פציעות

עשיתי הכנה אופטימלית לעונה הזאת, למעשה שמרתי על כושר משחק מסיום העונה הקודמת כך שאני בכושר מצוין. שום דבר לא יכול למנוע ממני לתת עונת שיא בקריירה החובבנית-מקצוענית שלי, אני מרגיש חד כל כך עד ש…אייי! אני פתאום מרגיש דקירה חדה בשריר הארבע ראשי, "אולי סתם תנועה לא טובה" אני אומר לעצמי. אני ממשיך לרוץ עוד דקה וכשהכדור מגיע אליי שוב ואני מוסר עוד פס, אני מרגיש כאב עצום. אני יוצא מהמשחק ומתפלל. אני עוד מנסה להמשיך לרוץ בתקווה שהכאב יעבור, אבל הוא לא. אני מגיע הביתה, שם קרח על השריר ומקווה שמחר יהיה טוב יותר. אני קם בבוקר לעבודה ומרגיש די בסדר, אני מאושר, זאת הייתה עוד אזעקת שווא.

יומיים אחר כך אני במגרש, מתכונן למשחק, מבצע ריצה ומתיחות ארוכות, אני מרגיש טוב כאילו כלום לא קרה.
ברגע שמגיע שלב הכדור בחימום אני מבין שכאשר אני מוסר פס, הכאב חוזר ובגדול. אני בהכחשה שאני פצוע ולמרות זאת עולה למשחק. דקה במשחק ובמסירה הראשונה שלי אני נאנק מכאבים. זהו, הפציעה הכריעה אותי, אני בחוץ. בכל קריירת הכדורגל שלי כמקצוען או כחובבן לא עברתי פציעות ארוכות, תמיד פחדתי ליום שבו אפצע פציעה קשה שבעקבותיה אצטרך לתלות את הנעליים, אני בפחד שהרגע הגיע.

אני לא מקצוען כבר שנים. כשספורטאי מקצועי נפצע, הוא הולך לרופא הקבוצה ומקבל טיפול, אבל מה קורה עם ספורטאים לא מקצוענים? רובם הולכים הביתה, ממשיכים עם חייהם עד שהפציעה תעבור וסומכים על גוף האדם שיידע לטפל בעצמו. שמעתי פעם שהחלק הכי חשוב בטיפול בפציעת ספורט, הוא למעשה אבחון של סוג הפציעה ורמת חומרתה. הרבה שחקנים חובבים לא מבינים את סוג וחומרת הפציעה ולכן הטיפול שהם כביכול נותנים לעצמם לא פותר את הבעיה בצורה מלאה. החלטתי שאני הולך לאיש מקצוע.

קבעתי תור לפיזיותרפיסט ספורט, אשתי איחלה לי שאני אהנה במסאז' וכל הדרך לקלינקה חשבתי על מסאז' נעים. הגעתי בשעה שנקבעה לי, המקום ידידותי, הכול צבעוני, כדורי גומי ומזרונים, מיטות מסאז' ואינספור תמונות על הקיר של מיטב הספורטאים מחייכים עם מדליות.

IMG_20151120_121330

אני מדמיין איזה כיף הולך להיות לי עכשיו. אני נשכב על מיטת המסאז' כאשר אלעד המטפל שלי מבצע דיאגנוזה לסוג וחומרת הפציעה, עד עכשיו הכל נעים, כאב הפציעה כבר מאחורי, עכשיו רק נשאר לשלם כסף לכמה טיפולי מסאז' גן עדן ושבוע הבא אני כבר במגרש. אלעד כבר יתקן אותי. אני פורש כנפיים ומתחיל להתעופף לי ישר לתוך.. הגיהנום!!!

כאבי תופת שלא ניתן לתאר! אני רואה את השער לעולם הבא מולי, אני לא מבין איזה מן מסאז זה, עוד לא הספקתי כלום בעולם הזה!! אני משפשף את העיניים ומנסה להבין לאן הגעתי, לא לפני שאלעד אומר לי שעכשיו הוא הולך לדקר אותי (דיקור סיני). אני יודע שאלעד גר בפתח תקווה ולא בחברון ולכן אני תוהה למה שהוא ידקור אותי?! הוא אפילו לא מכחיש שזה הולך לכאוב! השער לעולם הבא נגלה לנגד עיני 8 פעמים ב-5 דקות כשהוא דוקר אותי. הדיקור הזה בקלות יכול להיות להחליף את אחת ממכות מצרים, אין לי ספק שפרעה היה מסלק את בני ישראל אחרי דיקור. הכאבים בלתי נסבלים, אני מעדיף לפרוש כרגע מכדורגל. אני זועק לשמיים כמו מתאבק שרוצה להיכנע ואני בדיוק נזכר שאשתי חושבת שאני ביום כיף בספא, היא בטוח קשורה להתעללות הזאת איכשהו.

IMG_20151124_185412

בסוף הטיפול, אלעד אומר שבסה"כ הייתה לי מתיחה קלה בשריר המקרבים, שלושה שבועות עם קצת טיפולים ואני חזרה במגרשים. אני דיווחתי לחדשות הספורט שאני פצוע קשה עד אנוש והוא אומר לי שאני פצוע קל?! מטיפול לטיפול מצבי משתפר פלאים, אלעד קוסם, במהלך הזמן שאני שם אני רואה מטופלים שמושבתים חודשים שעברו פציעות ספורט קשות. הדרך קשה פיזית ומוראלית אבל מי שחי ספורט יעשה הכל. ההחלמה מפציעה כרוכה בדרך ארוכה וכואבת, בצפייה בקבוצה שלך משחקת כשאתה בחוץ ולא יכול לעזור. צריך להיות ממושמע ולא לחזור מוקדם מדי.

מה שאני למדתי בשבועיים האחרונים זה שבשביל שהקריירה החובבנית שלכם לא תסתיים, תנהגו בעצמכם כמקצוענים. לפני כל פעילות ספורט, תעשו חימום מלא, תנו לגוף לנוח אחרי משחק, טפלו בעצמכם עם קרח על חבלות והכי חשוב, כשאתם נפצעים, לכו לפיזיותרפיסט ספורט, האנשים הללו מנוסים ויודעים לטפל. השבוע אני חוזר למגרשים, תודה לאלעד ומקווה שלא ניפגש שוב!

אומנם הדקירות שלו כאבו אבל הבנאדם קוסם- אלעד הפיזיותרפיסט
אומנם הדקירות שלו כאבו אבל הבנאדם קוסם- אלעד הפיזיותרפיסט
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח