עוף גוזל(ן)

אז זהו. זה נגמר.
ללא דרמות מיותרות, ללא מילים יפות שמבטאות את תום התקופה.
שני הצדדים החליטו להיפרד ולחתוך את הקשר ביניהם. לכאורה קלאסי לא? אז לא.
כי מי הוא שובל גוזלן? לא חלוץ רכש יקר, לא פלופ זר, לא שחקן שלא נתן מעצמו ועקב כך נכשל, לא.
שובל היה בוגר מחלקת הנוער הגדולה בישראל והוביל את המחלקה לשעתה היפה ביותר, שני דאבלים רצופים בכיכובו לא הותירו ספק, גדל פה משהו מיוחד. במשך שנים חיכו אוהדי מכבי חיפה לשחקן שכזה, חלומם הרטוב על שחקן הבית אשר גדל מגיל אפס במועדון ועולה וכובש בצרורות עמד להתגשם. אבל, זה לא קרה. מדוע?
אני לא בא להאשים ולא חושב שיש כאן אשמה ברורה, אבל כמו בכל סיטואציה בחיים ישנם מספר גורמים לכישלון ואלו חלקם:
הקהל – בתור אחד שמנסה להתעדכן ולקרוא את הכתבות ותגובותיהם של אוהדי מכבי, הקהל נראה לי כמו הידרה עם מאות ראשים, שמחפשים משהו רע כסיבה לתקוף. אף פעם לא מספיק טוב להם, אף פעם לא מספיק יפה בשבילם, ובכל שבוע צצה דרישה חדשה. במשך תקופה ארוכה רייר הקהל על העובדה שיש שחקן בית עם פוטנציאל בקבוצה וכאשר הוא עלה לשחק ולא הביא מספרים התחילו הביקורות. צריך להבין, שחקן חדש, בטח צעיר אשר מושאל לתקופות ארוכות, מתמודד עם מצב לא פשוט בתחום המנטלי, וגם כאשר הוא חוזר לקבוצה לא היה לו מעמד של שחקן פותח והוא עלה כמחליף למשהו כמו 15-10 דקות ובפרק הזמן הלא ארוך הזה מאוד קשה לשנות משהו, במיוחד בקבוצה אשר משחקת 4-5-1 ולא נמצאת בתקופה טובה. לדעתי שחקן שכזה צריך לקבל עוד תקופת זמן, עוד תמיכה מהקהל ולא לשפוט ולקטול אותו כל כך מהר. אחרת יווצר כדור שלג שלילי וחבל.
המאמן – תחשבו שניה על הצד של גוזלן. הוא מאוד רוצה להוכיח את עצמו, אבל עד שהוא מקבל הזדמנות גם היא קצרה, ובנוסף קשה מאוד להוכיח את עצמך בפרק זמן כ"כ קצר ולכן היה עדיף מבחינת המאמן לשלבו במשחקי גביע הטוטו חסרי החשיבות, וכך הוא עשה, והתוצאה? נפלאה. 4 שערים ב-5 משחקים (שני רק למוגרבי) ועוד סחיטת פנדל נגד אלופת המדינה מוכיחים שיש לגוזלן כישרון. אז מדוע ממשיך המאמן לשלבו בשלב שהמשחק כמעט גמור? מדוע לא להכניסו באזור הדקה ה-60 ובכך להיווכח ביכולתו גם על במת ליגת העל? טיפול מעט רשלני גרם לפספוס שיכול להיות מכה של ממש…
עוף גוזל(ן)
Credit to "Shoval Gozlan" Facebook page
השחקן – מובן מעליו ששובל לא חף מאשמה, או כמאמר המשפט הידוע "נותנים לך? תיקח!" ובאמת בדקות שהוא שיחק בהם ניכרה ההתלהבות האופיינית לו, אך עם זאת גם ניכרו הליקויים. קבלת החלטת לא טובה (הרבה פעמים נראה שבעקבות מחסור בביטחון עצמי) וסיומת מעט לחוצה ורשלנית. ומעל הכל הפריעה לי העובדה שלא נראה גרף שיפור משמעותי.
חבל, חבל מאוד ששחקן מוכשר מאוד התבזבז בכזאת צורה, בין אם שילוב לא נכון של מאמניו בין אם לחץ לא פורפורציונלי מהקהל או בעיות של השחקן עצמו, חבל. שחקן בית קשה למצוא כיום במכבי, ושובל בשביל עצמו ובשביל המועדון היה יכול להתאים, לא הלך, באסה. בהצלחה בקבוצה הבאה וכולי תקווה שתחזור למועדון מהדלת הקדמית כשחקן מוביל אשר ממצא את כישרונו.
(נכתב על ידי אוהד מכבי חיפה שרוף אשר התאהב בשובל עוד מגיל קטן ותמיד בטוח בכישרונו הבלתי ממומש, אוהב אותך, תצליח!)
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח