11 כוכביא – נבחרת המחזור של ליגת העל – מחזור 4

הנתונים הסטטיסטיים מאפשרים לנו לבחון את תפקודו של שחקן בהתאם לתפקיד בו הוא משחק. תמו הימים בהם רק השחקנים נמדדו על פי התוצרים ההתקפיים שלהם בלבד, אך לא תמו הימים בהם אנחנו נותנים ציון לשחקנים.
פרויקט “11 כוכביא” יצר אלגוריתם המחשב ציון לכל שחקן על פי העמדה שלו, בהתאם לדרישות התפקיד שלו והפרמטרים החשובים להגדרת התפקיד שלו. כך, על פי הנתונים הסטטיסטיים ולא על פי מידת החיבה שיש לי כלפי השחקן ייקבע הציון שלו.
בכל שבוע, לאחר שינופקו הסטטיסטיקות לשחקני ליגת העל, תקבלו את נבחרת המחזור של ליגת העל. 11 הכוכבים שזהרו בשמי הלילה השקטים יוצגו בשיטה שאולי לא הכי נפוצה, אך הכי הוגנת, 4:4:2 קלאסי ויעיל.

11 כוכביא מחזור 4, הנה זה בא.

11 כוכביא מחזור-4

 

שוער:

אוסטין אג’ידה 7.66, הפועל חדרה

השוער הוותיק, שועל קרבות ירידה שנגמרו לעיתים קרובות במפח נפש, לא מעט מהפעמים הללו די באשמתו זוכה בעדנה מחודשת גם אם רגעית. הפועל חדרה סומנה כיורדת בטוחה בין היתר כי אוסטין אג’ידה ניצב בין הקורות שלה.
בינתיים הפועל חדרה ניצבת במקום השני בליגת העל והיא גם הקבוצה שספגה הכי מעט שערים עד כה, 2 בלבד.
אג’ידה שמר גם המחזור על רשת נקייה ועשה זאת בעזרת 4 עצירות, 3 פעולות הגנתיות טובות ובנוסף שיפר דרמטית את המסירות שלו.
בשלושת המחזורים הראשונים אג’ידה דייק ב – 71% מהמסירות שלו וב – 59% מהמסירות הארוכות.
במחזור הנוכחי דייק אג’ידה ב – 93% מהמסירות וב – 86% מהמסירות הארוכות שלו.
אם אג’ידה ימשיך להציג יכולת כל כך טובה חדרה תוכל להבטיח את ההישארות שלה הרבה לפני שנגיע לפלייאוף.

בספסל: רובי לבקוביץ’ 7.53, הפועל ת”א.

אוסטין אג'ידה
קרדיט לדף הפייסבוק של מנהלת הליגות

בלמים:

אדי גוטליב 8.16, הפועל ת”א

לא מעט שנים הייתה תקווה שגוטליב יהיה בלם מוביל בליגת העל, אך עד כה הוא לא הצליח לממש את העתידות שחזו לו. הצורה בה שיחק מול ק”ש ביום שבת, יכולה בהחלט להיות הטפיחה על השכם והוא נכנס בסערה לנבחרת המחזור, בדיוק 180 מעלות לסערה שהתרחשה בתקרית עם אוהדי הפועל ת”א.
גוטליב היה אגרסיבי, חזק, מדויק ויציב. הוא ניצח ב – 5 מאבקי גובה (83%), ב – 5 תיקולים (71%), חילץ 16 כדורים ואיבד רק כדור אחד, כל זה תוך ביצוע 2 עבירות בלבד והימנעות מכרטיס צהוב.
כדי לשרוד בליגת העל הפועל ת”א חייבת את גוטליב בכושר נפלא ליותר ממשחק אחד בחודש.

שיר צדק 7.67, הפועל ב”ש

אתה צריך להיות סופר חזק פסיכולוגית כדי להתאושש משנה כל כך מסוייטת שבה הקבוצה שלך זוכה באליפות בעוד אתה מואשם בשימוש בחומרים אסורים. ואז כשאתה חוזר, היא חוטפת מכה אחר מכה, מודחת מכל תחרות אפשרית, סופגת שערים והפסדים ולא יכולת לעשות עם זה כלום.
שיר צדק הוא בלם מעולה וכמו שהפועל ב”ש צריכה אותו, ראינו שגם נבחרת ישראל משוועת לבלם איכותי ומנוסה. אולי עכשיו כשב”ש סוף סוף הצליחה לשמור על שער נקי, גם האיכות תחזור להיות טובה.
צדק ניפק המחזור את המשחק הטוב ביותר שלו העונה והכפיל את הנתונים שלו במאבקי גובה מוצלחים עם 7 (100%) ובתיקולים מוצלחים עם 3 (60%). לכך הוסיף 10 חילוצי כדור מתוכם 2 בחצי היריבה.
עכשיו המבחן עובר ליום שני הקרוב, משחק חוץ בסמי עופר מול מכבי חיפה ו – 20,000 ירוקים.

בספסל: חאתם עבד אל חמיד 7.36, הפועל ב”ש.

זאגרב באר שבע, שיר צדק
Credit to “GNK Dinamo Zagreb” Facebook page

מגנים:

שי קונסטנטין 8.0, בני יהודה

המגן הימני של בני יהודה הוא הפתעה מאוד נעימה עד כה, הוא משחק בביטחון רב, אחראי על הקרנות והכדורים החופשיים וגם עושה הגנה לא רעה בכלל. צריך להזכיר שהוא החליף את המגן הימני המצטיין של העונה הקודמת, מאור קנדיל ובזמן שקנדיל התקדם לקבוצה גדולה יותר והתרחק מכר הדשא, קונסטנטין כבש את העמדה בסערה.
השבוע קונסטנטין ניפק משחק נהדר שכלל 2 מסירות מפתח, 7 כדורי רוחב, 3 מאבקי גובה מוצלחים (100%), 4 תיקולים מוצלחים (66%) ו – 9 חילוצי כדור. מצד שני קונסטנטין איבד 8 כדורים, מתוכם 4 בחצי המגרש שלו, מאוד מסוכן עבור ההגנה.
אין לי ספק שעוד נפגוש את קונסטנטין פה במהלך השנה.

בן ביטון 7.23, הפועל ב”ש

פתיחת העונה הנוראית של ב”ש לא פסחה על שום שחקן בקבוצה, גם בן ביטון לא הצליח למנוע מהקבוצה לספוג בשלושת המחזורים הראשונים והוא התקשה בנוסף לייצר תמיכה התקפית עבור החלק המתחדש של הדרומיים. עכשיו סוף סוף, ב”ש לא ספגה ובן ביטון תרם 5 מאבקי גובה מוצלחים (100%), 4 דריבלים מוצלחים (80%) ו – 6 תיקולים טובים (85%), בנוסף הצליח בן ביטון לחלץ 10 כדורים ולאבד רק 5. ביטון הצליח גם לספק מעט תרומה התקפית עם ארבע מסירות רוחב ואיום אחד לשער.
אולי ב”ש תצא מהתקופה הרעה בעזרת ההגנה אם לא בעזרת ההתקפה.

בספסל: טום בן זקן 6.61, מ.ס אשדוד.

בן ביטון הפועל באר שבע
קרדיט לדף הפייסבוק “מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL”

קישור הגנתי:

קווין טאפוקו 8.31, הפועל חדרה.

אמנם זאת ההופעה הרשמית הראשונה של הקשר החדרתי, אך למעשה הוא היה גם ממצטייני המחזור השני (ציון 7.76).
טאפוקו, בן 24 צרפתי ממוצא קמרוני עשה את עיקר הקריירה בדסל, קבוצה מהליגה החובבנית הראשונה בבלגיה. מאז 2015 עת עזב את דסל, בילה טאפוקו ב – 3 קבוצות בלגיות (לובן, מוסקורן, וו.אס בריסל) וב – 2 קבוצות יווניות (פניוניוס וסמירני) ובקבוצה קפריסאית אחת ( אריס לימאסול).
עד כה הוא מראה נוכחות גבוהה יחד עם קבוצתו והשורה הסטטיסטית שלו מגוונת ביותר וכוללת 2 איומים לשער, 2 מסירות מפתח, 7 תיקולים מוצלחים (100%), 2 מאבקי אוויר מוצלחים (100%), 8 חילוצי כדור ועזרה נהדרת בשמירה על שער נקי.
האם טאפוקו הולך להיות הרכש הבא של אחת מהגדולות של הכדורגל הישראלי?

רוסלן ברסקי 7.62, מכבי ת”א

אחרי עונת הפריצה המהדהדת שחווה בגיל 26, חזר ברסקי למועדון נעוריו והוא רוצה להראות שיש לו מה להעניק גם במדים הצהובים – כחולים.
התחרות על חולצת ההרכב רבה וקשה, במיוחד כאשר הקבוצה הודחה מאירופה וברסקי שקיבל הזדמנות ראשונה בהרכב, נתן 75 דקות כמעט מושלמות שהכניסו אותו בקלילות לנבחרת המחזור.
2 איומים לשער, 2 מסירות מפתח, 4 כדורי רוחב, 5 מאבקי גובה מוצלחים (83%), 2 דריבלים מוצלחים (100%), 4 תיקולים מוצלחים (66%) ו – 5 חילוצי כדור.
אני חושב שברסקי הרוויח את חולצת ההרכב למחזור ה – 5, בטח כשגמר גביע הטוטו מתקיים היום (רביעי).

בספסל: אפונסו טיירה 7.11, בית”ר ירושלים.

מתן חוזז, שחר פיבן,דן גלזר, רוסלן ברסקי, מכבי תל- אביב
גלזר. מוביל את רשימת המושאלים החוזרים. קרדיט לדף פייסבוק הרשמי של מכבי תל אביב Maccabi Tel Aviv FC – מועדון הכדורגל מכבי ת”א

קישור התקפי:

עידן ורד 8.6, בית”ר ירושלים

הדבר הכי טוב שקרה לבית”ר ירושלים בעקבות הגעתו של משה חוגג לבירה, הוא הישארותו של עידן ורד. אין כמעט ספק שאלי טביב היה מוכר את ורד ואילו מכבי חיפה הייתה קצת יותר זריזה ופזרנית, עידן כבר היה לובש ירוק, שוב.
פתיחת העונה הייתה קצת קשה עבורו, אך הכישרון שלו רק מחכה להתפרץ בכל התקפה מחדש. כשהכדור אצלו ברגליים האדמה קצת רועדת או שאולי אלה בכלל מגני היריבה.
זה ללא ספק המשחק הטוב ביותר של ורד שבשבוע הקודם היה רק בספסל של נבחרת המחזור, אולם כעת, אם לא היה סופג צהוב (כן, אני גם מעודד משחק הוגן) היה זוכה בתואר שחקן המחזור.
שער ובישול, 4 איומים לשער, 2 למסגרת, 2 מסירות מפתח, 7 כדורי רוחב, 5 דריבלים מוצלחים ומאבק גובה 1 מוצלח.
מלבד הכרטיס הצהוב ורד איבד גם 15 כדורים (מקום 3 מבין הקשרים).

יסלחו ויזכרו? שיימן נגד בית”ר. מתוך דף האינסטגרם של השחקן.

אור אינברום 8.28, בית”ר ירושלים

שותפו לקישור של עידן ורד, לא הפסיק לספק ניצוצות במשחק מול בני סכנין. לאחר עונה שכללה מעט מאוד כדורגל, עושה רושם שאינברום חוזר להיות שחקן כדורגל לגיטימי לליגת העל.
אינברום סיים את המשחק עם שער ו – 2 בישולים, 2 איומים לשער, מסירת מפתח, מסירת רוחב ו – 3 דריבלים מוצלחים.
ככל שהמשחק ההתקפי של בית”ר יהיה מגוון ולא תלוי ובנוי רק על עידן ורד, כך סיכוייה להיות בפלייאוף העליון יגדלו, לשם כך היא זקוקה גם לאור.

בספסל: גידי קאניוק 5.56 מכבי פ”ת.

 

חלוצים:

לוסיו מרינאו 8.66, הפועל חדרה

בהפרש מאוד קטן ובזכות כרטיס צהוב אחד, החלוץ של הפועל חדרה הוא שחקן המחזור של “11 כוכביא”.
אחרי קדנציות לא בדיוק מוצלחות בהפועל ב”ש ומ.ס אשדוד, חזר אלינו הברזילאי וכרגע כמו כל חדרה הכל הולך להם פיקס, כל מטאטא יורה, אפילו אם הוא בן 30 ומתנשא לגובה של 188 ס”מ כשהפעם האחרונה בה פגש את הרשת הייתה לפני יותר משנה בליגה השנייה בטורקיה.
לוסיו עשה מה שחלוץ צריך לעשות, להיות פרודוקטיבי קרוב לרחבה ובתוכה.
שער ובישול קרוב מאוד לסיומו של המשחק, 3 איומים לשער, 2 למסגרת, מסירת מפתח, 4 מאבקי אוויר מוצלחים וכמובן כמו כל חלוץ מספר לא מבוטל של איבודים – 12.
עבודה קלאסית עבור ניסו אביטן והחבורה של חדרה, שצוברים נקודות כבר ארבעה מחזורים ורושמים את הפתיחה הטובה ביותר לעולה חדשה מאז ק”ש בעונת 2011 (תודה לניצן ליבנה).

כארם ארשיד 7.06, הפועל רעננה

אחת הסיבות להקמת הטור היה הרצון להראות שיש עוד שחקנים טובים בליגת העל מלבד המצאי הרגיל, שעושים עבודה נהדרת במגרש, אך לא מקבלים את הזרקור על יכולתם.
כארם ארשיד הוא בדיוק אחד כזה.
ב – 78 דקות משחק, כארם כבש שער לזכות הפועל רעננה, איים 6 פעמים לשער (כולל החמצה מול שער ריק), 2 איומים גם הגיעו למסגרת, מסר 2 מסירות מפתח, 3 מסירות רוחב, 5 דריבלים מוצלחים ואפילו 2 תיקולים מוצלחים.
ארשיד, תוצר מחלקת הנוער של הפועל ק”ש הגיע לרעננה, אך לא קיבל יותר מדי הזדמנויות, עבר להפועל עפולה שם כבש 12 שערים וחזר לרעננה בעונה הקודמת. בכמעט 1000 דקות משחק בעונה הקודמת הוא כבש ארבעה שערים, בישל 1 ומסר 12 מסירות מפתח.
את העונה הנוכחית הוא מתחיל במעמד מעט יותר גבוה ופתח בהרכב ב – 2 משחקים ושיחק לא פחות מחצי שעה בשני המשחקים בהם עלה כמחליף. אחרי שמוחמד שכר עזב, ארשיד הוא התקווה הבאה של התקפת רעננה.

 
   
   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח