ליגיונר החלומות

מה שווה יותר? שער בליגה האוסטרית או בישול בליגה הרוסית? מה קשה יותר? לשמור על רשת נקייה בליגה השנייה באנגליה או בליגה הראשונה בבלגיה?

אלו שאלות שהתשובות אליהן לא כל כך ברורות והמטרה שלהן היא להבין מי הם באמת הליגיונרים הבכירים ביותר, או מי הוא בעצם הנציג הכי טוב שלנו בניכר. פעם כשהיה לנו רק את רביבו וברקוביץ', היה קל יותר למדוד את ההישגים כי הם שיחקו ברמות דומות, למרות שהדעות חלוקות מאוד, אבל זה כבר דיון אחר. אלא שעכשיו עם אינפלציה של ישראלים (וזה עוד אחרי הנהירה ההמונית לארץ השנה) בליגות שונות ומשונות, קשה מאוד להכריע מי יותר טוב, ואפילו בשביל אלי גוטמן קשה לבחור איזה שחקנים לזמן במידה ואף אחד מהם לא שיחק בעבר בהפועל.

אז כיאה לרואה חשבון וחובב סטטיסטיקות וכתשובה לדירוג המוזר של פיפ"א, פיתחתי את מודל "ליגיונר החלומות" אשר יעניק ניקוד לכל ליגיונר שלנו בהתבסס על ביצועיו והמסגרת בה השתתף. בסוף כל חודש יפורסם הטור והדירוג המלא וחלוקת פרסי "ליגיונר החודש", "חביב הקהל", "שער החודש" ו"ההופעה הבלתי נשכחת".

שיטת הניקוד בסך הכל לא מיוחדת ומתבססת על שיטת הניקוד של ליגת החלומות. עכשיו כשאנחנו באמצע אוגוסט, אני מעביר לכם למעשה "טיוטא להערות הציבור" עם הניקוד המוצע שלי. אם יש לכם הערות כאלו ואחרות תשתפו כמובן ועד סוף החודש אחליט כיצד לדרג.

אז הנה הקריטריונים לדירוג:

שער – 3 נקודות

בישול – 2 נקודות

גרימת פנדל (לטובת הקבוצה) – 2 נקודות

גרימת פנדל (נגד הקבוצה) – 2- נקודות

החמצת פנדל – 2- נקודות

עצירת פנדל – 2 נקודות

כרטיס אדום – 3- נקודות

כרטיס צהוב – 1- נקודות (שני צהובים במשחק 3-)

ספיגת שער לשוער ושחקני הגנה – 1-

ספיגת שער לקשר מרכזי והגנתי – 0.5-

שמירה על שער נקי לשוער (שיחק לפחות 45 דקות) – 5 נקודות

שמירה על שער נקי לשחקן הגנה (שיחק לפחות 45 דקות) – 4 נקודות

שמירה על שער נקי לקשר מרכזי/הגנתי (שיחק לפחות 45 דקות) – 2 נקודות

השתתפות – בהתאם למפורט להלן.

שחקן יקבל ניקוד על השתתפות במשחק בהתאם למסגרת בה שיחק, כאשר שחקן שישחק מעל 45 דקות יקבל ניקוד מלא, שחקן שישחק בין 20-45 דקות יקבל מחצית מהניקוד ושחקן שישחק פחות מ-20 דקות יקבל שליש מהניקוד. דקות נספרות ללא תוספת זמן. דירוג הליגות נקבע בהתאם לדירוג של אופ"א.

קריטריון השתתפות:

  • ליגת האלופות – 7 (מוקדמות ליגת האלופות – סיבוב רביעי – 6, סיבוב שלישי – 5, סיבוב שני)
  • ליגות 1-5 – 6 נקודות
  • גביע אופ"א – 5 נקודות (סיבוב אחרון 4, סיבובים קודמים 3)
  • ליגות 6-10 – 5 נקודות
  • ליגות 11-18 – 4 נקודות
  • ליגה שנייה של ליגות 1-5 – 4 נקודות
  • ליגות אחרות – 3 נקודות

דוגמה 1– מונס דאבור כבש שער ובישל שניים ושיחק 90' דקות ב-1-6 של גרסהופרס על תון בליגה השוויצרית. הניקוד שלו – 3 על השער, 4 על שני הבישולים ועוד 4 נקודות על כך ששיחק מעל 45' דקות בליגה השוויצרית עליה יש ניקוד של 4 (ליגה מדורגת בין 11-18) – סה"כ 11 נקודות.

דוגמה 2 – ביברס נאתכו כבש שער ב-0-2 של צסק"א מוסקבה על אמקר פראם בליגה הרוסית ושיחק 90' דקות. הוא מקבל 3 נקודות על השער, 2 נקודות על כך שכקשר מרכזי הקבוצה שלו שמרה על רשת נקייה ועוד 5 נקודות על השתתפות בליגה שמדורגת בין 6-10. סה"כ 9 נקודות.

ביברס נאתכו

מקובל עליכם? נשמע הגיוני? האם אתם חושבים למשל שצריך לתת לשחקני הגנה יותר נקודות על שערים שכבשו? הערות אחרות? תנו בתגובות.

בפינת הוידאו – ליגיונרים אמיתיים (וגם הצהרת כוונות בנוגע לפוסטים כאלה ואחרים שעלו על זהבי)

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח