להחזיר את הכדורגל? לא בכל מחיר

איך אני מתגעגע לכדורגל, יאללה. חודשיים בלי כלום. חודש מאי, תקופה של גמרים, משחקי הכרעה, והיורו, אוי היורו… איך לקחו לנו אותו. איזה כיף שהוא חוזר אלינו! כבר בסופ"ש ליגה גרמנית וכנראה שלאורך הקיץ נקבל פיצוי על כל מה שהפסדנו. ממש היה חסר לי, ולא רק לי, למיליונים מסביב לעולם שמכורים קצת למשחק, לאדרנלין, לקבוצה שלהם, לשירים. להכל.

ולנסיה, חגיגות, מרסלינו
Credit to "Valencia CF" Facebook page

 

אבל האם זה משהו שצריך להילקח בחשבון במגוון השיקולים והדיונים על חזרת הספורט? ממש לא. "זה חשוב למורל" אומרים כולם, וכן, זה חשוב, וכן, האוהדים והצופים והתקשורת הם חלק משמעותי מאוד מהמשחק הזה. אבל האם זה שיקול רציני אל מול שיקולים כלכליים אחרים של ענפים שלמים, אגודות, מאמנים, וכו'? האם זה שיקול אל מול בריאות השחקנים? ממש לא.

עם זאת, אוהדי כדורגל רבים החליטו לתקוף כאלו שדיברו נגד מתווה החזרה. נשמע הגיוני לאוהדים לבקר שחקנים על השיקולים שלהם שקשורים לפרנסה שלהם? הגיוני ש"לאוהד" יהיה סיי בנוגע למתווה החזרה רק בגלל שאנחנו לא יכולים להתאפק עוד חודש, חודשיים בלי לראות כדורגל, כדורסל או טניס או לחילופין להגיד שזה לא שווה בלי קהל?

גם כך יש עלייה משמעותית בכמות המשחקים בשנים האחרונות, כמות שרק הולכת וגדולה עם עוד תחרויות, מופעי ראווה ומשחקים. עלייה שמביאה לשחיקה חמורה ופגיעה בבריאת השחקנים. כן, חלק מהם מרוויחים עכשיו הרבה יותר (ורובם עדיין מרוויחים לפי הממוצע במשק), אבל באיזה מחיר?

פסז' מול דורטמונד ללא אוהדים via "uefa campions league" Facebook page

 

אחד הדברים הטובים מהפגרה שנכפתה על השחקנים, היא המנוחה הזו שנחתה על עולם הספורט. עצירה מחויבת בקצב המשחק, עצירה לשחקנים שרגילים לשחק בעומס מטורף. טל מכלוף, בלם הפועל כפר סבא, כתב יפה בטוויטר על החששות של השחקנים, שחזרו מחל"ת ואי ודאות, פתאום לאימונים עמוסים אחרי חודשיים ללא משחק, ואז לאינטנסיביות של שלושה משחקים בשבוע, שכוללים חודשיים בידוד וזה עוד מבלי לדבר על מצבם הכלכלי, אחרי שהוציאו אותם לכמה חודשים ללא משכורת וכפו עליהם הורדת שכר לתקופה ארוכה, כשאר לחלקם מקורות הכנסה נוספים.
חלילה שמישהו יוותר על איזשהוא מפעל – על ליגת האומות המיותרת, גביע הטוטו, משחקי אלוף האלופים, או יציע פיתרון של למשל קיצור הפלייאוף לסיבוב אחד.

דמיינו שהייתם חודשיים בחל"ת, ועכשיו מבקשים ממכם לחזור ולהשלים במשמרות כפולות את כל מה שהפסדתם לחודשיים (אבל כנראה תקבלו פחות כסף על המאמץ הזה) שבהם אתם לא תראו את המשפחה שלכם? הייתם מסכימים? שתקבלו שכר נמוך מזה שקיבלתם קודם, אבל תעבדו משמרות? מניח שחלק כן וחלק לא, אבל מה שבטוח, הייתם מקווים שיכבדו את ההחלטות שלכם ולא ישפטו אתכם.

אני לא אומר שלא צריך לחזור לשחק, ואני גם לא אומר שצריך לבטל את העונה, היא צריכה להיות מוכרעת באופן כלשהו. אבל אנחנו האוהדים לא העניין כאן, בשום צורה. יש כאן אנשים שצריכים להתפרנס, ולשמור על הבריאות שלהם במקביל, וזה הדבר היחיד שחשוב.

מסכה בימי קורונה

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח