אוויר לנשימה

ושוב איתכם

שאלה ראשונה. איזו קבוצה בליגת העל החליפה את 2 הבלמים באמצע העונה בגלל פציעות?

שאלה שנייה. לאיזו קבוצה בליגת העל יש 6 שחקני הרכב פצועים?

רוצים רמז? לאיזה מועדון בישראל יש בעל בית שמתראיין ומצטלם יותר מראש הממשלה?

טוב, אז אחרי הפסטיבל המביך של יואב כץ בכל ערוץ ספורט ותחנת רדיו, ואחרי 5 הפסדים ב-7 משחקים האחרונים בליגה, מאוד הפתיע אותי הטלפון של הבן הגדול שלי ביום שישי – ״אבא, מחר אני רוצה לבוא איתך למשחק בבלומפילד״ וזה אחרי שהוא הצהיר לא מזמן שהוא לא מגיע יותר העונה (נראה לי זה היה בהפסד לכפר סבא בבית).

אני התרגלתי ללכת לבד, כי אתם יודעים, אני כבר ראיתי הכל עם הקבוצה הזאת, כולל הפסד בדרבי לבית״ר חיפה!! אז אני חושב שאני חסין להכל.

יואב כץ, יקוב סילבסטר, תומר אלטמן, הפועל חיפה
קרדיט לדף הפייסבוק של הפועל חיפה

 

בחזרה לעבר

משחק בבלומפילד מול הפועל תל אביב תמיד יחזיר אותי לעונת 1993/94. אחרי ניצחון 4-3 נגד הפועל כפר סבא, עם שער ניצחון בדקה ה90 של הישאם זועבי, הצליחה הפועל חיפה להיחלץ מהמקום האחרון על חשבון הפועל כפר סבא מחזור אחד לסיום העונה. במחזור האחרון נסענו לבלומפילד למשחק מול הפועל תל אביב בידיעה שרק ניצחון ישאיר לנו סיכוי לשרוד עוד עונה בליגה הראשונה.

ערן כהן, זועבי וצמד של מסובי, עם שיווין זמני של הרשלקוביץ מתל אביב, קבעו 4-1 גדול ששלח את הפועל חיפה למבחנים נגד שמשון תל אביב (הפסד מביך 1-0 בקריית אליעזר, אבל התאוששות יפה בגומלין עם ניצחון 3-0 השאיר אותנו לבסוף בליגה). אותה הפועל כפר סבא ירדה לליגה השנייה אחרי הפסד 4-1 ליריבה העירונית שלנו שלוקחת אליפות באותה עונה.

 

טוב, אז בלומפילד זה כבר לא אותו בלומפילד אחרי השיפוץ הלא מוצלח לטעמי, אבל עדיין הפועל חיפה משחקת נגד הפועל תל אביב והיריבה העירונית משחקת באותו מחזור מול אותה הפועל כפר סבא. בקופות באיצטדיון כבר הבנתי שהיריבה העירונית ספגה שער בדקה ה-96 והפסידה להפועל כפר סבא טוב, אז אולי השבת הזאת עוד יכולה להפתיע לטובה.

הפועל חיפה כאמור מגיעה למשחק אחרי 5 הפסדים ב-7 מחזורי הליגה האחרונים, מול הפועל תל אביב של קלינגר עם 5 ניצחונות ליגה רצופים פלוס 2 ניצחונות בגביע. על הנייר יחסי הכוחות ברורים.

למאמנים בארץ ואולי בכל העולם כשאין ברירה הם מתסכלים על הקצה של הקצה של הספסל ולפעמים מגלים שם הפתעות. אחרי פציעות של 6 שחקני הרכב! סער פדידה וגיא משפתי קיבלו את ההזדמנות ולטעמי הם לקחו אותה ב-2 ידיים. סער פדידה נותן כל משחק 200% ועושה את כל הדברים הקטנים שלא נכנסים לסטיסטיקה כולל גול ניצחון אדיר נגד אשדוד ומשפתי אתמול עם מסירה חכמה לדור מלול, שהביאה לשער הניצחון של יאקוב סילבסטר (סוף סוף יש חלוץ) ושער שיויון נגד רעננה במחזור הקודם, תורם גם למשחק ההתקפה.

גם בהגנה, אחרי הפציעות של 2 הבלמים – בן ווהבה (סיים את העונה) וניסו קפילטו, שאמור לחזור עוד העונה – הגיע מיקי סירושטיין בחלון של ינואר וגיא משפתי שהוזנק להרכב מקצה הספסל ולדעתי הם עושים עבודה לא רעה בכלל.

המשחק אתמול לא היה משחק גדול, אבל הייתה לחימה והקבוצה נראתה די טוב בחלקים לא קטנים של המשחק. בשורה התחתונה, ניצחון ליגה ראשון בחוץ על הפועל תל אביב מאז עונת 2004/05. גם אז זה היה ניצחון קטן של 1-0 משער של ג׳ף טוטואנה האגדי. זאת הייתה העונה הראשונה של יואב כץ בהפועל חיפה, שהסתיימה בירידת ליגה.

פדידה, ספרובסקי
קרדיט לדף הפייסבוק של הפועל חיפה

ומילה לסיום לניר קלינגר. מצד אחד אתה המאמן שהביא לנו הכי הרבה רגעי עושר בעשור האחרון. מצד שני, הצורה שעזבת הכאיבה מאוד להמון אוהדים.  מה שמצחיק הוא שכל העולם, חוץ ממך, ראה את הכישלון הצפוי שלך בבית״ר עוד לפני אימון הבכורה שלך בבית וגן. יש דברים שלא יכולים להתחבר לעולם, גם אם תשתמש בדבק הכי חזק שיש. ומה לעשות, החיבור שלך עם בית״ר הוא חיבור זר שלא קשור לד.נ.א – לא שלך ולא של בית״ר.

כל אחד קיבל את השיעור שלו. אנחנו, שחזרנו להיות הפועל חיפה של פעם ואתה שחזרת להיות מאמן זמני שסותם חורים. אני מאמין שהדרך של הפועל חיפה ושלך עוד יפגשו בעתיד, זה חייב להיות ככה. אין סיכוי שלא.

הפנים ליום שלישי בקריית שמונה בשעה לא אפשרית, ותודה למנהלת וההתאחדות שלנו על משחק באמצע השבוע ב-19 בערב בצפון הרחוק. הכדורגל שייך לאוהדים, אל תשכחו את זה.

הפועל חיפה קהל
קרדיט לדף הפייסבוק של הפועל חיפה והצלם אסי קיפר
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח