מאני טיים: רגע האמת של בית"ר ירושלים

כמו בכל תסריט מוצלח הדרמה נבנית בהדרגה. שלב אחרי שלב מובילים אותנו הצופים אל השיא ממנו אין דרך חזרה. וכעת חברים וחברות, אוהדי בית"ר ירושלים בפרט וחובבי הספורט בכלל, בעיר הבירה מגיעים לרגע האמת. האבנים על הרוש, פרשת סאדייב וקדאייב, האיומים על קורנפיין, שריפת המועדון, קריאות גזעניות ביציע, אין ספור ביקורים בועדת המשמעת ובשורה התחתונה כאוס. מחר, כל האירועים האלימים הללו מתכנסים לצומת בו הקהל הירושלמי יצטרך להחליט לאיזה כיוון מועדות פניו.

ההצהרה של אלי טביב, הבעלים של בית"ר ירושלים, כי הקבוצה תרד מכר הדשא בהתמודדות נגד הפועל באר שבע אם ישמעו קריאות גזעניות היא לא פחות מתקדים. בין אם טביב מונע משיקולים ערכיים לבין חשיבה כלכלית עצמאית, מישהו היה חייב לבצע את הצעד הזה מזמן. כבר גילינו שמשחק רדיוס, סגירת יציעים ועונש כספי לא משפיע על אף אחד. ובעוד המשטרה אף היא אינה נוקטת מספיק צעדים כנגד עבריינים, סוף סוף יש מי שלוקח אחריות. שיטת שלושת השלבים טובה בתיאוריה. במעשי, נגד אמצעים קיצוניים משתמשים באמצעים קיצוניים.

 

קהל ביתר ירושלים
קרדיט לדף הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים – F.C. Beitar Jerusalem"
היום זו ההזדמנות של כולנו להבין מה רוצים האוהדים באצטדיון "טדי": להיות שפוי או להסתפק במצוי. אם האיום של טביב יעבוד, גם הוא יבין שיש עם מי לעבוד, לצד אוהדים שאכפת להם ממועדון שהוא חלק בלתי נפרד מהכדורגל הישראלי. מנגד, קריאות גזעניות, לא תחת הגדרת "הקומץ", עלולות להביא לפרק הסיום של בית"ר ירושלים, לא פחות. למה? כי קשה לי לדמיין איש עסקים מיושב בדעתו אשר לוקח פצצה מתקתקת צהובה. אז לפני ששעון העצר מגיע לאפס, זה הזמן הנכון לנטרל אותו. מי שרוצה להמשיך ולשיר "בית"ר הדגל של המדינה" צריך לדאוג שבעוד כמה ימים עוד יהיה מי שיניף אותו.
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח