השופט…

אני בן לשני הורים מתחום ההוראה ובתור נער נשבעתי לעצמי שאני בחיים לא אלך בעקבותם. להיות מורה נראה לי מקצוע ממש עצוב, הרי כל "הקליינטים" שלך היו מעדיפים שלא תגיע לעבודה ולא משנה מה הסיבה. אתה גם לא יכול לנצח עם תלמידים, מה שלא תעשה אף פעם לא יהיה מספיק והערכה אמיתית תגיע רק שנים אחרי. אותו דבר זה שופט ספורט. מה גורם לבן אדם לרצות להיות שופט בספורט מקצועי? זה מין מקצוע כזה שבו אף אחד אף פעם לא אוהב אותך, אף פעם לא מעריך אותך וגם אם תעשה את העבודה שלך על הצד הטוב ביותר למשך רוב המשחק, החלטה אחת קטנה לא נכונה (או הערה אחת קטנה לתלמיד) וזהו, אתה מחוק. הפוסט הזה מוקדש לאנשים שאנחנו הכי אוהבים לשנוא, השופטים.

שופט יקר, אנחנו הרי מכירים כבר המון זמן, אנחנו יודעים מאיפה באת (עזאזל) לאן אתה הולך (גהנום) ובמה אמא שלך עוסקת (…). ניסינו באמת שהקשר הזה יעבוד, נתנו לך 10 דקות מלאות של שקט וחופש פעולה במהלך החימום אבל ההרגשה היא שבחרת בדרכים אחרות. שופט יקר, יש לך כשרון מדהים לשרוק נכונה את כל העבירות שאנחנו מבצעים, אבל לפספס עבירות של היריב. אתה שורק עבירות בלי באמת לראות מה קרה ואפילו לא מחכה לראות אם יש דם. אני מדבר בשם כל האוהדים הטובים, וגם האוהדים של היריבה, כשאני אומר את זה – זה לא אתה, זה אנחנו וכשאני אומר אנחנו אני מתכוון אתה. כל מה שאנחנו דורשים זה שתהיה ערני, תהיה מוכן למשחק ותשפוט בצורה חדה, מדויקת והוגנת לטובתנו. תאמין לי שהכנו שירי נאצה נגד השחקנים היריבים והיינו מעדיפים לקלל אותם מאשר אותך. אני בטוח שאם הנ"ל יתבצע החל מהמחזור הקרוב חייך וחיינו יהיו הרבה יותר קלים ונעימים ואולי אפילו תרצה לספר לילדים שלך איפה אבא עובד.

ולרגע של רצינות, כמה קשה זה להיות שופט. היכולת של שופט לעמוד בפני לחץ שמגיע מכל הכיוונים, תרתי משמע, זה משהו שבאמת נתון להערצה. לשופטים יש יד במשחק מצוין או במשחק גרוע, יכולים לגנוב את ההצגה, להרוס אותה או להעצים אותה, זאת אחריות עצומה במיוחד כשמדובר בבן אדם שבא עם רגשות, דעות ומחשבות משל עצמו. כל שופט הוא גם אוהד ספורט וגדל עם חיבה למועדון מסוים או לעיר מסוימת, כמה קשה לשים הכל בצד ולשפוט בצורה אובייקטיבית. יותר ויותר אנחנו רואים את הליגות וארגוני הספורט ברחבי העולם מיישמים את הטכנולוגיה העכשווית למנוע טעויות שיפוט ולמזער את הנזק הנגרם לקבוצה עקב טעות אנוש. זאת שיטה מצוינת לוודא שהצדק נעשה ושיטה מצוינת למנוע שחיתויות. בנוסף רוב הליגות בעולם גם משלמות סכומים יפים לשופטים על מנת למנוע מתן שוחד..

ובחזרה לרגע של הומור, אי אפשר בלי להזכיר את הקוון משה ליינמן ואשתו סוניה עם בקשה כנה וראויה…

 

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח