Indianapolis Colts – לידתה של שושלת | פרק 3: עונת 2018-2019

לאחר עונה ראשונה מעולה שבה הגענו לפלייאוף, הגיע הזמן להתחיל עונת פוטבול נוספת עם הקולטס. הציפיות נשארו אותו דבר – להגיע לפלייאוף.

העונה החלפתי את הצוות המקצועי לגמרי, והעדפתי להתמקד בפיתוח הכשרון הצעיר שנמצא בקבוצה על פני שימור השיטה. הגענו לפרי אייג'נסי, התקופה שלפני הדראפט, עם מטרה אחת – להתחזק ברץ, קוורטרבק ורסיבר ברמה. לאחר שנפסלו הקוורטרבקים, שהיו שניים בסה"כ, המשכנו וניסינו לצרף מספר רצים, ולאחר שגם אלה סירבו והלכו לקבוצות אחרות, הלכנו בכל הכוח על רסיבר. המאמץ השתלם לנו והנחתנו בסופו של דבר את אחד מהרסיברים הטובים בליגה, שבאופן מוזר לא קיבל הארכת חוזה מהפיטסבורג סטילרס – אנטוניו בראון.

בראון, בחירת סיבוב שישי בדראפט 2010, נחשב כיום לאחד הרסיברים הטובים ביותר בליגה, ויש הטוענים שהוא הטוב ביותר. בגיל 30 מתחיל בראון תקופה חדשה באינדיאנפוליס, ומצטרף ל-T.Y הילטון שנתן גם הוא עונה מצוינת בעונה הקודמת.

דראפט 2018 בא עלינו לטובה, והשנה בחרנו במקום ה-23. לפני הדראפט היה הקומביין, שבו הראו השחקנים החדשים את יכולותיהם. הקומביין הוא שבוע בפברואר, בו יש למומחים עוד הזדמנות להכיר את השחקנים הצעירים. הם משחקים אחד כנגד השני, נבחנים בריצות, הרמת משקולות, ועוד. הם מדברים עם צוותי המאמנים של הקבוצות ולמעשה מתחילים להתחכך בליגה הטובה בעולם. הקומביין הוא גם אירוע בו התקשורת והאוהדים מתחילים להביע עניין בשחקנים ולהתמקד באלו שיגיעו בפוטנציה לקבוצותיהם. הייתי יכול לשחק עם קובץ שמוסיף את שחקני דראפט 2018 למשחק, אך העדפתי שלא כי הוא לא מדויק.

בסיבוב הראשון נבחר מייסון טננט, ראנינג בק בן 21 מאילינוי. מדובר במנהיג ושחקן בעל אינטליגנציית משחק מאוד גבוהה, שכבר עכשיו אהוב על ידי אוהדי הקבוצה. חתם על חוזה עד 2021 וצפוי להיות חלק מרכזי מהקבוצה בעתיד.

בסיבוב הבא בחרנו את ספנסר פריימסברג, ליינבאקר בן 24 מוושינגטון.
מדובר בשחקן שאינו מנהיג על המגרש, אך בעל אינטליגנציית משחק גבוהה משל השחקן הממוצע. כמו טננט, גם פריימסברג צפוי להמשיך איתנו בשנים הקרובות.

בסיבוב השלישי בחרנו באריק סקוויריק, קוורטרבק בן 25 מביילור. בדיעבד, אולי הבחירה הגרועה ביותר שלי בדראפט. הקומביין שלו שיקר לגמרי, וקיבלנו שחקן ברמת קוורטרבק רביעי, ולא קוורטרבק מחליף. קורה. הוא שוחרר מהקבוצה עם פתיחת העונה הסדירה. בסיבוב הרביעי נבחר קליפטון בוקווקר, ראנינג בק בן 25 מצפון אילינוי. מנהיג, אינטליגנט, אבל עם יכולות משחק סבירות בסה"כ. ציוות שלו עם ספנסר טננט יכול להניב תוצאות טובות כששניהם יגיעו למלא הפוטנציאל שלהם.

בסיבוב החמישי בחרנו את אליס בלייק, גארד בן 21 מפרדיו. כרגע אליס לא יעזור לנו ביכולתו הנוכחית, אבל בשנים הבאות, אם ימצה את הפוטנציאל שלו, נקבל גארד סביר בהחלט. בבחירה השישית הנחתנו את הבועט הארדי סטיבנס, בן 23 מנברסקה, כתחליף לוינאטיירי. סטיבנס לא השתווה לתחזיות הסקאוטים שלי, אבל הוא סביר לגמרי ויוחלף כשיתאפשר. בסיבוב השביעי (והאחרון, תודה לאל) הבאנו ראנינג בק נוסף – מאט לי, בן 23 מלואיזיאנה מונרו. מדובר ברץ די בינוני עם כמה יכולות ספציפיות טובות. מגיע לעיבוי הסגל ותו לא.

משחקי הכנה – עונת 2018/2019

IND 20 – 17 PHI
CAR 12 – 47 IND
IND 27 – 30 WAS
ATL 45 – 30 INDשבוע 1
אינדיאנפוליס קולטס (0-0) מארחים את ג'קסונוויל יגוארס (0-0)

אנדרו לאק זורק ל-300 יארד בדיוק (23 מ-32), מחלק שני ט"ד ורץ בעצמו לטאצ'דאון נוסף. משחק הריצה היה מזעזע, אבל בכל זאת השגנו ניצחון. הילטון במשחק מרשים רץ 133 יארד ממסירות. פותחים עונה עם ניצחון וזה תמיד טוב.

שבוע 2
דאלאס קאובויס (1-0) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (1-0)

הקאובויז מעכו אותנו למרות משחק ענק של לאק שזרק 322 יארד (25 מ-41) ומסר 3 ט"דים, ותצוגה אדירה מאנטוניו בראון שרץ 124 יארדים. בסופו של דבר איבודי הכדור הכריעו אותנו. הפסד מעצבן.

שבוע 3
סינסינטי בנגלס (1-1) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (1-1)

שוב אותו סיפור. משחק התקפי נהדר, משחק הגנתי… פחות נהדר. נעלמנו לחלוטין בשני הרבעים הראשונים של המשחק ונתנו לסינסינטי לקחת פיקוד על המשחק ובסופו של דבר לנצח. חבל. רק תראו את סטטיסטיקות הקוורטרבקים וחלק מהרצים, ותבינו כמה ההפסד הזה מעצבן וכואב.

שבוע 4
אינדיאנפוליס קולטס (1-2) מארחים את יוסטון טקסנס (2-1)

יוסטון מגיעה אלינו והפעם הכל דופק כמו שעון. אנדרו לאק במשחק בינוני (269 יארד, 19 מ-25, שני ט"ד) מספק בכ"ז את הסחורה, ומעניק לנו ניצחון חשוב מאוד בחלק הזה של העונה.

שבוע 5
אינדיאנפוליס קולטס (2-2) מארחים את בפאלו בילס (4-0)

אנדרו לאק שומר על עקביות, זורק 284 יארד (25 מ-38, 3 ט"ד) ומוביל אותנו לניצחון חשוב על הבילס. עולים למאזן חיובי, לראשונה מאז שבוע 1. בסך הכל נראים לא רע העונה, גם אם מבחינת תוצאות אנחנו מתנדנדים בין ניצחונות להפסדים.שבוע 6
ג'קסונוויל יגוארס (1-4) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (3-2)

ג'קסונוויל פשוט היו טובים יותר. משחק אנמי של לאק (228 יארד, 23 מ-34, 2 ט"ד) לא עזר לנו במיוחד. לאונרד פורנט היה מפחיד ורץ ל-4 טאצ'דאונס לבד. להגנה שלנו לא הייתה היכולת להתמודד איתו. הפסד מוצדק.

שבוע 7
ניו ג'רזי ג'טס (4-1) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (3-3)

משהו לא עובד במשחק שלנו. אנדרו לאק זורק במספרים סבירים לגמרי, ואפילו טובים (274 יארד, 26 מ-46,שני ט"ד) ובכל זאת אנחנו מפסידים. בסדר, זה צוות אימון חדש, וצריך לתת לו זמן. ידעתי שזה יגיע כשהחלפתי את הצוות.

שבוע 8
מיאמי דולפינס (4-3) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (3-4)

סוף סוף משחק שהכל מתחבר בו שוב. אנדרו לאק ממשיך לשמור על יציבות סטטיסטית וזורק 280 יארד (29 מ-35) , לשני ט"דים. משחק ריצה עדיף על משחק הריצה של הדולפינס נתן לנו את היתרון הנוסף שהיינו צריכים כדי לנצח. עכשיו רק צריך המשכיות.

שבוע 9
אינדיאנפוליס קולטס (4-4) מארחים את ניו אינגלנד פטריוטס (4-3)

מפסידים לניו אינגלנד על נקודה אחת בלבד. כמה מתסכל! משחק ענק של אנדרו לאק שמוסר 418 יארד (32 מ-38) ושני ט"ד, ואנחנו מפסידים משער שדה דקה וחצי לסיום. כמה שאני שונא את הפטריוטס, כמה. נו, יאללה. להתקדם.

שבוע 10
טנסי טייטנס (1-8) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (4-5)

אנדרו לאק ממשיך להתעלות על עצמו, זורק 343 יארד (21 מ-29) ומחלק שני ט"ד. הפעם עובדים כמו שצריך, יעיל, ומציגים משחק ריצה ומסירה אדיר. טנסי נמעכת ואנחנו יוצאים מהמאזן השלילי. שוב.שבוע 11
מנוחה!

כמה שהיינו צריכים את זה. מתאפסים על עצמנו לקראת הפוטו פיניש, ועונה בינונית עד כה.

שבוע 12
אינדיאנפוליס קולטס (5-5) מארחים את וושינגטון רדסקינס (5-4-1)

מנצחים גם את הרדסקינס, שוב פעם בתצוגה נהדרת של ריצה ומסירה. אנדרו לאק חוזר לממוצעים הרגילים שלו, זורק 249 יארד (19 מ-29) וט"ד אחד. מאט ג'ונס לקח על עצמו את הפוקוס ורץ 116 יארד.

שבוע 13
אינדיאנפוליס קולטס (6-5) מארחים את קנזס סיטי צ'יפס (8-3)

מפרקים את קנזס, לכאורה קבוצה שאמורה להיות עדיפה עלינו בהרבה. אנדרו לאק מוסר 271 יארד (25 מ-32) וט"ד אחד. מאט ג'ונס, מייסון טננט והילטון לקחו על עצמם את המשחק והובילו אותנו לניצחון ענק על הצ'יפס.

שבוע 14
ניו יורק ג'ייאנטס (7-4-1) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (7-5)

אחת הקבוצות הטובות בליגה (איזה מוזר לכתוב את זה…) לא באמת התבלטה מולנו מבחינה סטטיסטית. שוב פעם אנחנו חייבים את ההפסד בעיקר לאיבודי הכדור המרובים שחווינו במהלך המשחק, וליעילות קלינית של ריאן פיצפטריק ואודל בקהאם ג'וניור. אנדרו לאק במשחק נהדר מסר 357 יארד (37 מ-52) ושני ט"ד. זה לא הספיק וחבל.

שבוע 15
יוסטון טקסנס (4-9) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (7-6)

מנצחים את הטקסנס שבמאזן גרוע הרבה יותר מאיתנו די בקלות. אנדרו לאק כהרגלו זורק 323 יארד, 27 מ-34, ומספק לרצים שלנו שני ט"דים. לעומת זאת, יוסטון הציגו משחק אפור ולא היה קושי מיוחד לעצור אותם על 14 נקודות בלבד. ניצחון מאוד חשוב בשלב הזה של העונה. אני מבסוט.שבוע 16
אינדיאנפוליס קולטס (8-6) מארחים את פילדלפיה איגלס (10-4)

מפסידים לפילי במשחק צמוד שהיינו עדיפים בו סטטיסטית. מעצבן נורא אבל אנחנו כבר רגילים. שוב פעם, זה קרה משער שדה, 1:05 לסיום המשחק. אנדרו לאק זורק 247 יארדים (26 מ-36) ומספק שני ט"דים – זה לא הספיק.

שבוע 17
אינדיאנפוליס קולטס (8-7) מארחים את טנסי טייטנס (2-13)

מנצחים את טנסי אחרי משחק נהדר, עולים למאזן 9-7 ומבטיחים מקום בשלב ה-Wild Card שנה נוספת. לאק זורק 319 יארד (21 מ-26) ומוסר לשני ט"דים במשחק שבו הוא היה צריך להתבלט ועשה זאת ביג טיים. פלייאוף, Here we come!

טבלת סיום העונה הסדירה

שוב מסיימים בראשות הבית, שנה שנייה ברציפות. אמנם במאזן פחות טוב בעונה שעברה, אבל שמרנו על יציבות וזה מה שחשוב. אנדרו לאק, אולי הקוורטרבק הטוב בליגה העונה, מנפץ את שיא המסירות שלו לעונה עם 4,832 יארד – 71 יארד יותר משיאו הקודם. T.Y הילטון שובר גם הוא שיאים כשרץ 1,755 יארדים העונה. אנטוניו בראון שהצטרף אליו העונה מפיטסבורג רץ 1,024.

פלייאוף 2018
Wild Card Round
אינדיאנפוליס קולטס (9-7) מארחים את בפאלו בילס (10-6)

ניצחון אדיר על הבילס בתצוגה התקפית מזהירה.  בריחה במחצית השאירה את הנצחון בידיים שלנו ואיפשרה לבפאלו רק לצמצם להפרש הגיוני. אנדרו לאק זורק 268 יארד (24 מ-35) ואחראי ללא פחות מ-3 טאצ'דאונס. את הניצחון הזה אני רושם על שמו ובענק. את ההישג שלנו מהעונה שעברה עברנו. בחצי הגמר יחכו לנו סינסינטי, שהפסדנו להם כבר העונה.Conference Semi Finals
סינסינטי בנגלס (11-5) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (10-7)

מועכים את הבנגלס בדרך לאליפות ה-AFC! אנדרו לאק באחד ממשחקיו הטובים העונה מספק 315 יארד, עם 27 מסירות מוצלחות ב-34 נסיונות, ו-3 ט"דים. הקוורטרבק שלנו היה הדבר היחיד שניצח את המשחק הזה, והשנה אנדרו לאק פשוט נמצא שם כשזקוקים לו.

אנדרו לאק
אנדרו לאק מוסר עוד כדור. משחק ענק של מספר 12.
Credit: Andrew Luck Facebook page

AFC Championship
ניו אינגלנד פטריוטס (12-5) מארחים את אינדיאנפוליס קולטס (11-7)

שוב פעם זה קורה. שוב פעם במהלך אחרון, איזה מבאס.
הפכנו כבר את התוצאה, וטאצ'דאון 7 שניות לסיום גמר אותנו. כל כך, כל כך כואב. היינו רגע מהסופרבול. אנדרו לאק, אחרי עונה פסיכית בליגה הסדירה, עם 373 יארד (25 מ-36) ו-2 ט"דים ייאלץ להסתפק במחמאות. ניו אינגלנד, שהדיחו אותנו, המשיכו לזכייה אחרי שניצחו את הקאובויז 20-6.

איך אני מסכם עונה כזו משוגעת? כואב. מאוד כואב להיות רגע מסופרבול, אחרי משחק מדהים עם חזרה מפיגור דו ספרתי, ואז בום, טאצ'דאון 7 שניות לסוף. בסדר, הראש מורם והאופטימיות בשמיים. נבנית פה לאט לאט קבוצה מדהימה שבהחלט הוכיחה שהיא יכולה ללכת רחוק. נקווה שבעונה הבאה נמשיך במגמת העלייה המטורפת הזו.

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח