ירוק פסימי

// מאת רועי קרויטורו

אחרי עשור קשה, עם אליפות אחת, גביע אחד ותהליך אחד, שנדמה היה שלא יגמר לעולם, עדיין האמון בקבוצה לא השתקם.
כאילו כל רגע הבלון הזה שהתנפח הולך להתפוצץ לנו בפרצוף.

אוהדי חיפה שמחים
(קרדיט לעמוד הפייסבוק מועדון כדורגל מכבי חיפה Maccabi Haifa FC)

ההגיון אומר שזאת צריכה להיות העונה של מכבי חיפה. הקבוצה מובילה את הליגה בכל הפרמטרים חוץ מאשר ספיגת שערים ומרקו בלבול נותן שקט גם ברגעים לא קלים והוא הרוויח הרבה נקודות אצל הקהל בהתמודדות שלו עם ירדן שועה, סיפור שבכל עונה אחרת היה גורר את כל המועדון לשליליות ואנרגיות רעות שהיו באות לידי ביטוי על הדשא.

בנוסף, הקבוצה נחלצת מפיגורים די מתסכלים, סיטואציות שבעונות קודמות היו מסתיימות בשלישייה קלה לרשת הירוקה ויציעים ריקים בדקה ה-80 מסתיימות העונה בחגיגות ירוקות של הקהל והשחקנים.
בית קברות לשחקנים קראו לקבוצה – שכטר, עטר, קהת ועוד רבים ובינוניים שקעו בבוץ הטובעני שקראו לו מכבי חיפה.

Credit to “Maccabi Haifa FC” Facebook page

והשנה? דולב חזיזה, יובל אשכנזי, נטע לביא, עופרי ארד, בום! שדרוג מטורף ביכולות. למעשה, חוץ מירדן שועה, כל שחקן שהגיע לחיפה שידרג את עצמו העונה.
לקהל גם מגיעה יותר ממילה טובה, גם ברגעים הלא נעימים במהלך העונה ובייחוד במשחק הראשון מול רעננה, הוכיח בגרות והתאפק עם שריקות הבוז המלחיצות ונתן לקבוצה את אורך הנשימה כדי לעשות קאמבק שאם לא היה קורה היה יכול לזרוק את כל העונה הזאת בכיוון אחר.

 

ועדיין, למרות קבוצה טובה, שבכל עונה נורמלית הייתה צריכה להיות במקום הראשון עם פער נוח מהמקום השני ורק עונה כמעט מושלמת של הצהובים מתל אביב מונעת את זה. למרות זרים איכותיים, ישראלים שסוף סוף לא נובלים אלא פורחים, עדיין עדיין משהו מסרב להאמין שהרע מאחורנו כבר.

הרי שנים אמרו שהבעיות של חיפה עמוקות וקשות, יכול להיות שהכול נפתר בעזרת מאמן אחד וקוסם הולנדי אחד? יכול להיות שכל הבעיה היתה רק בחירה לא טובה של זרים? איפה נעלמו הבעיות שדיברו עליהם כל המנהלים המקצועיים שהיו פה? יכול להיות שהכול עדיין שם ופשוט רצף ההצלחות הנוכחי מחזיק את הבעיות מתחת לפני השטח? כמו הילד ההולנדי עם האצבע בסכר. או שזה בכלל לא ילד, אלא אדם בוגר עם חימצון בשיער רגל שמאל אימתנית ומספר 10 על הגב?

מכבי חיפה, רוקאביצה, שרי, אשכנזי
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי חיפה

אני לא יודע אם הספק הזה קיים אצל עוד אוהדי חיפה, אני רק מזהה אופטימיות קצת מוגזמת ברשתות החברתיות לקראת הקלאסיקו ביום שני מול הצהובים והאמת? זה מפחיד אותי מאוד.
אז אני מניח שביום שני נקבל את התשובות, ניצחון ירוק וגם אני, אחרון הספקנים, אשתכנע. מכבי חיפה חזרה.

 

מכבי חיפה מכבי תל אביב

 
   

תגובה אחת

  1. Avatar

    מבין את ההתרגשות. פעם ראשונה בתשע השנים האחרונות שהעונה לא נגמרה בנובמבר ועוד מרגישים סיכוי מעשי להיאבק על התואר ולהיות תלויים בעצמכם.

    ניצחון יהיה מתוק לירוקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח