11 כוכביא – נבחרת המחזור של ליגת העל – מחזור 3

הנתונים הסטטיסטיים מאפשרים לנו לבחון את תפקודו של שחקן בהתאם לתפקיד בו הוא משחק. תמו הימים בהם השחקנים נמדדו רק על פי התוצרים ההתקפיים שלהם, אך לא תמו הימים בהם אנחנו רוצים לראות איזה ציון קיבלו השחקנים.

פרויקט "11 כוכביא" יצר אלגוריתם המחשב ציון לכל שחקן על פי העמדה שלו, בהתאם לדרישות התפקיד והפרמטרים החשובים להגדרת התפקיד שלו. כך, על פי הנתונים הסטטיסטיים ולא על פי מידת החיבה שיש לי כלפי השחקן, ייקבע הציון.

 

בכל שבוע, לאחר שינופקו הסטטיסטיקות לשחקני ליגת העל, תקבלו את נבחרת המחזור.
11 הכוכבים שזהרו בשמי הלילה השקטים יוצגו בשיטה שאולי לא הכי נפוצה, אך הכי הוגנת, 4:4:2 קלאסי ויעיל.

11 כוכביא. הנה זה בא.

שוער:

יואב ג'רפי 7.84, מ.ס אשדוד

באיצטדיון הי"א הפועל ב"ש הפעילה מכבש אדיר וניסתה לכבוש כמעט מכל עמדה ומכל מצב, אך הסוללה ההתקפית החדשה של ברק בכר לא הצליחה לעבור את ידיו של ג'רפי, שבאופן עקבי מראה יכולת טובה, אך הפעם הוא היה מצוין כאשר סיפק משחק נהדר שכלל 5 עצירות, 6 פעולות הגנתיות טובות, 0 טעויות והכי חשוב 0 ספיגות.
ככה מנצחים את הטוענת לכתר.

בספסל: מחמוד קנדיל 6.77, בני סכנין.

מ.ס אשדוד, מילבסקי, ג'רפי
ג'רפי. עוד הופעה נהדרת

בלמים:

מרקוס דיניז 7.74, הפועל ק"ש

דיניז הוא אחד מהבלמים המוצלחים של ליגת העל ולאחר פתיחת עונה קשה עבור ק"ש, היא סוף סוף השיגה ניצחון והרבה נזקף ליכולתו ההגנתית של דיניז שעזר לצפוניים לשמור על שער נקי לראשונה העונה.
4 מאבקי גובה מוצלחים, 4 תיקולים מוצלחים, 14 חילוצי כדור ואיבוד אחד בלבד הציבו את דיניז כבלם המוביל השבוע.

סרי פלאח 6.39, בני סכנין

בני סכנין תהיה תלויה השנה רבות ביכולת ההגנתית שלה, כי כרגע החלק ההתקפי מורכב משחקן אחד בלבד שמצליח ליצור מספרים. לכן, הכתפיים של סרי פלאח חייבות להיות חזקות השנה. עם בלם זר חדש לצידו, סרי צריך להוביל את החולייה ההגנתית, לכוון, להיות אחראי.
6 מאבקי גובה מוצלחים, 2 תיקולים מוצלחים, 13 חילוצי כדור ו – 3 איבודי כדור בלבד מציבים את פלאח בנבחרת המחזור, הוא וסכנין חייבים שיהיה לזה המשך.

בספסל: עידן נחמיאס 6.24, הפועל ק"ש.

מגנים:

אלי דסה 7.51, מכבי ת"א

המגן הימני של מכבי ת"א ונבחרת ישראל לא נכנס טוב לעונה הזאת וצמד המשחקים במדי נבחרת ישראל גרם למחשבה שאולי עדיף כרגע לראות את מאור קנדיל בצד הימני של הקבוצה של איביץ'. כולם יודעים איזה איכויות גלומות בדסה ובמשחק המאוד חשוב נגד רעננה הוא חזר להזכיר איזה מגן התקפי אדיר הוא.
2 בישולים, 2 איומים למסגרת, 4 מסירות מפתח ו – 2 דריבלים מוצלחים בחלק ההתקפי הצטרפו לעבודה הגנתית מעולה שכללה 6 תיקולים מוצלחים ו – 9 חילוצי כדור.
יותר משלוש הנקודות נגד רעננה, האפשרות שמכבי ת"א הרוויחה בחזרה את אלי דסה היא הבשורה הגדולה.

 

טום בן זקן 5.79, מ.ס אשדוד

ראיתי את טום בן זקן בלא מעט משחקים ובלשון המעטה לא בדיוק התלהבתי מהדרך בה הוא מבצע את תפקידו. האם ייתכן שהמחשבות האלה נובעות רק מן ההקשר המשפחתי של המגן האשדודי?
ייתכן, נצטרך לבחון זאת לאורך זמן. בינתיים, בן זקן היה חלק מחוליית ההגנה שמנעה מהפועל ב"ש לכבוש. הוא תרם למשחק 6 תיקולים מוצלחים, 5 חילוצי כדור, מאבק גובה מוצלח ורק 3 איבודים. גם בחלק ההתקפי הצליח בן זקן לתרום כאשר העניק לקבוצתו מסירת מפתח אחת. הכרטיס הצהוב שספג אמנם הוריד את הציון שלו אל מתחת ל – 6, אך הוא לא מונע ממנו להיכלל בנבחרת המחזור.

בספסל: איאד אבו עביד 5.73, הפועל ק"ש.

קשרים הגנתיים:

עדן שמיר 8.12, הפועל ק"ש

הרימו את הידיים גבוה ומחאו כפיים למצטיין המחזור.
הקשר המרכזי מתקדם בעקביות שנה אחר שנה ולא מן הנמנע כי הוא יהיה התוצר הבא שיעזוב את ק"ש דרומה.
משחק הגנתי מושלם שלו עזר לקבוצה לא לספוג ולמאמנו להשיג ניצחון ראשון העונה. שמיר עשה הכל נכון במרכז המגרש: חילץ 11 כדורים, ניצח ב–5 תיקולים, 3 מאבקי גובה הוכרעו לטובתו ומעל הכל 0 איבודי כדור.
איזה כיף לראות שחקן ישראלי מתפתח בצורה כזאת.

איסמעילה סורו 6.89, בני יהודה

משחק מצויין נגד מכבי חיפה הכניס את סורו לנבחרת המחזור, 12 חילוצי כדור מול 2 איבודים בלבד, 5 תיקולים מוצלחים, 3 דריבלים מוצלחים ו – 2 נצחונות במאבקי הגובה הם נתונים מצוינים שמראים ליוסי אבוקסיס כי במרכז המגרש יש לו באנקר.

בספסל: קלאודימיר פריירה 6.78, בני סכנין.

דסה. חוזר לעצמו?
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

קשרים התקפיים:

ראדו גינסארי 6.26, הפועל חיפה

הפועל חיפה ממשיכה להיראות טוב העונה וראדו גינאסרי ממשיך בדיוק מאותו מקום בו הפסיק בשנה שעברה. המשחק נגד בית"ר ירושלים הבליט את האיכויות ההתקפיות של גינאסרי, את המהירות, חדות המחשבה, התנועה החכמה והכניסות לתוך הרחבה. התכונות הללו הן שהביאו את גינאסרי להיות הכובש הראשון במשחק שהתקיים בחיפה.
מלבד השער גינאסרי חילץ 6 כדורים, ניצח ב – 3 תיקולים, 2 מאבקי גובה, 2 דריבלים מוצלחים, מסר מסירת מפתח ואיים פעמיים על מסגרת שערו של גורש.

דור מיכה 6.15, מכבי ת"א

דור מיכה ושטחים פתוחים זה כמו חלה ושוקולד נוטלה, זה פשוט הולך טוב ביחד. כשמתחילים עם זה גם אי אפשר להפסיק. רעננה לא הצליחה לצמצם את השטחים עבור מיכה שמצידו התנועע על המגרש באלגנטיות של אצילה אוסטרית מהמאה ה- 18. זה מהפנט להסתכל עליו.
בכל מקרה, יום עבודה רגיל עבור דור מיכה שהסתיים עם 2 בישולים. הוא הוסיף עוד איום לשער פה ואיזה תיקול מוצלח שם, אך זה לא חשוב. הוא שם בשביל לבשל.

בספסל: עידן ורד 5.85, בית"ר ירושלים.

 

חלוצים:

אלירן עטר 8.03, מכבי ת"א

פנו דרך, פנו דרך, הנה הוא מגיע.
העובדה שקיארטנסון נמכר ושכטר משחק גרמה לכך שיש יותר מקום לכניסות לרחבה, יש שם יותר שטחים ואת זה אלירן עטר ניצל בצורה מופלאה נגד רעננה.
2 איומים שהפכו ל – 2 שערים, 4 כדורי רוחב ו – 2 נסיונות בלבד לבצע דריבל. אמנם שניהם כשלו, אך אלירן עטר הבין שהוא לא צריך לעבור שחקנים במשחק הזה, הוא רק צריך לנוע. נוע ינוע. ויכבוש.
החלוץ המוביל בנבחרת המחזור.

איתי שכטר 6.53, מכבי ת"א

התצוגה ההתקפית המצוינת של חלוצי מכבי ת"א לא הסתיימה באלירן עטר וגם איתי שכטר נהנה מהפירות שהמטירו דסה ומיכה.
שער אחד מתוך 2 איומים, מסירת מפתח, 4 מאבקי גובה מוצלחים, 2 תיקולים מוצלחים, 2 חילוצי כדור ודריבל אחד מוצלח. בנוסף, 0 צהובים על התחזות ברחבה. כששכטר לא מנסה לעבוד על השופטים הוא שחקן שהרבה יותר קל לאהוב.

בספסל: ירדן שועה 5.87, בני יהודה.

אלירן עטר, מכבי תל אביב
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי תל אביב
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח