פורצה איטליה

לקראת האליפות אני מוצא את עצמי מנתח את סיכויי הנבחרת שלי ואני מוצא לא מעט סיבות לדאגה. הסגל אפרורי ואת החולצה מספר 10 קונטה בחר לתת לטיאגו מוטה. מסתבר שהענקת חולצה מספר 10 הינה אירוע משמעותי בחיי נבחרות ומעוררת דיון ותגובות בקרב התקשורת. הרבה גבות הורמו בארץ המגף כאשר החולצה שניתנה בעבר לדל פיירו, באג'ו וטוטי הלכה לשחקן בן 34 שנחשב לאפור והוא בכלל מתאזרח.

הכדורגל האיטלקי מזמן כבר לא בשיאו ומלבד הגברת הזקנה שחזרה לקדמת הבמה באירופה, אין ממש הצלחות יוצאות דופן. בנתיים בסגל האיטלקי יש יותר מדי חיסורים. וראטי ומרקיסיו פצועים וגם מונטוליבו נפצע רגע לפני האליפות. במהדורת חדשות הספורט היומית האיטלקית כל יום מתחיל בדיווח מי נפגע או נפצע באימון. כל נפילה של קיילני או בונוצי מלווה בחששות שמה עוד שחקן מרכזי יפצע ולא יהיה כשיר. אחרי עונה מתישה נראה שזוכת היורו תהיה זו שהצוות הרפואי שלה יעשה את העבודה הכי טובה. מישהו באופ"א ופיפ"א צריך לתת את הדעת לעניין צפיפות לוח המשחקים הנוראי. ולאור האמור לעיל, אף אחד באיטליה לא מבין איך קונטה לא כלל את ג'ובניקו או פירלו רק בשביל שיהיה לפחות איזה שחקן אחד עם מגע של קסם ברגליים.

Credit to "Nazionale Italiana di Calcio" Facebook page
Credit to "Nazionale Italiana di Calcio" Facebook page

עוד סימן לא מעודד הוא שעד רגע זה לא פורסמה שום פרשת שחיתות או סקנדל באיטליה. לפני הזכיות במונדיאלים ב-2006 וב-1982 פורסמו פרשות שחיתות שונות. ביורו 2012 שוב פורסם סקנדל מכירות משחקים רגע לפני האליפות בה איטליה הגיעה לגמר בו נכנעה לספרד. נותרו מספר שעות לפני האליפות ואני מקווה שתפורסם איזושהי פרשה שתגדיל את סיכויי האזורי לזכות באליפות. רק שלא יהיה מדובר ביובה…

אז סוכנויות ההימורים מדרגות את איטליה במקום ה-7 למרות שהנבחרת מצטיירת כאפרורית יותר מתמיד. כאשר מנתחים לעומק את הסגל והתוצאות מגלים מקום לאופטימיות. לאיטלקים יש שיטה ושלד של שחקנים שרץ עם קונטה כבר שנתיים. כאשר איטליה מנצחת היא בד"כ מבקיעה אחד יותר מהיריב וזה לא משנה אם לנבחרת קוראים מלטה, סקוטלנד או אנגליה. זה נראה ומרגיש כאילו כל שלב המוקדמות מכין את הנבחרת לטורניר הגדול. משחקים נגד ספרד או קרואטיה באותה צורה כמו נגד מלטה. הגנה מתבססת על השלד של יובה עם בופון הלא נגמר (ושלא ייגמר ) ושלישית ה-BBC (בונוצי-ברזאגלי-קיילני). בהיעדרם של וראטי, מארקיסיו ופירלו ממלאים את מקומם 2 גרזנים מנוסים בני 70 ביחד (דה רוסי 36 ומוטה 34). אותו טיאגו מוטה ה"אפור" אומנם מבוגר, אבל מדייק ביותר מ-2500 מסירות באחוזים מדהימים. בחוליית הקישור תמצאו שחקנים מהירים, חזקים וקשוחים ומגוונים. כולם מוכשרים מאוד ומסוגלים להבקיע שער במהלך בודד (קנדרבה מלאציו וג'יאקרני מבולוניה הם באנקר אצל קונטה). כל אלו מבטיחים חוליית קישור שתקשה מאוד על כל הקבוצות ותדע גם לצאת קדימה וליצור מהלכי התקפה.

הנקודה הקריטית בסגל היא שני שחקני החוד. הסגל של קונטה כולל באופן יחסי הרבה שחקני התקפה היות והוא מבין שהוא חייב לפגוע עם שני השחקנים שיהיו הכי חדים והכי חמים, בקמפיינים הטובים שלה, איטליה זכתה להנות מדמות משוגעת שידעה, על אף עונת ליגה לא טובה, להגיע לנבחרת ולתת תפוקה ( קסאנו, באלוטלי). ביורו הקרוב אינסיינה הגאון הקטן מנאפולי יצטרך למלא את תפקיד המשוגע המוכשר ולהטביע חותם (אינסיינה חווה עונה טובה מבחינת מספרים, אבל נעלם בחלק לא קטן מהמשחקים) . הרבה תלוי בשחקן הסופר מוכשר שראינו במו עיננו בישראל ביורו הצעירות. מלאכת ההבקעה תיפול ככל הנראה על גרציאנו פלה שבגיל 30 ינסה לגייס את כל 195 הס"מ שלו על מנת להיות שם כאשר אחד משחקני הקישור או אינסיינה ימצאו אותו פנוי לשבריר שניה. לא מן הנמנע שמלאכת ההבקעה תיפול לבסוף גם על סימונה זאזה או אדר מאינטר שידרשו להיות אלו שיובילו את ההתקפה האיטלקית. בנוסף, יהיה מאוד מעניין יהיה לראות האם קונטה ישתמש בקשרים מרקו פארולו מלאציו וברנאדצסקי מפירנצה.

איטליה כבשה 16 שערים ב-10 משחקי המוקדמות. השערים הגיעו מכל צידי המגרש (גם הבלמים). שוב, בסה"כ צריך גול אחד יותר מהיריב.

תרחיש אופטימי – מחר מתפרסמת פרשת שחיתות נוספת, השוטרים שורצים במחנה האיטלקי, אך כל זה לא מפריע והנבחרת של קונטה נועלת את השער עד.חצי גמר בו שוב דופקים את הגרמנים כמו ביורו הקודם ובמונדיאל 2006 ובגמר לוקחים 1:0 קטן על צרפת.

תרחיש פסימי – הבלגים פורצים את המבצר האיטלקי בדקה ה-65, זלטן עושה סיבוב פרישה על קונטה וגם מול האירים הפיסיים האיטלקים בקושי מוציאים תיקו. איטליה הולכת הביתה לפני יום ההולדת שלי (27/6).

פורצה איטליה!

קצת ג'יאקרני ואינסייניה זה מה שצריך

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח