קפאון

במסגרת ניתוח הדברים שחסרים לכדורגל ולכדורגלן הישראלי שאני מבצע באתר "הזווית" בסופו יודפס ספר עב כרס ומצפייה חוזרת במהלכי משחק הנבחרת נגד בוסניה בחרתי להתמקד הפעם דווקא בגול השלישי שהנבחרת ספגה. זה לא שבדקות שלפני השער השלישי הכול היה מושלם אבל הגול השלישי הזכיר לי תכונה בולטת המאפיינת שחקן הגנה ישראלי. וישצה (שחקן בכלל לא רע) מגיע ראשון לכדור בקלות אופיינית ללא שום התנגדות של בן הרוש הרך. אם נקפיא לרגע את התמונה אנחנו מבחינים בשני שחקני התקפה של בוסניה מול רביעיית ההגנה של נבחרת ישראל, על פניו מצב מצוין להגנה. בדרך כלל באימוני הכדורגל בחימום מבצעים משחק מסירות של 4 על 2 ובד"כ ה-4 די מצליחים להתיש את ה-2. לא בבית ספרנו.

לוליץ, שחקנה המצוין של לאציו, מצליח לגעת בכדור פעמיים בצורה די נוחה, וללא שום קושי יוצר לעצמו מצב בעיטה די נוח. אם זה היה ד'זקו זה כבר היה נגמר ברשת בבעיטה הזאת. ואז מתחיל ה"קיפאון". בן חיים ובעיקר דגני, שוכחים לרגע שהם שחקני כדורגל והם פשוט קופאים וחוזרים לימי ילדותם כשהם עוד היו אוהדים שצפו בטלוויזיה. ברור לכולנו איך זה נגמר, מרציאנו הודף ורק וישצה, שעט על הטרף כמו כל שחקן התקפה רעב שחי את המשחק ולא נעמד לרגע, מגיע לכדור החוזר ומבקיע.

נכון, גם לפני שבוע בגמר ליגת האלופות סוארס הגיח ראשון לפני אברה לכדור שבופון הדף. אברה, בניגוד לדגני, הגיב באיטיות אבל לפחות הגיב ולא קפא. הגול הזה הזכיר לי את חברו של דגני להגנת הירוקים, טאלב "השחצן שחש שהוא רוברטו קרלוס" טאווטחה.

אני חוזר אחורה לדקה ה-75 במשחק הליגה בו אירחו הירוקים את הצהובים באצטדיון "סמי עופר", ראדי מגביה כדור למרכז ההגנה הירוקה לכיוון בן בסט. הכדור ננגח על ידי בלמי חיפה, שחקן ההתקפה העוצמתי וזריז הרגליים שירן ייני מנצל את הקיפאון של המגן ההתקפי של הירוקים ומגיע לכדור ומשם המשך המהלך מכריע את המשחק. חשוב לציין כי אותו "קיפאון" מהסוג המתואר לעיל קורה בכל הליגות והרמות בעולם. בישראל זה פשוט קורה יותר.

ישנה אפשרות, שבבתי הספר בכדורגל בישראל מלמדים את שחקני ההגנה להתפלל ברגעים הללו, ולכן לעיניים החובבניות שלי זה נראה כמו קיפאון, ואף ייתכן שבחלק מהמקרים תפילתם נשמעת ע"י הבורא והמהלך לא מסתיים בשער, אדום או פנדל או כל שילוב בינהם. אגב, בעניין התפילות קראתי בעיתון שכל העניין הזה ששחקני כדורגל מתפללים ושמים את היד במקום כיפה זה לא תופס כי כף היד היא חלק מהגוף וצריך שיהיה בד או משהו שיחצוץ, יכול שבגלל זה אנחנו לא מצליחים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח