קשרים בלבד

אז עונת המלפפונים של ינואר לקראת סיומה. בעקבות שמועות עקשניות על מעברם של שלושה שחקנים למכבי (תל אביב), המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש היא: "מה הם חושבים שם במכבי?"

Premier League - טיק טיק

מאז ירד ג'ורדי קרויף אל הקווים, לא כל כך ברור מי מנהל את הקבוצה מבחינת רכש. כל עוד ג'ורדי היה המנג'ר הוא היה אחראי על נושא הרכש והכל נוהל על ידו. היום מאייש את התפקיד בן מנספורד, שמאז שהגיע התראיין פעמיים בערך (אחרי ההפסד בטרנר בסיבוב הראשון ואחרי ה-3:1 בליגה על מכבי חיפה), וכאשר הוא נשאל על חוזים של שחקנים שמשחקים בקבוצה או על רכש תגובתו הייתה "אני לא יכול להתייחס לכך".
לצורך העניין, נניח שמנספורד הוא אכן היד שמנהלת את הרכש. האם הוא לא מודע למה שקורה במכבי? כי לי, כאוהד, נראה שאין מישהו שאחראי על הרכש.

מכבי תל אביב סגל
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

אני אסביר.

במכבי כיום משחקים 7 קשרים לפי סגל הקבוצה באתר: רודריגז, ייני, מיכה, גולסה, באטוקיו, סושיץ ודור פרץ.
אליהם מצטרפים ריקן (שמופיע בכלל בחוליית ההגנה בסגל באתר), אצילי, יצחקי ואור דסה המופיעים כחלוצים, אבל מתופקדים יותר במרכז המגרש.
כלומר, מדובר ב 11 שחקני מרכז שדה בסגל הקבוצה כיום.

אל הקבוצה מועמדים כרגע שלושה שמות עיקריים:
מרואן קבהא – קשר אחורי, שעד אתמול היה בכלל סגור בב"ש ופתאום נהיה מועמד רציני למכבי. הוא שחקן יעיל וראינו את זה בנבחרת, אבל אני לא רואה בו איזו יכולת שחסרה כרגע למכבי. דור פרץ וריקן מסתדרים בתפקיד הקשר האחורי.

גידי קאניוק – קשר קדמי מפחטקור טשקנט שמחזיק גם בסעיף בחוזה לפיו במידה והוא חוזר לארץ, יש למכבי פ"ת זכות ראשונים. כרגע הוא הגיש לפ"ת בקשה להשוות את ההצעה של מכבי, ואם הם לא יוכלו להשוות, הוא חותם במכבי ואז כל הנושא יגרר לבוררויות.

* שניהם, אגב, עברו במחלקת הנוער של מכבי תל אביב לפני שעברו לקבוצות בהן עלו לבוגרים.

גדי קינדה – קשרה של מ.ס. אשדוד שמדברים עליו כמועמד למכבי כבר שנה ועכשיו הדיבור התחזק עם דיבורים על עסקת החלפה עם רודריגז. שחקן נחמד, אבל שוב, לא מה שמכבי צריכה.

מכבי תל אביב קבוצה
מכבי. עוד כמה קשרים יחבקו שם השנה? מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL

אז למה במכבי לא חושבים?

שלושה קשרים מועמדים. מי מהם שיחתום כנראה ישאר מעבר לעד תום העונה. למכבי כרגע יש 32(!) שחקנים מושאלים (ותודה לאריאל אבני על הרשימה והחיפוש באתר ההתאחדות).
שוערים: סהר חסון (ת"א/רמלה), עומר כץ (ת"א/רמלה), ברק לוי (קטמון ירושלים).
הגנה: שחר פיבן (ת"א/רמלה, אשדוד) בלם, רון גבאי (בני לוד) מגן, בר גלילי (הפועל נשר) מגן, אושר אבו (הפועל ר"ג) בלם, מקסים גרצ'קין (רמה"ש) מגן, סער קלדרון (עמידר ר"ג) מגן, נדב עמרן (הפועל הרצליה) מגן, שון גולדברג (בית"ר ירושלים) מגן, גיא אביב (עירוני נשר) מגן, מתן בלטקסה (הפועל עכו) מגן, יגור פיליפנקה (מ.ס. אשדוד) בלם.
קשרים: מאוויס צ'יבוטה (בני יהודה), שרון זיסו (הפועל ר"ש), דן גלזר (מכבי נתניה), גבי קניקובסקי (הפועל עכו), רוסלן ברסקי (הפועל חיפה), שי גולן (ת"א/רמלה), ראני חמזה (שעריים), עמית שפירא (הפועל הרצליה), אליאל פרץ (בני יהודה).
חלוצים: מתן חוזז (בני יהודה), רז יצחק (ת"א/רמלה), דור גלילי (ת"א/רמלה), דור ג'אן (ת"א/רמלה, אשדוד), סוהיל ארמלי (ת"א/רמלה), גיא שטח (הפועל נשר, בני לוד), מחמוד עוויסאת (קטמון ירושלים), יונתן כהן (בני יהודה), שגיב יחזקאל (ק"ש).

יהונתן כהן
יהונתן כהן. יוכל בכלל לקבל הזדמנויות?
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

כלומר, לסגל של מכבי צפויים להצטרף בסוף העונה עוד תשעה קשרים שמשחקים כרגע בקבוצות אחרות. גם אם אף אחת מההחתמות לא תצא לפועל מדובר ב-20 קשרים. למה צריך עוד שלושה?
אף אחד מסגל ההנהלה לא שם לב שטב"ח כבר בן 36 והוא כבר לא מה שהיה פעם? שאיתן טיבי סבבה, אבל הוא שווה לפחות גול אחד ליריבה בכל משחק? שבאבין הוא אחלה, אבל לא כזה בלם גדול כמו שחשבו? מה גם שאף אחד מהם לא מהיר, אפילו לא קצת.

אף אחד לא רואה שלמכבי בלי אלי דסה אין מי שיכניס כדורים לחלוצים? שדוידזאדה לא הגביה מעבר לשחקן ששומר עליו מאז לבש את מדי הפועל ב"ש? ששפונגין מתאמץ ומשקיע אבל היכולת היא כבר לא כזו?
רק אני חושב שמכבי צריכה להשקיע בחוליית ההגנה ולוותר קצת על קשרים??

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח