העיקר הבריאות

כשאתה מתחיל את השבוע עם צינון כבד בואכה שפעת שמאלץ אותך לצאת מהעבודה וללכת לחכות שעתיים בקופת חולים רק כדי שהרופא יגיד לך לקחת אקמול ולנוח, אתה מבין שזה כנראה לא היום שלך. להיות חולה זה באסה, מצד שני זה גם לא כזה נורא. יש מספיק דרכים לטפל בעצמך: מנוחה, תה, מרק עוף – ותרופה אחת למביני עניין: כדורגל. אין כמו משחק כדורגל טוב כדי להעביר את הזמן ולהשכיח לפחות באופן זמני את זה שאתה לא מרגיש טוב. נו, אז אם כבר להיות חולה, עדיף שזה ביום שיש בו הרבה כדורגל. כמה שיותר.

סוארז, קוטיניו, ברצלונה
אתה חולה? אנחנו נשמח אותך! Credit to "LaLiga" Facebook page

אין דרך טובה יותר להתחיל יום גדוש בכדורגל מבארסה נגד בטיס, על אחת כמה וכמה כשמסי חוזר להרכב. בארסה בתנופה אדירה, בטיס בתחתית. בקיצור, יש ציפיה לקונצרט של כדורגל.

ובכן…זה אכן היה קונצרט. של בטיס. הופעה מעוררת השתאות של האורחים שבאו ועשו בית ספר להגנה המחפירה של בארסה. איזה משחק מתסכל. בדיוק מסוג המשחקים שאסור ליפול בהם כשאתה רץ לאליפות בעונה כזו צמודה, והנה בארסה נפלה. שוב. ההגנה של בארסה בשפל שאני לא זוכר כמוהו, אם ואלוורדה לא יצליח לחולל שינוי מהותי בקרוב מאד זה ייגמר בבכי.

 

יאללה, משחק שני. הדרבי של מנצ'סטר. טוב, כאן אין הרבה מה להגיד. לא ציפיתי שזה ייגמר אחרת. לצערי אני כבר לא מצפה מיונייטד לשום דבר. הכדורגל של מוריניו קשה לצפייה ברמות של סרטי האימה הכי מפחידים שראיתם. לעומת זאת, לא נעים להודות, אבל סיטי משחקת כדורגל ללקק את האצבעות. פפ גווארדיולה עונה שוב ושוב לכל צרי העין שמתעקשים להכיר בכך שהוא מאמן נפלא. נכון, סיטי זו קבוצה של כסף. אבל גם צ'לסי זו קבוצה של כסף, והכדורגל שלהם בשנים האלה, איך לומר… רחוק מלהלהיב. סיטי משחקת כדורגל מסחרר שפשוט כיף לראות, גם אם אתה אוהד של היריבה העירונית. אז כן, זה היה צפוי. ובכל זאת, זה הפסד בדרבי וזה מבאס.

סטרלינג, יאנג, יונייטד, סיטי
נגמר כצפוי Credit to "Manchester City" Facebook page

אז לא מספיק שאני חולה, הייתי צריך לסבול עוד שתי תצוגות נפל. ביום כזה המשחק של מכבי ת"א נגד ק"ש כבר ממש מעורר אצלי חששות כבדים, וכאילו זה לא מספיק, עוד לא עוברות 7 דקות וק"ש כובשת. וואו זה ממש לא היום שלי. חוויתם פעם יום של 3 הפסדים? בעולם המושגים של אוהד כדורגל, זה דבר שלא הייתי מאחל לאויבים הכי גדולים שלי.

אבל אז אלוהי הכדורגל החליט שסבלתי מספיק להיום. מכבי משתלטת על העניינים ועושה את העבודה. אצילי מדייק פעמיים, פעם עם חומה ופעם בלי חומה. זה מספיק. אני כ"כ נהנה מהקבוצה הזאת השנה. קבוצה של גברים שמשחקת ללא פחד. פיגור מוקדם במשחק חוץ קשה? שטויות. מהשער של אבוחצירא ובערך עד הדקה ה-80 היתה רק קבוצה אחת על המגרש, שהניעה את הכדור בסבלנות, לחצה באופן שהתיש את השחקנים של ק"ש ועם קצת מזל היתה מסיימת את המשחק הזה עם חמישייה, אבל באמת שאין מה להתלונן. בסך הכל 10 מחזורים, אבל מכבי שלי כבר בפער מבטיח של 7 נקודות מהמקום השני. כמה חבל שיש עכשיו פגרה.

 

בכדורגל, כמו שכולכם יודעים, זוכרים את המשחק האחרון. התחלתי את היום הזה עם שני הפסדים כואבים, אבל הניצחון במשחק השלישי כמעט והשכיח אותם ויותר מזה – אני נשבע ביקר לי שהרגשתי יותר טוב אתמול בערב. הבריאות זה הדבר הכי חשוב, אבל כדורגל זו תרופת פלאים.

אצילי, קנדיל, ריקן
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי תל אביב
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח