המלך פורש

חיכיתי וחיכיתי עם הטור הזה עד לרגע שבו רונאלדו יעבור את ראול כמלך השערים של כל הזמנים ובתזמון מושלם, לנוכח הפרישה של ראול ולנוכח השער אתמול של רונאלדו, הבנתי שהגיע הזמן לדבר על זה.

כן, רונאלדו גדול, כן הוא כנראה יותר גדול מראול, הוא שבר את השיא של ראול בפחות ממחצית המשחקים, הוא כנראה היצור המושלם ביותר מבחינת נתונים פיזיים ששיחק כדורגל. יום אחד שמדענים יפתחו רובוט על שישחק כדורגל, הוא יבנה לפי המודל של רונאלדו. הפורטוגזי ירשם כאחד מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה, בעוד שראול, גם בשיאו, לא היה השחקן הטוב בעולם.

ועדיין, עם כל הגדולה והשיאים של רונאלדו ומסי, צריך לשים רבע כוכבית קטנה. שניהם כאמור מהגדולים ביותר, ובטח שהטובים ביותר כיום, אבל היום בעידן שבו הכסף מדבר והפערים רק הולכים וגדלים, הרבה יותר קל להם לכבוש שערים בגלל החברים שלהם לקבוצה.

זה לא שעם ראול שיחקו שחקנים פחות טובים, להיפך, היו אגדות אפילו גדולות יותר. אבל לא היה כזה פער ביניהם לשאר קבוצות הליגה. לראות את ריאל וברצלונה משחקות נגד קבוצות כמו לבאנטה ואפילו מדרג גבוה יותר זה כמו לראות קטע מהסרט ספייס ג’אם. לא מדובר באותם יצורים מבחינת מהירות, כוח וכל אספקט אחר. וכך נראות התוצאות שלהם ושיאי הנקודות שהקבוצות שוברות כל שנה.

עוד הוכחות? זלאטן הענק שבר את שיא הכיבושים של פאריס סן ז’רמיין בקצת יותר מ-3 עונות. אמנם למועדון הפריזאי אין היסטוריה כזאת מפוארת, ועדיין, בליגה שבה היא לוקחת אליפות בהליכה, קל לשבדי לכבוש כל שבוע. ומה עם לבנדובסקי? כן, החמישייה שלו הייתה נפלאה, אבל היא נכבשה גם בזכות החברים שלו שנמצאים שלוש רמות מעל כל הליגה.

אבל נחזור לראול, השחקן האהוב עליי בכל הזמנים. מדרידיסטה מגיל צעיר, אלגנטי, חכם ועדיין תמיד נשאר ילד טוב. אז כן, לחובתו תיזקף העובדה שדווקא אחרי שפרש מהנבחרת היא זכתה בכל התארים שלה, אבל הוא אגדה חיה. כשראול שבר את השיא של די סטפנו זה באמת היה משהו ענקי ומרגש, שיא של 50 שנה שנשבר על ידי אגדה של המועדון.

זכיתי לראות אותו משחק בברנבאו וגם הייתי במסיבת העיתונאים של ריאל כשהיא הגיעה לארץ למשחק השלום. צילמתי אותו בלי הפסקה ואפילו תפסתי אותו מחייך בבושה, כי כזה הוא היה, פשוט, נעים, צנוע… בדיוק ההיפך מאתם יודעים מי. ראול הוא אחד שאי אפשר לשנוא, את רונאלדו קשה לאהוב.

אני וריאל מדריד קצת בתקופה לא טובה. לא סובל את רונאלדו ובניטז, ואפילו אין את קסיאס להישען עליו. ראול בטח יחזור למועדון באיזושהיא קונסטלציה בעתיד, אבל בטח יפוטר ממנה בהזדמנות כלשהיא שהקבוצה תסיים שני משחקים בתיקו. אני הייתי קורא אצטדיון על שמו.

בקיצור, רונאלדו כנראה ינפץ כל שיא אפשרי של ראול בקרוב, אז הנה כמה נתונים שראול עדיין מוביל בהם על רונאלדו:

ראול הוא שיאן ההופעות של ריאל בכל הזמנים

1-3 בזכייה בגביעי ליגת אלופות עם ריאל (רונאלדו זכה גם עם היונייטד)

1-6 באליפויות ספרד

0 כרטיסים אדומים לראול בקריירה.

והנה קצת גולים:

להתראות מלך

 
   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח