המאבטחים בצהוב

// מאת יהב משה מאירי

זהו סיפור על מאבטחים.

"זה סקנדל! זה חוסר כבוד כלפינו, אנחנו טסים לישראל שנים ודבר כזה מעולם לא קרה לנו.". על מה המהומה? בבידוק הביטחוני בטורקיה נדרשו צוות האימון ושחקני אנדולו לפרוק את חפציהם ולעבור בדיקה מדוקדקת מחשש לקורונה. דבר שגרם לחוסר נוחות ועצבים. מכבי תל אביב מיהרה להוציא הודעה ברשתות החברתיות: המאבטחים בטורקיה לא שייכים לנו. את המאבטחים שלנו תפגשו במגרש.

יובל זוסמן, מכבי תל אביב
Credit to "Maccabi Tel Aviv Basketball" Facebook page

 

ההתקפה הכי טובה נגד ההגנה הכי טובה על מגרש אחד, בהיכל הכי קטלני באירופה כששני הגארדים הטובים במפעל במין תחרות אישית. הבטיח לנו משחק מעניין וקיים.

למה ההתקפה הכי טובה באירופה? כי הם קולעים באחוזים הכי טובים מהשלוש, משתיים, ומהעונשין בכל ההיסטוריה של היורוליג. כי הם מחזיקים בשישה שחקנים שקולעים מעל 40 אחוז מהשלוש, ואחד, שיין לארקין, שמגרד את החמישים אחוז. כי הם קולעים בממוצע יותר מנקודה על כל מהלך כדורסל. התקפה טובה.

למה ההגנה הכי טובה באירופה? כי למכבי יש מאבטחים. נכון, ווילבקין שחקן התקפה מדהים. נכון, דורסי סקורר עליון. נכון, דני אבדיה מראה ניצוצות של שחקן NBA לגיטימי פלוס. ונכון, בראיינט יעיל ביותר. אבל למעט ווילבקין, כל אלה יחד סיפקו אתמול 7 נקודות באחוזים מזעזעים ואפילו לא שלשה אחת! אז איך מכבי מנצחת משחק כזה נגד הקבוצה החזקה באירופה בפער?

 

כי זוסמן עולה עם אש בעיניים ומבט של לוחם חי"ר. אין יותר מבט מהוסס וחולמני, יש שיניים חשוקות ועיניים טורפות. במהלך הרבע הראשון זוסמן היה בכל נקודה במגרש, בהגנה דוחף ידיים, נצמד לשחקנים ומתיש את הכוכבים. אבל לזה כבר התרגלנו לא? אז זוסמן תופר שלשה בלי להסס, חודר בין כל שחקני אנדולו וגומר בלייאפ כאילו הוא לארקין וכשההגנה מולו מתכווצת הוא מוציא לאבדיה לשלשה פנויה (שלא נכנסה) וכשווילבקין מחכה למסירה במתפרצת זוסמן הולך עד הסוף.

כי קלויארו, אולי השחקן הכי משעמם במכבי, לא נותן לשחקנים שגבוהים ממנו בראש ולשחקנים שמהירים ממנו ואתלטים ממנו לזוז, כי קלויארו נלחם על כל כדור תוהה, כי קלויארו הוא האנדרדוג המושלם. אבל לזה כבר התרגלנו לא? אז כשמכבי בפיגור שש, פחות משלוש דקות לסיום, קלויארו, האיש שלא יודע לקלוע, דופק שלשה, רץ להגנה, נצמד ללארקין שמחטיא, רץ להתקפה, מסתובב כמו בלרינה על גבו של אותו לארקין ודופק שלשה עם חצי רגל באוויר.

כי דני אבדיה ברבע הרביעי מקבל כדור בפוסט, מטעה שלושה שחקנים וגומר בלייאפ וכשההגנה מתכווצת יותר מדי, הוא משחרר לקלויארו לשלוש, ואתם יודעים איך זה נגמר. אבל לזה כבר התרגלנו לא? אז דני שומר בגבורה במהלך הרבע הרביעי על כל העמדות – על פלייס בפוסט שמחטיא, על שיין לארקין, כולל במהלך האחרון ועל מיציץ המסכן, שקיבל בלוק בראש והמבט הבכייני לעבר השופטים אחרי שהחליק בקו החצי הראו כמה הוא מתוסכל מדני. אותו דני שחטף שלשה מסלואקס לפני שנה ואותו דני שהיה נקודת החולשה בהגנה של מכבי בתחילת העונה.

 

כי האנטר בגיל 33 נראה כמו הסנטר הבכיר ביורוליג בהגנה ובהתקפה, כי בדקות הסיום הוא תמיד יתן את ההטבעה הזאת את שתי הנקודות שכל כך חשובות. כי ווילבקין, שבעונה שעברה לא עשה הגנה על קונוס, מתאבד על המגרש דווקא בהגנה. כי ג'ייק כהן האינטלגנט קופץ על כדור שנמצא על הרצפה כאילו הוא רימון. כי מכבי של העונה היא לא נוצצת, היא לא מכבי של עונות קודמות שהתבססה על סקוררים גדולים כמו גאודלוק, סוני ווימס, רוצסטי, פייר גקסון, גורדן פארמר ודומיהם. כי מכבי הזאת הייתה מפסידה בוודאות אתמול.

"זה סקנדל! זה חוסר כבוד כלפינו, אנחנו טסים לישראל שנים ודבר כזה מעולם לא קרה לנו.". אבל השנה זה כן קרה, כי השנה, חיכו לכם בארץ המאבטחים בצהוב.

סקוטי ווילבקין, מכבי תל אביב
Credit to "Maccabi Tel Aviv Basketball" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות

  1. בעלי היקר התותח איזה כתבה מהממת הכתב פשוט על רמה גבוהה תמשיך לכתוב כיף ממש לקרוא אותך אין עליך מחכה לעוד הפצצות של כתבות יש לך את זה בדם אתה מלך אין לי מילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח