק עוד שלושה בגביע המלך) המשכורת שלו תקפוץ כמו גם סעיף השחרור מ-9 מיליון יורו ל30 מיליון יורו.
Carlos Soler
Credit to Carlos Soler official Facebook page
ולנסיה העונה אומנם בעונה קשה, היא לא מזכירה לנו אפילו במעט את ולנסיה הגדולה של תחילת שנות האלפיים. אבל יכול להיות שגם מהעונה הזאת יצא לה משהו טוב, שחקן בית שיכול להנהיג את הקישור שלה במשך השנים הבאות, קרלוס סולר – שם שיהיה שווה לכם לזכור.
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח