נפרדנו כך

זה היה באוויר כבר זמן רב. כמי שאוהד את מכבי תל אביב כבר מרגע התפוצצות הפרשה, היה לי ברור. עם כל הכאב והצער, שניהם לא יישארו בקבוצה.

דור מיכה, עומר אצילי, מכבי תל אביב
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

 

חתיכת סטירה זאת הייתה. תחילה כותרות, אח"כ התחילו לרוץ השמות של שני השחקנים, ואני? לא רציתי להאמין. קשה היה לתפוס, איך עומר אצילי "הביישן" ו"הנבוך" החליט לבגוד באשתו ועוד עם נערה צעירה. לא הבנתי, כעסתי עליו! עוד באותו יום כבר הורדתי את התמונה הממוסגרת של אצילי בחדר של יהונתן בני בן ה-9, כי מודל לחיקוי לשחקן הצעיר שאני מגדל בבית הוא כבר לא יהיה. גם ההסברים למה, לא היו קלים.

הערב, כשהגיעה ההודעה ה"רשמית" של סוכנם, למרות כל ההכנות, היה לי קשה, קשה מאוד, אבל יחד עם זאת, אני חש גם סוג של הקלה. נעם האוהד השרוף, הוותיק, צמא התארים, ודאי רוצה להמשיך ולראות את שני הכדורגלנים המוכשרים ממשיכים לשחק בקבוצה וממשיכים לפרוץ על הקו או למסור כדור כמו שרק הם יודעים. נעם האב, השקול, שלוקח את הבן למשחקים, שמגדל ספורטאי בבית, גאה מאוד על המהלך של מיץ' גולדהאר, בעלי מועדון הכדורגל של מכבי תל אביב.

 

יש כאן משום מסר, חד, חריף ושאינו משתמע לשני פנים. למועדון הזה, החל מהעומד בראשו ועד אחרון העובדים בו, יש מערכת ערכים אותה יש על כולם לקיים ולפעול על פיה. מאות כדורגלנים צעירים מתאמנים במחלקת הנוער של המועדון הזה, ומין הראוי ששחקנים שלובשים את מדי הקבוצה הבוגרת, אכן יהוו דוגמה ומופת עבור הכדורגלנים הצעירים.

רבים מהאוהדים טוענים שצמד הכדורגלנים נפל לפח, שהתנצלו ולכן מגיעה להם כפרה בסגנון "מודה ועוזב ירוחם", אך לא הדבר עבור בעלי הקבוצה, שמשקיע מהונו הפרטי עשרות מיליוני שקלים בכל שנה בחיזוק המותג ובהפיכתו למותג ספורט מוביל. הנזק, הכותרות השליליות, הפגיעה במותג שנקרא מכבי תל אביב שעל בנייתו הוא עמל מזה מעל לעשור, כל אלה יכולים להוות שיקול לא קטן בהחלטת הבעלים על הפרידה החד צדדית. איננו יודעים מה קרה במועדון, כיצד התנהלו הדברים, וכבר הוכח שלתקשורת אין דבר וחצי דבר על המתרחש במועדון, ולכן יש לקבל בהסכמה, יחד עם הכאב הקשה, את החלטת הבעלים.

תודה דור ותודה עומר, על עשרות רגעים משמחים שהענקתם לי בשנים האחרונות, צר לי שדרכנו נפרדות כך, אבל, עדיין, סוף מעשה במחשבת תחילה, את הכלל הבסיסי הזה לא יישמתם וחבל. זהו ערב לא קל לכל אוהדי מכבי תל אביב, אבל למרות קולות המחאה, אני מאמין בסופו של דבר, שגם הם בשלב מסוים יבינו, שזה מה שעושה את ההבדל בין מכבי שלי, לבין קבוצות אחרות. כי "מכבי היא לא רק כדורגל, היא דרך חיים"

מיץ' גולדהאר
ערכים מעבר למשחק – מיץ' גולדהאר Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

  1. שחקנים צרכים להבין שהם דמות חיקוי ,הערצה לילדים לנוער ביפרט ואפילו גם למבוגרים לעניות דעתי זה לא היה בראשם של השניים ומצער מאוד ככל שיהיו שחקנים גדולים וסמלים כמו דור מיכה שגדל במועדון שמאוד הערכתי ואיזה אוהד מושבע לא אוהד שחקני בית של מועדון מאוד חורה לי אבל יחד עם זאת אני חושב שבמכבי פעלו נכון מועדון שאוהדים צעירים אמורים לשמש דוגמא לדור שלם ויותר .כולי תיקוה שחקנים וביכלל מי שנמצא בבבמה ובפרונט יבינו ויפנימו את הנושא .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח