מלכת התיקו

בושה וחרפה. מצטער, אבל אין לי דרך יותר עדינה להגדיר את המשחק של מכבי ת"א במחצית השניה באשקלון. אחרי שני משחקים שהסתיימו ללא שערים, אבל עם הרבה מקום לאופטימיות וגאווה, מכבי ירתה לעצמה ברגל במפגן פשוט מביש של זלזול וחוסר אחריות. מותר לספוג שערים, מותר לאבד נקודות, אפילו מול קבוצות בינוניות כמו אשקלון. אבל אם יש דבר אחד שאסור, אבל ממש ממש אסור לקבוצה בסדר גודל כמו מכבי ת"א – זה לזלזל. מה שמכבי עשתה החל מרגע שכבשה את השער השני זה לזלזל. השחקנים זלזלו במשחק, ביריבה ובקהל שבא לראות אותם.

עומר אצילי, מכבי תל אביב
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

וזה לא שהכתובת לא היתה על הקיר. אשקלון תקפה מפתיחת המחצית השניה. במצב של 0:1 מכבי עשתה את הדבר הנכון והצליחה במתפרצת מוצלחת להשיג פנדל ואת השער השני. זה היה אמור להפוך את המשחק להרבה יותר קל ורגוע. רק שבמכבי הפכו אותו לרגוע מדי. במקום להפעיל לחץ ולנצל את הדלילות בחלק האחורי של אשקלון שיצאה קדימה, במכבי פשוט הורידו 3 הילוכים והתחילו לשחק מסירות, שחקנים השתעשעו בכדור והעבירו את הזמן כאילו שהם כבר כבשו שישיה.

למקלארן חלק בלתי מבוטל בפיאסקו הזה. הרי אתה רואה שהשחקנים שלך לא ממש מתאמצים להבקיע את השלישי ואתה רואה שאשקלון מפעילה לחץ כבד ומצליחה להגיע עם זה למצבים, אז משהו חייב להשתנות – או שתעשה חילוף התקפי ותחזיר את הלחץ לצד השני של המגרש, או שתחליט שאתה מעבה את החלק האחורי ודואג שהשחקנים שלך יסגרו טוב מאחורה, כמו שעשו בשני המשחקים הקודמים. בפועל החילופים היו גם הגנתיים וגם לא חכמים. יצחקי הרבה פחות מהיר ואגרסיבי מקיארטנסון בהתקפה, סושיץ' וריקן הם לא שחקנים להחזקת כדור. לא הרווחת שום דבר.

בפעם המי-יודע-כמה העונה קיבלנו הוכחה לכך שבלי בן-חיים למכבי פשוט אין הגנה. זאת חוכמה קטנה מאד להחזיק מעמד מחצית בלעדיו מול מכבי חיפה האנמית של שלוזון שכמעט ולא ניסתה בכלל לתקוף. מול קבוצות כמו אשקלון ונתניה, שחושבות התקפה – למכבי אין מה להציע בחלק האחורי. דוידזאדה שהיה מצוין מול חיפה ו-ויאריאל נראה עייף, טיבי כבר מזמן לא בפוקוס ובאבין לא יציב. גם ייני ורודריגז, שנדרשו לעזור לחלק האחורי, היו לא מתואמים. ייני עסק יותר מדי בשטויות ובויכוחים. ג'ורדי ומקלארן חייבים להתחיל לעבוד באופן מוגבר עם שחקני ההגנה כי חוסר היציבות הזה עוד ייגמר בבכי.

טל בן חיים
בן חיים. מכבי עדיין תלויה בו Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

ההתקפה של מכבי סובלת מבעיה קשה. חומר השחקנים מצוין, אבל יש חוסר תיאום משווע. לא במקרה שני השערים הגיעו ממצבים נייחים. על הפנדל המוחמץ חבל להרחיב. זה דבר שקורה לגדולים ביותר. אבל דווקא בהתקפות הטובות והיפות הקבוצה לא מצליחה לייצר תכלס וזה דבר שחייבים לעבוד עליו דחוף.

ועכשיו אפשר לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. קודם כל, יש פגרה של שבועיים. לרוב השחקנים תהיה מנוחה. חוץ מזה, הליגה השנה לא יציבה והכל כמובן פתוח. אבל, וזה אבל גדול – מכבי חייבת להפיק לקחים מידיים מהמשחק הזה, כאשר בראש ובראשונה מסר שצריך להדהד חזק בראשו של כל שחקן ושחקן בסגל – לעולם, בשום משחק, בשום מצב, בשום תוצאה שלא יעזו לזלזל. אין לזה מקום בכדורגל מקצועני.

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח