די לאשליות

כן, עוד מישהו רוצה להתווכח? עוד מישהו רוצה לספר לעצמו שמכבי ת"א מועמדת לאליפות? עוד מישהו חושב שסתם אני (ושאר אוהדי מכבי) תוקפים את ג'ורדי קרויף? למקרה שזה לא היה ברור, מכבי ת"א אינה חלק ממאבק האליפות בליגת העל. דרך אגב, חשוב לציין, את הטור הזה התחלתי לכתוב כשהתוצאה עוד היתה 1:1.

טיקטיק מונדיאל

אם עד עכשיו מכבי הציגה פערים עצומים ביכולת ממשחק למשחק, עכשיו הם הלכו שם על האתגר החדש – פערים עצומים בין שתי מחציות. המחצית הראשונה הזכירה את מכבי של ה-0:4 מלפני 3 שבועות. שליטה מוחלטת, קצב, חדות, מצבים. למרבה הצער זה נגמר רק ב-0:1. המחצית השניה היתה מחפירה, מבזה, עלובה ופאתטית. וכרגיל, ג'ורדי לא ראה מהספסל את מה שכולם ראו מקילומטרים, חיכה וחיכה עם החילופים ואיפשר לחיפה להשוות, באדיבותו הרבה של ראיקוביץ' שתפס עוד אחד מימי הליצנות המזדמנים שלו.

מיץ' גולדהאר הגיע לישראל לכבוד הפלייאוף ונאלץ לראות מקרוב איך שנה שלישית ברציפות הפרויקט שלו מתרסק. קרויף יצטרך לתת את הדין בפני גולדהאר על איך שהקבוצה הזאת נראית. על אחת כמה וכמה על כך שבמשך תקופה היא כבר נראתה די טוב ואז החל תהליך התפוררות. הוא יצטרך לתת את הדין על כך שיש לו סגל כ"כ עמוק, מגוון ויקר שמרשה לעצמו להיראות כל-כך רע, שברגע שדברים לא הולכים בדיוק לפי התכנון מאבדים לחלוטין את העשתונות ולא מצליחים לייצר שום דבר שמזכיר כדורגל. הוא יצטרך לתת את הדין על כך שהקבוצה הזו חסרת אופי לחלוטין, שהיא אפילו לא מצליחה להיות בינונית. או שהיא טובה או שהיא משחקת ברמה של ליגה ב'.

מכבי תל אביב, דור מיכה, אלי דסה
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

קרויף הוא האחראי הראשי למה שקורה לקבוצה, אבל כמובן שאי-אפשר לנקות את השחקנים מאחריות. המבחן הגדול של שחקנים, במיוחד בקבוצות שמתיימרות לרוץ בצמרת, הוא ברגעים קשים. ושחקני מכבי, פעם אחר פעם, מוכיחים שכשקצת קשה פשוט אין להם את זה. אין סבלנות, אין דרך, אין פתרונות יצירתיים. רק התקפות סתמיות ואיבודי כדור מביכים.

אני אחזור על זה למקרה שמישהו עדיין לא התעורר: מכבי ת"א אינה חלק ממאבק האליפות בליגת העל. קבוצה שכבר חודש וחצי לא מסוגלת לחבר שני נצחונות לא יכולה ולא ראויה להתמודד על האליפות. נכון, אני מדבר כאוהד מתוסכל, אבל בחיאת. מה אתם באים לי עם הטבלה של הסיבוב השני? 6 נצחונות רצופים? זה היה לפני חודשיים. מאז המאזן של מכבי: 4 נצחונות, 2 תיקו ו-2 הפסדים. והיכולת. אוי היכולת. למי שלא ראה את המשחקים האלה אני לא יודע אם אצליח להסביר במילים כמה היכולת היתה רעה ומבזה.מכבי ת"א היא כישלון עצום. אם הפועל ב"ש, אחרי כל המכות המקצועיות והפרסונליות שחטפה השנה, מצליחה להמשיך לרוץ, ובית"ר י-ם עם כל הכאוס והבלגן מצליחה להיצמד אליה, אין שום סיבה הגיונית שמכבי לא תהיה חלק מהמאבק. ובכל זאת, היא לא שם. גולדהאר צריך לחשוב ברצינות על שינוי מהותי לקראת העונה הבאה, כשבראש ובראשונה המטרה צריכה להיות מאמן בעל שיעור קומה, אחד שמסוגל להוציא מהשחקנים שלו יותר ממה שהם שווים, ולא פחות ממה שהם שווים, כמו שקורה העונה. המועמדים שלי: ניר קלינגר וסלובודן דראפיץ'.

אלירן עטר, מכבי תל אביב
קרדיט לדף הפייסבוק של "מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL"
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח