איבדו את הצפון

// מאת אריאל בן חמו

התוצאה מתקבלת, הדרך פחות – סיכום ההפסד למכבי חיפה בשלוש נקודות.

1. 0 מסירות מפתח מוצלחות מתוך 2 ניסיונות – זאת מנת חלקה של ביתר ירושלים במשחק נגד מכבי חיפה, נתון שמעיד רבות על מהלך המשחק.
מרגע הבקעת שער היתרון (בישול נהדר של עלי מוחמד), בית"ר החלה לסגת לאחור ובמחצית השנייה זה היה קיצוני אף יותר עם ממוצע של 30% החזקת כדור מהדקה ה-30. לחץ על שחקני הקישור לא היה קיים, הבלמים של מכבי חיפה הניעו כדור במרכז המגרש באין מפריע מה שהזמין אותה להתקדם ולתקוף ללא הרף.

נראה שמרבית מהשחקנים פשוט לא הצליחו לתפקד תחת הלחץ שנוצר וחוסר הנסיון במעמדים כאלה הורגש, בדגש על תמיר עדי (7 איבודים ו25% הצלחה במאבקי קרקע, הכי מעט בקבוצה) ולירן רוטמן (7 איבודים ו64% הצלחה במסירות, הכי מעט בקבוצה) שלא הורגשו כלל והוחלפו בצדק.
הקבוצה נראתה פחדנית ומבוהלת ועלתה למחצית השנייה כאילו היא מתחננת שרק יסתיים המשחק.


2
. בכדורגל, לא בכל משחק מגיעים למספר רב של מצבי הבקעה, בטח כאשר אתה לא כל כך מנסה ליזום מהלכים התקפיים, אך כשמגיעים למצבים כאלה צריך לדעת לנצל אותם עד תום. זה זכור בעיקר מהמשחק במחזור השני נגד הפועל רעננה, בו ביתר איימה 19 פעמים לשער, אך השכילה לכבוש שער אחד בלבד והפסידה את המשחק.

בתמונה אפשר לראות את רוטמן (1) במצב של 1:0 בועט חלש לאמצע השער במקום למסור לאזולאי משמאלו ולהשאיר אותו באחד על אחד מול השוער, ואת אותו אזולאי (2) במצב של 1:1 מחמיץ גול בטוח מול חצי שער ריק.

בית"ר ירושלים מכבי חיפה הזדמנות שלומי אזולאי

בית"ר ירושלים מכבי חיפה הזדמנות שלומי אזולאי

יכולנו לדבר היום על ניצחון ביתרי, למרות כדורגל לא מבריק, אם רק היו משכילים לתרגם את המצבים הללו לשערים, אך אם החלוץ הפותח שלך לא מצליח להבקיע כשהשוער בכלל לא נמצא בשער, או לא יודע מה לעשות עם הכדור כשהוא לבד מול השוער (גם אם לאחר מכן הונף הדגל לנבדל) – אי אפשר לצפות לנצח יריבה לצמרת ששולטת ברוב דקות המשחק, מאיימת יותר מפי שניים ממך לשער ויעילה בהרבה.


3
. נקודת האור מהמשחק הזה היא, כמו תמיד, עלי מוחמד, שמוכיח שוב שלא משנה מי היריבה, הוא תמיד מציג יכולת טובה (הכי הרבה מסירות מדוייקות, 5/9 דריבלים מוצלחים), נמצא בכל מקום על המגרש והוא ללא ספק הברומטר של הקבוצה. השיפור שלו ניכר גם במספרים כשבמאזנו שער אחד ושלושה בישולים בעשרה משחקי ליגה, בשונה מהעונה שעברה בה כבש רק שער ליגה בודד בכל העונה.

 

במחזור הבא: הפועל תל אביב

במחזור הבא תצא הקבוצה לבלומפילד למפגש לא פשוט עם הפועל תל אביב. פגרה בת שלושה שבועות לפנינו זה מספיק זמן לעשות חושבים לגבי שינויים בסגל ולגבש החלטה באיזה עמדות להתחזק לקראת חלון ההעברות בינואר וכמובן להתכונן ליריבה.

למרות שבאמתחתה שני ניצחונות בלבד, יכולת לא מזהירה וחלק התקפי שבנוי מפליטי העונה שעברה של ביתר ירושלים – צריך להגיע למשחק כזה במלוא המוכנות מכיוון שיש לאדומים מתל אביב את הכלים לעקוץ שער יתרון ולהתגונן לאורך שאר המשחק.

עם הקהל החם שלה באצטדיונה הביתי היא יכולה להקשות על כל קבוצה. תשאלו את מכבי חיפה.

בית"ר ירושלים
קרדיט לדף הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים – F.C. Beitar Jerusalem"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח