יהלום?

נפתח בגילוי.

ערב הידיעה על חזרתו של יוסי בניון למכבי חיפה דיברתי עם אחד מראשי היציע הצפוני בטלפון ואמרתי לו שזה בלוף. עוד ספין של ההנהלה בכדי למכור אלפי מנויים (ואכן הספין הצליח) ועם כל האהבה ליהלום, הייתי מעדיף מישהו צעיר ורעב. הוא בתגובה קילל אותי ואמר לי בהתרגשות: “איך אתה יכול לדבר ככה? היהלום חוזר הביתה!”. שנה אחר כך פגשתי אותו בחתונה. אני נתתי לו מבט של אמרתי לך, והוא בתגובה חייך במבוכה והוריד את הראש.

היממה האחרונה מציינת נקודת שפל חדשה, שספק אם ניתן לרדת נמוך ממנה, ביחסים בין יוסי בניון ואוהדי הקבוצה. על היכולת המקצועית של יוסי בניון אפשר להתווכח. אין גם אחד שיכול לטעון שאוהדי הקבוצה לא בלעו את הצפרדע הזה מהרגע הראשון שיוסי נחת פה. למה? בגלל הסמנטיקה. בגלל שזה יוסי ואת יוסי לא מקללים רק בגלל יכולת. אבל מתחילת השנה הנוכחית משהו ביוסי השתנה. יגידו אלה שעוד זוכרים את הקדנציה הראשונה לו פה שאולי בעצם הוא פשוט לא השתנה.

יותר מידי שמועות עלו בהקשר של בניון ורובם ככולם לא בדיוק החמיאו לו כאדם. יחסים מעורערים עם מאמן הקבוצה, שמועות על השפלות שחקנים צעירים שעלו מהנוער, יצירת מחנאות בקבוצה והמרדה כנגד המאמן, שותפויות בעיסקאות שנקשרו לסוכנויות שחקנים שליוסי קצת יותר מעניין אישי ביניהם. השיא הגיע בשבת האחרונה. לאחר שסופסוף הגיע ניצחון משכנע, בחרו השחקנים שלא לגשת לקהל האוהדים ולהודות להם. למה? כי חלק מהקהל קילל. ומי הגדיל לעשות ולהתעמת עם הקהל בפעם המי יודע כמה? נכון מאוד. היהלום. ובתוך כל הקלחת הרותחת הזאת, כשנראה שכלל השחקנים על סף פיצוץ עם הקהל שתמך בו באש ובמים בשלוש שנים האחרונות, החליט הקפטן לעשות מעשה. דווקא עכשיו לתבוע אוהד!

על התביעה והאם היא מוצדקת או לא, והאם בכלל קפטן של קבוצה אמור להתעסק עם אוהדים על פוסטים בפייסבוק, אפשר לרשום פוסט בפני עצמו. אבל הטיימינג, אוי הטיימינג.

יותר מכל יוסי הוכיח בתביעה הזו שהוא נשאר אותו ילד קטן עם אגו גדול שמסרב להבין מיהו ומה תפקידו. במקום לבלוע את הצפרדע ולהרגיע את הרוחות, במקום לגרום לנתק שנוצר להתאחות כמה שיותר מהר ולצאת לדרך חדשה עם הניצחון של יום שבת ולהוביל מהלך של סולחה בתור קפטן המועדון ולטובת המועדון, בחר הקפטן המהולל לזרוק את הגפרור שיצית פה את המדורה הענקית הבאה. וכך יהיה. להערכתי, לא יהיה נעים להיות יוסי בניון ביום שבת במתכונת הנוכחית.

מה בכל זאת צריך לעשות יוסי בשביל לשקם את המצב? להיות (סוף סוף) ילד גדול, למשוך את התביעה המיותרת הזאת ולהסכים לסולחה עם אותו האוהד, וכן להוביל מהלך כולל של חידוש היחסים של הקהל עם השחקנים. למה? כי זה תפקיד של קפטן. להיות האיש האחראי, הבוגר וזה שיותר מכולם רואה את טובת המועדון.

הימים הקרובים יהוו מבחן האם יוסי בניון הוא כזה או שמא כל קשר בינו לבין סרט הקפטן שעל ידו, מקרי בהחלט.

יוסי בניון מכבי חיפה
קרדיט – דף הפייסבוק הרשמי של מכבי חיפה
 
   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח