11 כוכביא – נבחרת מחזור 8 של ליגת העל

הנתונים הסטטיסטיים מאפשרים לנו לבחון את תפקודו של שחקן בהתאם לתפקיד בו הוא משחק. תמו הימים בהם רק השחקנים נמדדו על פי התוצרים ההתקפיים שלהם בלבד, אך לא תמו הימים בהם אנחנו נותנים ציון לשחקנים.
פרויקט “11 כוכביא” יצר אלגוריתם המחשב ציון לכל שחקן על פי העמדה שלו, בהתאם לדרישות התפקיד שלו והפרמטרים החשובים להגדרת התפקיד שלו. כך, על פי הנתונים הסטטיסטיים ולא על פי מידת החיבה שיש לי כלפי השחקן ייקבע הציון שלו.
בכל שבוע, לאחר שינופקו הסטטיסטיקות לשחקני ליגת העל, תקבלו את נבחרת המחזור של ליגת העל. 11 הכוכבים שזהרו בשמי הלילה השקטים יוצגו בשיטה שאולי לא הכי נפוצה, אך הכי הוגנת, 4:4:2 קלאסי ויעיל.

11 כוכביא מחזור 8, הנה זה בא!

שוער:

 דזיוגאס ברטקוס 7.27, הפועל ק"ש.

השוער הליטאי השלישי בליגת העל ובנבחרת ליטא מראה שהוא יכול לקבל את אפודת המחליף הראשון לאמיליוס זובאס מבני יהודה, בוודאי לאחר הטעויות הרבות שעושה השנה ארנסט שטקוס מהפועל חיפה.
התמונה שלו (מתוך אתר ההתאחדות) נראית כאילו נלקחה מתוך רישומי הצבא האדום תקופת טרום פרוץ מלחמת העולם השנייה והאמת שהחיילים במלחמה היו יכולים רק לחלום על כזה קו מבוצר ומוגן כמו שמספק ברטקוס למסגרת שערה של ק"ש.

ברטקוס הגיע לק"ש רק במחזור השלישי ומאז בשישה מחזורים שמר על רשת נקייה בארבעה משחקים! מתוך 27 איומים למסגרת מולו הוא סיפק 19 עצירות, 13 פעולות הגנתיות טובות וספג רק 2 שערים, כאשר אחד מהם הוא פנדל.
סוף סוף הוא גם מצליח לאחוז בתואר השוער המצטיין של המחזור כאשר:
# שומר על שער נקי.
# מספק 2 עצירות.
# מבצע 7 פעולות הגנתיות טובות.
# 76% מסירות מדויקות.
# 70% מסירות ארוכות מדויקות.
שמעתי עכשיו (רביעי בערב) שמו אלאך התפטר ממכבי חיפה, אז אם יענקל'ה מחפש מישהו שמבין בשחקני כדורגל אולי כדאי שיביא את איזי שרצקי מכיוון שזאת לא ההופעה האחרונה של שחקן ק"ש בנבחרת המחזור.

בספסל: דני עמוס 7.14, מכבי נתניה.

בלמים:

 דודי תירם 7.47, מכבי נתניה.

עד כה דודי תירם בלט בנושא בו שחקני הגנה לא אמורים להיות פקטור משמעותי. הוא הבקיע שערים. למעשה 3 מתוך 10 שערים שכבשה כל הקבוצה. זה מאוד נחמד כשהבלם כובש, זה בונוס שאתה לא באמת מצפה לו, כמו למצוא 50 ש"ח על המדרכה, כמו לגלות 8 דובוני גומי בגומי-גם.

חשוב יותר שבלם יהיה ממש טוב הגנתית ופה דודי תירם ומכבי נתניה כשלו מחזור אחר מחזור. רק בשני המחזורים האחרונים מכבי נתניה מצליחה לשמור על רשת נקייה. אם נגד מכבי חיפה זה היה מובן מאליו, הרי שנגד הפועל ב"ש שהגיעה אחרי שני נצחונות משכנעים ורצון לחזור להיות פקטור בצמרת זאת הייתה כמעט משימה אבודה מראש, אך הגנת מכבי נתניה בראשות תירם עצרה שוב ושוב את שחקני ב"ש למרות חילוף בלמים מאוד מוקדם.
תירם היה שם לכל אורך המשחק ותרם:
# שער נקי מספיגות.
# 5 מאבקי אוויר מוצלחים (100%).
# 2 תיקולים מוצלחים (100%).
# 11 חילוצי כדור.
# 1 איבוד כדור בלבד.
# איום לשער.

 

 עידו לוי 7.06, הפועל רעננה.

התפקיד הכי קשה אולי הוא להיות בלם בקבוצת תחתית שמתגוננת, לכן יש לחץ תמידי על החולייה האחורית, כל איבוד כדור הופך להיות מאוד משמעותי, היציאה קדימה חייבת להיות מדויקת ומהירה, אחרת ההסתערות רק תתעצם.
עידו לוי השלים 8 משחקים במדי הפועל רעננה, רק במשחק אחד הקבוצה לא ספגה, זה היה אי שם במחזור הראשון של הליגה, מאז כבר עברנו את כל חגי תשרי, הספקנו לחטוף 100 רקטות מעזה, אלפי דונם של חורש נשרפו, הסתיו כבר הגיע ורק הפועל רעננה ספגה בכל מחזור, כל אחד צריך משהו יציב בחייו ועבור רעננה זה היה לפחות כדור אחד ברשת.
ואז הגיע מחזור 8 ועידו לוי החליט שדי, זה מספיק.
# שמירה על שער נקי.
# 5 מאבקי אוויר מוצלחים (100%).
# תיקול אחד מוצלח (100%).
# 13 חילוצי כדור.
# 2 איבודי כדור בלבד.
# איום אחד לשער.

בספסל: עידן נחמיאס 6.99, הפועל ק"ש.

מגנים:

 ירדן כהן 7.52, הפועל רעננה.

המגן הצעיר של הפועל רעננה פתח לראשונה העונה בהרכב והחזיר בגדול למאמנו עם משחק מצוין, הגנתית והתקפית כאחד. כבר כמה שנים שהעמדה השמאלית ברעננה נעולה עם עמנואל אמבולה, אך יש תחושה שיש ירידה חדה ביכולתו של המגן הזמבי שהתעצמה העונה עוד יותר. ייתכן והמשחק הנהדר של ירדן כהן, יאפשר לו לנסות ולקחת שליטה מתמשכת על העמדה הכי בעייתית בכדורגל הישראלי.
# שמירה על שער נקי.
# בישול.
# מסירת מפתח.
# 4 כדורי רוחב.
# 6 מאבקי אוויר מוצלחים (86%).
# דריבל אחד מוצלח (50%).
# 2 תיקולים מוצלחים (100%).
# 10 חילוצי כדור.

 איאד אבו עביד 7.28, הפועל ק"ש.

נכון שהוא אחד המגנים המושמצים בליגת העל, הרבה פעמים הוא מבצע פעולות חסרות אחריות, מהלכים חסרי היגיון, מאיץ את קצב פעולת הלב ומעלה לחץ דם, אבל זה לא אומר שהוא לא יכול גם להיות טוב לפעמים. המחזור הזה, זה המחזור הטוב של אבו עביד, כדאי שישמור אותו, ימסגר, עם עיטורי זהב במסגרת, מי יודע מתי הוא יחזור לנבחרת המחזור?
# שמירה על שער נקי.
# מסירת מפתח.
# איום למסגרת.
# 9 כדורי רוחב.
# 2 מאבקי אוויר מוצלחים (66%).
# 3 תיקולים מוצלחים (100%).
# 7 חילוצי כדור (2 בחצי היריבה).

בספסל: עלי עותמאן 6.25, בני סכנין.

 

קשרים הגנתיים:

 עדן שמיר 7.47, הפועל ק"ש.

הנוסע המתמיד בנבחרת המחזור של ליגת העל. עדן שמיר עושה את התפקיד שלו כקשר הגנתי בצורה העקבית והטובה ביותר מבין כל שחקני ליגת העל (לפחות על פי האלגוריתם). הוא תפור בדיוק למידות תפקידו, כאילו קודם נולד עדן שמיר ואז יצרו עבורו את התפקיד. קשר הגנתי מהמשובחים שיש בארץ והפרוספקט הבא של איזי שרצקי.
# שמירה על שער נקי.
# 3 איומים לשער.
# 2 מסירות מפתח.
# 6 מאבקי אוויר מוצלחים (75%).
# 2 תיקולים מוצלחים (66%).
# 7 חילוצי כדור (4 בחצי היריבה).

 דור פרץ 7.15, מכבי ת"א.

מחזור אחר מחזור דור פרץ מתדפק על דלתות נבחרת המחזור, אך לא מצליח להכנס. לפעמים היו חסרים לו קצת נתונים הגנתיים, לפעמים ספיגה של שער או איבוד כדור הותירו אותו בחוץ. לעיתים הוא עשה הכל טוב, אך היו כאלו שהציגו נתונים יותר טובים ממנו.
אני מתוודה שאני מאוד אוהב את דור פרץ והאמנתי שהוא יהיה שחקן מוביל בליגת העל, גם כשחווה ירידה ופיחות במעמדו, כולל חצי עונת השאלה להפועל חיפה, היה ברור שיש לפרץ פוטנציאל אדיר ורק צריך להמתין למאמן הנכון שיעמיד אותו במקום הנכון וידבר איתו בשפה הנכונה.
לשמחתי זה הגיע. דור פרץ נע על המגרש כמו ספינה בסערת המאה, מצד לצד, ללא הפסקה, רק השריקה עוצרת אותו. זאת לא שריקת הקברניט לסמן את מצוקת הספינה אלא שריקת השופט לכך שעוד נוק אאוט ניתן על המגרש היום.
# שער.
# שלושה איומים לשער.
# 3 מאבקי אוויר מוצלחים (60%).
# 2 תיקולים מוצלחים (66%).
# 13 חילוצי כדור.
# 6 חילוצים בחצי היריבה.

בספסל: סמואל בראון 7.01, הפועל ק"ש.

 

קשרים התקפיים:

 ואלון אחמדי 9.29, הפועל ק"ש.

זה היה אחד המחזורים בהם שחקני ההתקפה פשוט פרחו ולהכנס לנבחרת המחזור דרש באמת הופעה יוצאת דופן.
ואלון אחמדי סיפק אחת כזאת. לאחר מספר מחזורים בהם הוא לא ממש הצליח למצוא את הקצב, ראינו שיש שיפור הדרגתי מתמיד במשחקו של אחמדי. השחקן האלבני המצוין הראה נגד בני סכנין את כל סט היכולות שלו והראה לכולנו שאפשר בעזרת מחשבה נכונה והימור מחושב להשיג זרים שמשדרגים קבוצה.
# שער.
# 2 בישולים.
# 3 מסירות מפתח.
# 11 כדורי רוחב.
# 5 דריבלים מוצלחים (50%).
# תיקול אחד מוצלח.
# 4 חילוצי כדור.

 דן ביטון 7.66, מ.ס אשדוד.

לאשדוד אין יותר מדי שחקנים יצירתיים ויצרניים על המגרש, דן ביטון חייב לתת יותר מספרים התקפיים כדי לסחוב את אשדוד מעל הקו האדום. הוא תמיד משחק בקלאסה, עם סגנון, כל תנועה שלו עם הגוף ועם הכדור נראית כמו שירה, רק שלפעמים זאת סתם שירה למגירה, הוא חייב להוציא אותה החוצה.
אם זה לא ביטון ההתקפי שעושה את העבודה אז זה חייב להיות ביטון ההגנתי ובהגנה למרות 3 משחקים בהם הקבוצה לא ספגה, ישנה רכות שגרמה לכך שאשדוד כבר ספגה 11 שערים.
רק בשילוב כוחות ביטוני הגנתי פלוס התקפי יש סיכוי לאשדוד לשרוד בליגה.
# שער.
# 2 איומים לשער.
# בישול.
# מסירת מפתח.
# 6 כדורי רוחב.
# 3 תיקולים מוצלחים (100%).
# 4 חילוצי כדור.

 

חלוצים:

מצטיין המחזור ה – 8:

 ירדן שועה 10, בני יהודה.

איזה כיף לראות את הילד הזה, כמה ביטחון, כמה כישרון, כמה קנאה שהוא לא גדל בקבוצה שלי. מצד שני אם היה גדל אצלנו בטח היה נשאר חריג גיל נוער ל – 4 שנים, מושאל להפועל עפולה, חוזר לחצי עונה, מתייבש על הספסל, שוב יוצא עונת השאלה באח"י נצרת, חוזר בגיל 26 עם גב שבור ולב מפורק.
אתם זוכרים שאת השער הראשון שלו בליגת העל הוא הבקיע עם העקב? אז מתברר שהארסנל ההתקפי שלו מגוון כמו יחידה מובחרת באיזור עתלית. חד, קטלני ועושה לכולנו רטוב בחיך.
# 2 שערים.
# 5 איומים לשער.
# 3 איומים למסגרת.
# בישול.
# 3 מסירות מפתח.
# 2 מאבקי אוויר מוצלחים (66%).
# 3 דריבלים מוצלחים (75%).

 מאוויס צ'יבוטה 9.61, בני יהודה.

אם אני נכנס רגע לנבכי נפשו של צ'יבוטה, אני מניח שהוא היה מאוד מאוכזב מכך שאחרי עונה טובה מאוד בבני יהודה, מכבי ת"א בחרו שלא להחזיר אותו לסגל הקבוצה, להחזיק שם את שוינפלד, להביא את שכטר, להסתמך על עטר. אני, בטח כך אמר לעצמו, לא פחות טוב מהם, מדוע לא אקבל את ההזדמנות? זה מבאס, מדכא, פוגע בביטחון, גורם לך לחשוב מחשבות שליליות על עצמך ותפקידך.
צ'יבוטה לקח את כל אלה, נתן ליוסי אבוקסיס שזרק אותן למקורות נחל הירקון ומאז צ'יבוטה אדם מאושר, שמח בחלקו ובעיקר מבקיע. זה התפקיד שלו בעולם. להבקיע גולים.
# 2 שערים.
# 2איומים לשער.
# 2 איומים למסגרת.
# 4 מסירות מפתח.
# 3 דריבלים מוצלחים (100%).
# 3 תיקולים מוצלחים (60%).
# 4 חילוצי כדור (2 בחצי היריבה).

בספסל: מוחמד עוואד 8.86, מכבי חיפה.

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח