X פקטור – על חזרתו של אייל גולסה

רבים מבין אוהדי מכבי תל אביב הלינו על צורת המשחק הסגורה של מכבי מתחילת העונה, אליהם הצטרפה המקהלה התקשורתית הענפה.
אחרי ההדחה המביכה מאירופה, עלו קולות רבים שזה לא זה, שעונה שעברה הייתה בינגו כי הליגה חלשה וכי מכבי של השנה לא נראית כלל כמו הקבוצה של שנה שעברה.

אלירן עטר, מכבי תל אביב
קרדיט לדף הפייסבוק של "מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL"

חברים שדיברו איתי, דקלמו את המנטרות על הגנה קשוחה, אבל אפס יצירתיות, לא עזר שאמרתי (ותמיד אמרתי..) חכו שניקוליץ', אצילי וגולסה יחזרו, נראה איך זה יראה אז. אז עכשיו תורי לומר לכל מי שדיבר איתי על מכבי מתחילת השנה באכזבה… אמרתי לכם!

המכונה המשומנת של איביץ' חיכתה לשחקן שיוריד עומס מנטלי וציפיות מדור מיכה, לכן הובא ניקוליץ', שעם כל הצער עדיין לא באמת הראה על מה ולמה התעקש עליו איביץ', בתקווה שעוד נראה ממנו את היכולת שגרמה להבאתו לכשיחלים מסדרת הפציעות הטורדניות.

כל אוהדי מכבי חיכו לחזרתו של אצילי, שאמנם לא מביא יכולת עקבית גבוהה, אבל מביא מספרים, ושכחו קצת את זה שמביא יכולת עקבית גבוהה, אך לוקה במספרים.

 

אני מספר כבר כמה שנים שכנראה אני אחד היחידים שראו את כל שלושת השערים שהבקיע גולסה במכבי (אלקאמר חוץ, סכנין חוץ, ב"ש חוץ). גולסה הוא לא שחקן של מספרים, אבל שני בישולים במשחק השני מאז שחזר להרכב, זה כבר כן מספרים. בתוספת דינאמיות, אגרסיביות ועוד פרמטרים רבים שאינם נספרים ע"י אוהדי הכדורגל. מעבר לכך, גם הצורך של הקבוצה היריבה לתת לו תשומת לב כמוסר או כדריבליסט, מורידה את העומס והעיניים של היריבות ממיכה, כך שגם הקשר המחונן מרוויח מהמהלך.

שימו לב לשורת הסטטיסטיקה של אייל גולסה בשבת מול הפועל חיפה: עשרה מאבקים מוצלחים מתוך שלושה עשר סה"כ שלקח בהם חלק (רק דן גלזר לפני עם 12 מ21) – 77%, ארבעה דריבלים מוצלחים מתוך ארבעה  (ראשון מבין שחקני שתי הקבוצות) – 100%, מסירת מפתח אחת מתוך שלוש נסיונות (שני רק למתן חוזז שעשה 2/2) – 33% ולקינוח שני בישולים. כל זה ב-74 דקות משחק.

את הניצנים ראינו בשלוש דקות בסיום המשחק של מכבי בטדי, אח"כ באו 18 דקות באשדוד, מול רעננה גולסה כבר פתח והיה מצוין והפעם, מול קבוצה טובה, הביא גולסה את הX פקטור האמיתי.

אייל גולסה, הפועל חדרה
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

אייל גולסה מתאים בול למכבי של איביץ'. הלחץ הבלתי פוסק, הכניסה מהקו השני לרחבה (תפקיד אותו מילא דור פרץ בעונה האחרונה), המעורבות בכל מהלך, הדרישה לכדור, שיתוף הפעולה עם גלזר ומיכה, הדריבל המוצלח, האגרסיביות במאבקי מרכז המגרש, הזכירו לצופים איזה פוטנציאל טמון ברגליים השבירות של השחקן.

גולסה בריא שווה לקבוצה מספר נקודות דו ספרתי בעונה. הבעיה של אייל היא הפציעות, בתקווה שהפעם יחזיק גולסה מעמד יותר משמונה משחקים ברצף ללא פציעה. אין ספק שהוא, יחד עם עומר אצילי, מביאים את הברק שהיה חסר בתחילת העונה. הברק שיהפוך את מכבי ממועמדת ראשית לאליפות עם כדורגל משעמם ואפור, לכזאת שכיף לראות ולהנות ממשחקיה.

רק שיישאר בריא!

אייל גולסה, מכבי תל אביב
קרדיט לדין מיארה מסוד צלמים
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח