דרוש כוכב

ערן זהבי בחר בסין, עומר אצילי הסתער על הליגה הספרדית ואפילו ההעברות של יצחקי ו-ורמוט ימתינו אולי לינואר. חלון ההעברות של קיץ 2016 הותיר את ליגת העל חיוורת, קצת פחות שמחה ובעיקר צמאה לכוכבים ישראלים חדשים

אם גללתם בשבועות האחרונים טוקבקים בעוד כתבה על העברה בליגת העל, או סתם סקרתם את הלכי הרוח בפייסבוק, בוודאי הבחנתם שאוהדי הכדורגל הישראלים קנאים מאוד לארנק של בעלי הקבוצות שלהם. 800 אלף יורו על שגיב יחזקאל? למעלה ממיליון יורו על מחצית הכרטיס של מיכאל אוחנה? 2.2 מיליון יורו על אלירן עטר? אמנם לא אנחנו משלמים, אבל אנחנו גם ממש לא פראיירים. צופה אקראי מהצד עוד עלול לחשוב שהמחאה החברתית הבאה של ישראל תפרוץ בכלל על רקע תג המחיר של עומר אצילי.

האמת המעט מדאיגה היא שלא סתם התעסקנו בעיקר בשטרות ופחות בשמות. חלון ההעברות שנסגר השבוע פער בור גדול מאוד בליגה שלנו, שאחרי עזיבתם של ערן זהבי ועומר אצילי כבר לא תיראה אותו הדבר. ליגת העל מודל 2016/17, נכון למחזורי הפתיחה לפחות, היא ליגה נטולת כוכבים מקומיים: כאלה שמביאים איתם רמה אחת מעל כולם, כאלה שמכריעים משחקים, כאלה שהקבוצות שלהם לא נראות אותו הדבר איתם ובלעדיהם.

גם בתוך מגבלות השוק הישראלי הדל, קשה לאתר קבוצה שביצעה העברה “שוברת שוויון” כמו שאוהבים להכתיר במחוזותינו. אפילו ספקולציות על שידוך של גילי ורמוט או ברק יצחקי עם בית”ר ירושלים, איחוד של אלירן עטר עם מכבי ת”א או חזרה לארץ של תומר חמד – העברות שיכלו להוסיף מעט עניין וצבע – לא יצאו בסוף אל הפועל. כך, ה”פצצות” האמיתיות של חלון ההעברות הזה נותרו בעיקר בטור העוזבים.

איפה בכל זאת נקודות האור? בפן הישראלי, טל-בן חיים, כנראה בחודשיו האחרונים בליגת העל, ירצה להוכיח שלמכבי ת”א יש מנהיג חדש בעידן שאחרי זהבי. במכבי חיפה, רועי קהת ינסה לחקות את המסלול של כוכב גוואנגז’ו ולכבוש את הליגה אחרי עונה מאכזבת בחו”ל. בית”ר ירושלים, עם שמות כמו עידן ורד ואיתי שכטר, כבר התמחתה בהחזרה לחיים של כוכבים דועכים. הפועל ת”א, למרות כל הצרות, תקווה שארון שוינפלד ימשיך בדיוק מהמקום שסיים את העונה שעברה. מלבדם, צעירים כמו שגיב יחזקאל, מקסים פלקושצ’נקו, מיכאל אוחנה וצעירי אשדוד ינסו, איש איש בקבוצתו, להתבסס בהרכב ולהפוך לדבר הבא.

במצב המעט אפרורי שנוצר, אפשר כבר לקבוע שחוק ששת הזרים, שייושם העונה לראשונה, הגיע לליגת העל בדיוק בזמן. בהיעדר ישראלים בכירים על המדף, הקבוצות השונות ניצלו את המכסה והתחמשו בלא מעט זרים מעניינים, לצד כמה פרצופים מוכרים: וואקמה ולוסיו של באר-שבע, סקאריונה וקיארטנסון של מכבי ת”א, קמיל ואצק של מכבי חיפה, יוהאן אודל ואריק סאבו של בית”ר ירושלים, ז’אורז’יניו המדובר של סכנין, אנטוניו מרשיץ’ של בני יהודה ועוד אחרים.

למרות כל אלה, והלוואי שאתבדה, משהו בקסם של ליגת העל פג בקיץ הזה.

דרוש כוכב
אצילי. יחסר לליגה שלנו
Credit to “Omer Atzili” Facebook page
 
   
   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח