הג'יני בבקבוק

לג'ורג'יניו ווינאלדום היו את כל הסיבות להפוך לשחקן שולי בליברפול – הוא נחשב לקשר מרכזי שיש לו הרבה פחות מה להציע עבור משחק ההתקפה של קבוצתו, קשה עד כמעט בלתי אפשרי לבלוט ולקבל כדורים כאשר אתה משחק מאחורי השלישייה האדירה של מאנה-סלאח-פירמינו ולצדו של ווינאלדום נמצא תמיד ג'יימס מילנר הוותיק, הפנדליסט הקבוע ואחד האייקונים המובהקים של הכדורגל האנגלי כיום.

ומאחוריו? ניצב וירג'יל ואן דייק, בן ארצו שגורם לכך שעל אף שמניית הכדורגלן ההולנדי נמצאת בנסיקה, הוא אפילו לא זוכה לתואר ההולנדי הבכיר בסגל.

ג'יני ווינאלדום,
איש נחמד מחוץ למגרש, קילר אימתני בתוכו (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של ג'ורג'יניו ווינאלדום)

המלאכה הלא-כל-כך נחשקת שמבצע ווינאלדום בקבוצה של יורגן קלופ והעובדה שהוא מעולם לא היה שחקן נוצץ, בסגל של כוכבי-על, היו יכולות לגרום לווינאלדום להיעלם מבלי שאף אחד ישים לב אי שם בקצה הספסל העמוס של המרסיסיידרס, לצדם של קייטה ושאקירי. אך בפועל, על כר הדשא ההולנדי הפך את הקערה על פיה, סתם פיות והמיר את החסרונות והנחיתות שלו ליתרונות והפך לשחקן החשוב ביותר של קלופ בחודשים האחרונים.

ווינאלדום של התקופה האחרונה הוא פשוט הקשר המושלם – הוא השקט והנעת הכדור על הקרקע כשליברפול מובילה, הוא ההסתערות לעבר רחבת היריבות כשזו נמצאת בפיגור. עבור שחקני ההתקפה של יריבותיה של ליברפול בפרמייר ליג, ווינאלדום הוא הסיוט בהתגלמותו.

 

בעוד שמאמני היריבות מתכננים כיצד יחדרו את הגנת האדומים בראשותו של וירג'יל ואן דייק האיום, דואג ווינאלדום לחבל בהתקפות היריב, לנצל את כוחו הפיזי בקרבות קרקע ואוויר ולקטוע את אותן ההתקפות עוד בחיתוליהן. עבור ברצלונה וקבוצות אחרות, ווינאלדום הוא פינישר בחסד, האדריכל של אחת התבוסות הקשות בהיסטוריה הקטאלונית. ווינאלדום מכיר את מלאכת ההתמקמות ברחבה וגם על בעיטתו החזקה נאמרו שבחים רבים. כשמגני היריבות ממהרים לסגור את סלאח ומאנה באגפים, וויאנלדום תמיד יידע למצוא את המשבצת הריקה ממנה יוכל להעלות את ליברפול אל לוח התוצאות.

המצבים הנייחים של ליברפול נחשבים לקטלניים בעולם, כל קרן היא בליץ של ממש ו-ווינאלדום, שאין כדור נייח בו הוא לא חוסם שחקן יריב או מתפנה לנגיחה, עוזר לא מעט לאשש את העובדה שהתקפתה של ליברפול הפכה לטובה ובעלת ההיצע הרחב ביותר בכדורגל העולמי.

ויינאלדום מול ניקואסל האקסית (Credit to "Liverpool FC" Facebook page)

ווינאלדום הוא האיזון המושלם בין המסה הדרושה לכל מי שממלא תפקיד הגנתי בליגות הבכירות באירופה, לבין יכולת התקפית, קלילות ודריבל. הוא הקשר שכל מאמן היה רוצה. איזון, זאת מילת המפתח כשמדברים על ווינאלדום, יציבות זו המילה שתגדיר אותו בצורה הטובה ביותר. היציבות היא זו שתמנע מליברפול לבעוט שוב בדלי האליפות שרק הולך ומתמלא מתחילת העונה. רק שחקן כמו ווינאלדום יוכל לחפות על זיופים בהגנה, בצורת אפשרית בהתקפה ואף לגדוע תקופות קשות בליברפול, במידה ותבואנה.

הנער שכה הושמץ ובוזה הן על ידי התקשורת הבריטית הזחוחה והן על ידי אוהדיה של קבוצתו ניוקאסל בעונתו הראשונה במדים השחורים-לבנים, כבר איננו עוד. את אותו נער צעיר ומפוחד החליף אחד הקשרים הטובים בעולם, אלוף אירופה טרי ומי שעומד לקחת חלק פעיל בגדיעה של התקופה העגומה בהיסטוריה של אחת הקבוצות הגדולות בענף. במדי הנבחרת משמש ווינאלדום בתור החוט המקשר בין צעירי הולנד שמשיבים את הצבע והטוטאל פוטבול המרתק למדים הכתומים, לבין וותיקי הנבחרת- הדור שלא ידע את טן-האח, אך מכיר טוב מאד את רובן, ואן פרסי וסניידר.

 

הכתפיים הלא-כך-כך צנומות של ווינאלדום עומדת לשאת משקל ולחץ רב במאני-טיים של העונה הסדירה וכן ביורו הקרב ובא. האם האנטי-כוכב הגדול ביותר של הכדורגל העולמי כיום יצליח להיות האקס פקטור לסיום הבצורת של ליברפול בפרמייר ליג ושל הולנד ביורו? ימים יגידו.

מהכדורגלנים הסורינאמים שהתברכה בהם נבחרת הולנד. ווינאלדום חוגג עם דפאיי (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של ג'ורג'יניו ווינאלדום)
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח