טיסה נעימה

אני כותבת את הטור הזה כמה דקות לאחר שהורדתי את הפלאפון ממצב טיסה ונחתתי ישר לצפייה במסיבת העיתונאים של מכבי חיפה. אני כותבת את הטור הזה, לאחר 4 עונות שבהן ההנהלה, הצוות, ששת המאמנים שהוחלפו, השחקנים והאוהדים של מכבי חיפה, כולם שכחו להוריד את מצב הטיסה הזה לפני העונה ובמהלכה טסנו כולנו גבוה מאוד עם הציפיות ושכחנו להישאר עם הרגליים על הקרקע. אז הפעם, כשהורדתי את מצב הטיסה זה היה תרתי משמע. והפעם גם יוסי, צ'יזיק, רוני ויענקלה שלנו עשו כך והגיע הזמן שכך יהיה.

אין לי יותר מידי בעיות עם מסיבת העיתונאים הזו, להיפך, היה לי כיף לשמוע אותם מדברים בצורה ראלית, לא מפתחת ציפיות ולא מתנשאת. הם צדקו בהרבה דברים שאמרו, למשל שרוני לוי אכן מסתמן כרכש הטוב ביותר שעשתה מכבי חיפה לקראת העונה הקרובה וכבר רואים שיפור רציני באיכות האימונים וביחס של השחקנים. מקצועיות היא שם המשחק ואהבתי כשציין את הנטייה שלו לגמישות למשחק במערכים 4-4-2 ו 4-3-3 בהתאם לצורך. לגיטימי מאוד שיתעכבו עם הרכש עד שימצאו את השחקן המתאים ביותר מבלי לבזבז עליו סכומים גדולים לשווא ולגיטימי גם שיגידו שהפעם לא רוצים לדבר ללא כיסוי על תארים ולהתנשא מהבחינה הזאת, אלא קודם כל לספק לנו האוהדים את ההנאה מרוח הלחימה וצורת המשחק של השחקנים.

אז איפה כן יש לי בעיה? עם שתי מילים חוזרות ונשנות – ״פערים כלכליים״. אני לא מתכוונת להיכנס עכשיו לכיס של יענקל'ה, שמצד אחד מרוויח המון ומצד שני מפסיד המון מהקבוצה מכמה בחינות שלאו דווקא קשורות אלינו האוהדים. אבל כן, כשלהביא שחקנים כמו חן עזריאל ואנדלובו בסכומים כה גדולים זה בסדר ולהביא את טוטו תמוז בסכומים אפשריים יחסית זה לא, אז אני מתקשה להבין את דרך החשיבה. הרי שחקן כזה יכול בהחלט לגרום להגדלת ההכנסות העתידיות של הקבוצה. בנוסף, לא ברורה לי האמירה של שחר בנוגע ל"התעסקות נטו בקבוצה" מבלי להתעניין בקבוצות המתחרות, והזלזול בדיבור של האוהדים על ״שחקן שובר שיוויון״. אי אפשר להתעלם משאר הקבוצות בליגה ומהרכש שהן מבצעות, מהעובדה שהן נלחמות על כל שחקן "שובר שיוויון" שכזה ומהעובדה שעם הגנות כמו שיש להן, יש צורך בהתקפה מספיק חזקה שתשבור את השיוויון.

אז בהתקפה יש לנו כרגע את עטר, זה נכון. אבל שכטר ותורג׳מן אלה שחקנים שאפשר לסמוך עליהם שישברו את השיוויון?! שחקנים שכל כך הרבה פעמים עמדו מול שער ריק והחמיצו? אני לא רוצה לזלזל בהם יותר מידי אבל להסתמך עליהם שיעשו את ההבדל זו בקשה מוגזמת. את הירש וגוזלן אפשר לשלב ויש להם המון כישרון, אבל שוב אלו לא השחקנים שאפשר לסמוך עליהם שיפחידו את ההגנות היריבות.

ונחזור קצת למצב טיסה. במהלך השבוע האחרון כשהייתי בחו״ל קיבלתי המון הודעות על טוטו תמוז ועל כך שהוא קרוב מתמיד. עם הראש בעננים, כבר חשבתי שאולי יהיה לנו את אותו שחקן שובר שיוויון שכל כך ייחלנו להגעתו. אז כנראה שלא. כנראה ששוב ננחת עם הרגליים על הקרקע ונקווה שיקרה נס מטורף שיביא איזה זר שיפתיע את כולנו. ותכלס, אם ננסה להיות רגע ריאליים, מה הסיכויים? אז שיהיה בהצלחה רוני, מקווה שתפתיע והלוואי שהפעם תהיה לנו טיסה נעימה…

Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

  1. טוטו תמוז הוא לא שחקן שובר שיוויון. אני בטוח שאם היו מוצאים שחקן שמשנה קבוצה היו מביאים אותו גם בחריגה מהתקציב, אבל שחקן כזה לא יבוא לשחק פה, יש לו ביקוש במקומות אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח