גב הנמלה

// מאת אמיר לוי

כולנו מכירים את המיתוס המפורסם לגבי הנמלה, אשר גבה יכול לשאת פי 100 ממשקל גופה. מחקרים אחרונים גילו כי אכן מדובר במיתוס. גב הנמלה יכול לשאת פי 5000 ממשקל גופה. גם אוהדי ברצלונה גילו שגב הנמלה שלהם, ארנסטו ואלוורדה המכונה צ'ינגורי (נמלה בבאסקית), מסוגל לשאת הרבה משחשבו. גבו של ואלוורדה שרד את המפלה ברומא מלפני שנתיים, הוא שרד את התבוסה באנפילד ואפילו את ההפסד בגמר הגביע שבא מיד אחריו. אך כרגע מסתמן כי הקש ששבר את גב הנמלה הוא ההפסד האחרון לאתלטיקו מדריד שהדיח את ברצלונה מטורניר נוסף.

ארנסטו ואלוורדה, ברצלונה
Credit to "FC Barcelona" Facebook page

את עידן ארנסטו ואלוורדה אפשר לסכם בדיוק כפי שמשחקה של ברצלונה בחצי גמר הסופרקופה הספרדי התנהל. ברצלונה מלאת פוטנציאל וכישרון, טובה יחסית, מתקיפה וכובשת, פשוט קורסת ברגעי האמת והמשחק מתהפך לה בדקות ספורות. תוסיפו לזה את הפינאלה של ואלוורדה בדמות חילוף הזוי (בוסקטס בחוץ, ראקיטיץ׳ בפנים) וקיבלתם קבוצה שמשמידה את עצמה כדרך קבע.

אז לאחר שכולם מבינים שמקומו של ואלוורדה צריך להיות כמה שיותר רחוק מהקווים בקאמפ נואו (וזה עוד היה צריך לקרות בשנה שעברה), הגיע הזמן לדבר על מה שעומד/צריך לקרות בעתיד הקרוב של המועדון מקטלוניה.

ובכן, כפי שרוב האוהדים מייחלים כבר זמן רב, ואלוורדה עומד לפנות את מקומו ומאמן חדש עומד להגיע, בין אם זה יקרה עכשיו או בין אם זה יקרה בקיץ. להנהלת המועדון יש מספר מועמדים עבור התפקיד ואתחיל עם השם החם ביותר ביממה האחרונה, האיש שתמונתו מככבת בעיתונים הספרדים. לדעת הרוב, יש משיח אחד שצריך לעמוד על הקווים. אותו שחקן שירש את גווארדיולה כשחקן על הדשא, צריך להיות זה שימשיך את מה שגווארדיולה התחיל אי שם ב2009 וסיים ב2012. בואו נדבר על צ׳אבי הרננדס.

צאבי, ברצלונה
Credit to "FC Barcelona" Facebook page

צ׳אבי קיבל הצעה לאמן את ברצלונה, ובנימה אישית, אני משתוקק לראות מה הגאון מטרסה יעשה עם קבוצת נעוריו. אך כמו לכל דבר בחיים, טיימינג זה הדבר החשוב ביותר. אם וכאשר צ׳אבי יגיע לאמן את הקבוצה הראשונה כבר עכשיו, ישנם כמה מסלולים אפשריים. הרבה מכשולים עומדים בפניו, במיוחד בתור מאמן צעיר וחסר ניסיון להיכנס היישר אל תוך מאבק אליפות צמוד, שמינית גמר ליגת אלופות, ובהתחשב בעובדה שהוא לא יוכל להביא רכש משמעותי, זה לא פשוט כלל.

אם הקבוצה תיכשל, ברצלונה מאבדת את המאמן בו היא תלתה את תקוותיה שביום מן הימים הוא יחזור הביתה ויושיע כפי שגווארדיולה עשה. אך אם צ׳אבי יצליח להביא את הקבוצה למקומות בהם היא צריכה להיות, זה קלף טוב עבור הנהלה חסרת דרך שתצטרך בקרוב לשרוד בחירות פנימיות במועדון. בקיץ 2021 אומנם ברתומאו לא יוכל להיבחר שוב לנשיאות, אך הוא כבר מכין את היורש שיתפוס את מקומו. לכן, בין אם הקבוצה תצליח או לא, תיווצר סיטואציה בעייתית.

 

דעתי היא שצ׳אבי כלל לא יקח על עצמו את המשרה בעת הזאת. ידוע כי המתמודד השני בבחירות הבאות וקרבות הינו ויקטור פונט, קרויפיסט מושבע, שמתכנן להחזיר את הדרך איתה ברצלונה מזוהה יותר מכל, ואחד הקלפים שלו הוא צ׳אבי בתור מאמן. אוסיף על זה שצ׳אבי כלל לא מרוצה מההנהלה הנוכחית של ברצלונה ואף הודלפה הקלטה של צ׳אבי בה הוא יוצא כנגד ההנהלה. בהתחשב בכל הסיבות הללו, מקומו של צ׳אבי הוא בברצלונה, רק לא כרגע.

בבורסת השמות שרצים בעיתוני הספורט אפשר לדוג שמות בולטים כגון קומאן, הנרי וקיקה סטיין. לגבי קומאן, הוא כבר הצהיר שהוא לא מתכוון לעזוב את נבחרת הולנד לפני היורו בקיץ הקרוב, לכן הוא לא רלוונטי בתור מחליף מידי לואלוורדה אם וכאשר הבסקי יסיים את דרכו בזמן הקרוב. בנוסף לשאר השמות שהוזכרו, ואני אישית לא חושב שהם המתאימים לאייש את עמדת המאמן, יש אדם נוסף שיכול וצריך לקבל את המפתחות. גארסיה פימיינטה, מאמן ברצלונה ב׳.

פימיינטה מכיר את ברצלונה יותר טוב מכל שאר המועמדים, הוא בתוך המועדון זמן רב בתור מאמן שעבר בשלל קבוצות הגילאים, הוא משחק בסגנון אותו כל אוהד ברצלונה היה משתוקק לראות חוזר לקבוצה הראשונה והדבר החשוב ביותר, הוא מאמין בצעירים וראייה לעתיד זה אחד הדברים הבולטים שחסרים בקבוצה הראשונה. בין היתר כי הוא זה שגידל את אותם הצעירים ועבר איתם את התהליך בקבוצות הגילאים השונות במועדון.

לאחר שבחנו מי מתאים יותר ומי מתאים פחות, מי צריך להגיע עכשיו ומי צריך לחכות מעט, נשארנו עם השאלה הגדולה ביותר, מתי כל זה יקרה? אי אפשר לדעת בוודאות וניתן רק לשער כי ההנהלה לא תפטר את ואלוורדה, שמחזיק בפיצויים אסטרונומים, אם וכאשר יפוטר. בנוסף על כך, פיטורים ותשלום הפיצויים יצביעו על הטעות שעשתה ההנהלה, אי שם בפברואר האחרון, כאשר חתמה עם ואלוורדה על חוזה לשנה נוספת, טעות שלא תתרום בבחירות שיערכו בקיץ הבא.

לכן, האופציה היחידה שנותרה הינה שהנמלה הבאסקית תתפטר בעצמה ובכך תפצה את אוהדי ברצלונה על חצי עונה מנומנת, או שהפרעוש יתעורר ויפצה את פיו.

ליאו מסי
Credit to "FC Barcelona" facebook page
Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

  1. Avatar

    צ'אבי צריך לעשות דרך דומה לזו של פפ.
    לחזור לקבוצה אבל לאמן בנוער/בקבוצה ב' למשך שנה-שנתיים-שלוש ואז לקבל את המושכות, בעדיפות עם הנהלה שתומכת בשיטה של קרוייף ובקידום צעירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח