לא בליגה שלנו

// מאת אביחי דלאל

אם לא שמעתם את המשפטים שאני אציג בהמשך הטור, סביר להניח שאתם חובבי כדורגל נורמטיביים של קבוצות ליגת העל וליגה לאומית.

דבר ראשון אציג את הסיפור. אני אוהד את קבוצת מכבי עירוני אשדוד, קבוצת אוהדים שמשחקת בליגה ב' דרום ב'. אי שם ב-1998, כשהייתי בן 3 בלבד, אחי לקח אותי לאצטדיון הי"א באשדוד ושם ראינו את מכבי עירוני אשדוד המיתולוגית משחקת במסגרת הליגה הלאומית (הבכירה דאז). עונה לאחר מכן הקבוצה התפרקה לי מול העיניים והתאחדה עם היריבה העירונית הפועל אשדוד מהליגה הארצית לקבוצה המאוחדת – מועדון ספורט עירוני אשדוד.

מבחינת האוהדים, האיחוד לא צלח ולאחר כ-16 שנה הוקמו שתי הקבוצות מחדש, אבל לצערנו לא יכלנו להתחיל את הכל מחדש בליגות הבכירות ונאלצנו להתחיל בליגה ג'.
ב-16 השנים שבהם לא הייתה קיימת הקבוצה, מצאתי את עצמי ביציעי ליגת העל כחובב כדורגל נורמטיבי. כשעירוני אשדוד המתחדשת הוקמה גיליתי עולם חדש.

לא בליגה שלנו מוטי קדוש
קרדיט לצלם: מוטי קדוש

והנה כמה מהמשפטים ההזויים שאתם עלולים לשמוע כשאתם חובבי קבוצות מהליגות הנמוכות:

* "איזה משחק קשה יש שבוע הבא, אנחנו נגד שדרות"– אחת התופעות היותר משעשעות כשאתה אוהד קבוצה בליגות הנמוכות היא להאדיר קבוצות שבחיים לא חשבת שתכיר.
* "השחקן הזה הגיע מעמישב פתח תקווה, רואים שהוא לא לליגה הזו"– אתה לאט לאט מאבד פרופורציות על מי הוא כוכב כדורגל באמת.
* "יש בליגה ג' שומרון חלוץ עם מעל ל-40 שערים, להביא אותו לקבוצה זה הברקה"– לאוהדי קבוצות של הליגות הנמוכות יש נטייה לעשות סקאוטינג בליגות שלא חשבתם עליהם.
* "הסינטטי במודיעין זה המגרש הטוב ביותר בליגה"– כי אנחנו קצת פחות מודעים למתקנים ראויים בליגות האלה, כל עוד אין שיחים ובורות בתוך המגרש אז הוא טוב.
* "ראית? העלו אותנו בכדורגל שפל"

מלבד למספר מצומצם של דוגמאות למשפטים "הזויים" שאפשר לשמוע במגרשי הכדורגל, אפשר לראות דברים שלא דמיינתם עליהם כי אין פיקוח ביציעים. בשנתיים האחרונות נחשפתי למכונת פופקורן ביציעים, נרגילות ובירות זה כבר חלק בלתי נפרד מהמגרשים ובין היתר, היה גם פק"ל קפה.

בזמן שאתם יושבים על הספה וצופים במכבי תל אביב, בית"ר ירושלים, מכבי חיפה וקבוצות נוספות בליגות הבכירות, כשתראו את סמי עופר ואצטדיון נתניה וכשיבוא לכם איזה סיגריה באמצע המשחק ואתם תפחדו שיבוא פקח, תוכלו להיזכר שיש עולם שלם של כדורגל שאתם לא חשופים אליו ולפעמים זה פשוט יותר ממכר ומקסים מהליגות הבכירות.

לא בליגה שלנו
קרדיט לצלם: אביחי דלאל
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח