שעת מבחן

למכבי חיפה וגיא לוזון צפוי הערב מבחן ראשון מסוגו, חשוב ביותר, שיש שישפיע פסיכולוגית על איך מכבי חיפה, על מאמנה ושחקניה יתחילו את השנה החדשה וימשיכו את הליגה.

לגיא לוזון אין את הפריבילגיה לתרץ. הוא נמצא עמוק בתור סיר לחץ מבעבע, ולאחר סוף עונה גרוע בלשון המעטה בשנה שעברה, השנה כל תוצאה אחרת מלבד התמודדות רצינית על כלל התארים, לא תתקבל ע"י המערכת ולא ע"י האוהדים. אז איך לוזון ינצח יריבה סופר קשה כמו מכבי ת"א במגרשה הסמי ביתי? להלן מספר נקודות מפתח מכריעות:

גיא לוזון, מכבי חיפה
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי חיפה

ההגנה של מכבי תל אביב – מלבד פציעותיהם של מספר שחקני מפתח, ההגנה של מכבי תל אביב לא עושה רושם טוב במיוחד מתחילתה של העונה. היא נראית כבדה ומסורבלת, לא מתואמת, וכאמור, על כל זה יש להוסיף את מכת הפציעות עמה יצטרך ג'ורדי קרויף להתמודד.

ההתקפה של מכבי חיפה – חיפה בורכה השנה בהתקפה מהירה ושחקנים יצירתיים בחלק ההתקפי שלה. בהמשך לנקודה הקודמת, גיא לוזון חייב לנצל את הכבדות בהגנת מכבי תל אביב, ולהרכיב את השחקנים המהירים ביותר שיש לסגל שלו להציע, ואלו בדיוק השחקנים ששיחקו מול רעננה במשחק הקודם. סולליך ורוקאביצה, ואחד מהטריו קלאוס\דמארי\ומזרחי אמורים להוות את הכלי ההתקפי הקטלני של חיפה, כשלטעמי האחרון היה המתאים ביותר לנצל את נקודת התורפה ממול אך הוא אינו בסגל למשחק (מזרחי וסולליך בצדדים, רוקאביצה כחלוץ מרכזי.

להשתמש נכון בקישור – המשחק מול עכו – איקס גדול, המשחק מול רעננה – וי. גם בקישור יצר לוזון עומס בבניית הסגל; שימוש לא נכון בחומר השחקנים שלו (כמו בעכו למשל), הוביל לכך שהמשחק של חיפה היה תקוע ולא יעיל. שלומי אזולאי הראה שהוא פיתרון מעולה לעמדת הפליימייקר. הוא בא לקבל את הכדור מההגנה, מנהל את המשחק נכון עם העברת כובד המשחק מצד לצד, ועוזר בכך לשחרר את אלברמן וקוסטדינוב לצורך משימות הגנה והשתלטות על מרכז המשחק. אזולאי, כבר במשחקו השני בהרכב הקבוצה, ימלא תפקיד מפתח במשחק.

אלי דסה
דסה. יחסר להגנה הצהובה האיטית
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

לשחק חכם – לא ניתן להתכחש לעובדה שחיפה כרגע לא קבוצה מגובשת, לבטח פחות מגובשת ממכבי ת"א. על כן, לא תהיה בושה, ויתרה מזאת יהיה נכון יותר מבחינת לוזון, להתחיל את המשחק במגמת התגוננות בחצי השעה הראשונה של המשחק, להזמין את שחקני מכבי תל אביב לצאת קדימה ולנצל את המהירות של התקפת חיפה במתפרצות קטלניות. בצורה הזו לוזון יוכל לנצל בצורה מקסימלית את הנקודות שפורטו, ולאחר מכן להשתלט על המשחק בעזרת הקישור וכך לנצח את המשחק.המשחק מחר לבטח לא ייקבע את גורל העונה כולה, אך הוא ייתן דחיפה מורלית משמעותית למי מהקבוצות שתנצח. צפוי לנו משחק פיקנטי, עם שתי קבוצות בעלות יריבות ספורטיבית רבת שנים, ואוהדים שלא ישאירו מיתר קול אחד דומם בגרונם.

מכבי חיפה, מכבי תל אביב, שעת מבחן, מ-ל-ח-מ-ה.

שלומי אזולאי מכבי חיפה
אזולאי. יהיה משמעותי מול האקסית
Credit to "Maccabi Haifa FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח