זאת מלחמה

// מאת צחי זר

המשחק שהוגדר בארגנטינה כ"מלחמת העולם השלישית" – צהובים נגד אדומים, עשירים נגד עניים ויריבות אחת שחוצה את תושבי ארגנטינה לשניים. בוקה ג'וניורס וריבר פלייט, שתי קבוצות הכדורגל שהציגו מחדש את המושג "יריבות", יפגשו היום (22:00 שעון ישראל) באצטדיון המונומנטל הגועש והמלא למשחק שהוא הרבה יותר ממשחק כדורגל.

מונומנטל
Credit to "Club Atlético River Plate" Facebook page

עם כל הכבוד ליריבויות ספורט כמו האל קלאסיקו הספרדי, נדאל נגד פדרר, סלטיקס לייקרס או הדרבי המילאנזי, יש משחק אחד שמוגדר כ"מלחמת העולם של הספורט" וזה המפגש בין ריבר לבוקה. עד כה התקיימו 248 משחקים בין שתי היריבות המושבעות, אבל זה שיתקיים היום יהיה הגדול ביותר אי פעם. זו תהיה התמודדות על תואר הליברטדורס, התואר הגדול ביותר ביבשת אמריקה. המשחק הראשון, נגמר בתוצאה 2-2 והיווה רק טעימה קטנה מהקצפת, הגומלין יהיה הדובדבן. יש לציין כי שיטת שערי החוץ, שמוכרת בעיקר מליגת האלופות, לא תקפה לגביע הליברטדורס.

עד כמה המשחק עומד להיות חם? בחמשת המפגשים האחרונים בין המועדונים נשרקו לא פחות מ-169 עבירות(!) ממוצע של מעל 33 עבירות ולפחות 8 כרטיסים צהובים למשחק(!)

האוהדים המקומיים של שתי הקבוצות יעדיפו ניצחון על היריבה השנואה מאשר זכייה באליפות. בדרך כלל ניצחון בדרבי יכול להציל עונה גם אם הקבוצה לא בצמרת. הפעם, ניצחון בדרבי מגיע עם ערך מוסף של השארת היריבה השנואה עם תואר אחד פחות, ועוד איזה תואר. ההנחה הכללית היא שהמנצחת בדרבי תקבל את העליונות בשנים הקרובות. והמפסידה? איבוד התואר הוא החלק הקל ביום של אחרי.

כמו במשחק הראשון לא תתאפשר כניסה של קהל אורח. זאת כמובן בכדי למנוע התפרעויות, אלימות ומקרי מוות, כן גם מוות.
"אני לא רוצה להיות אחראי על כך שמישהו חלילה ימות. המונומנטל לא כשיר כרגע לקבל אורחים" כך נשמע נשיא ריבר, רודולפו ד'אונופריו, בראיון לקראת המשחק. כבר תקופה ארוכה שבמועדונים הגדולים בארגנטינה חל איסור כניסה לקהל אורח כדי למנוע מוות שנגרם מקרבות אוהדים.

ארגנטינה כולה נערכה לאחד האירועים הגדולים ביותר בכדורגל המקומי ובדרום אמריקה, שמישהו יעז להגיד להם שזה "רק כדורגל".

בוקה ג'וניורס
Credit to "BOCA" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח