סאנה טובה?

// מאת אבי גולדשטיין

מאחורי הקלעים, הרחק מעיניהם הבוחנות של העיתונאים והמבקרים, פפ מכניס טוב טוב לראשם של שחקניו שהוא לא יקבל שום ירידת יכולת מצד השחקנים שלו, ולירוי סאנה הוא שליחת הודעה חזקה מאוד לשאר הסגל על כך.

לירוי סאנה, מנצ'סטר סיטי
Credit to Manchester City facebook page

על פניו פפ משדר עסקים כרגיל. בראיון שנתן לאחר הניצחון מול ניוקאסל, המאמן הקטלאני דיבר על הסגל הרחב שלו והספסל העמוק. הוא בעיקר הדגיש את כמות שחקני ההתקפה שלו בכך שאמר כמה עצוב הוא היה על האנגלי הצעיר, פיל פודן, על כך שלא היה חלק מהסגל.

"במשחק הקודם פיל פודן לא היה בסגל. הייתי כל כך עצוב בשביל פיל כמו שאני עכשיו בשביל לירוי. יש לנו 6 שחקני התקפה ואני החלטתי לשחק עם 2 חלוצים, יש לנו 2 קשרים קיצוניים ועוד אחד על הספסל, וזה למה החלטנו שבמשחק הזה הוא לא יהיה שם. במשחקים הבאים הוא יהיה מוכן לשחק."

המשפט האחרון של המאמן המעוטר בהחלט מרמז על דו משמעות ומסר לשחקנים. מצד אחד מדבר פפ על הסגל הרחב שלו ואומר כי על פניו הסיבה היא פשוטה, יש לו עודף שחקנים והרוטציה מדברת. לעומת זאת, בכך שהוא אומר "הוא יהיה מוכן לשחק" הוא אומר לשחקניו, יש לי סגל רחב ומי שלא ישמור על רמה גבוהה פשוט לא יראה דקות, ובצדק.השמטתו של סאנה מהסגל הייתה כתזכורת כואבת לחניכיו כי הוא לא יהסס לחתוך כל שחקן שלא יראה מחויבות מלאה כלפיו וכלפי המועדון שלו, וכל יכולת שהיא מתחת ל 100% פשוט לא תתקבל. לאחר רכישתו של מאחרז העונה וחזרתו של מנדי לקו הבריאות, יכול פפ להרשות לעצמו לייצר הצהרות שכאלה כלפי שחקניו וספסלו עד כדי הדחתו של סאנה, זוכה השחקן הצעיר של העונה שעברה בפרמייר ליג, זו בהחלט הצהרה ברורה מאוד.

כעת תורו של סאנה לענות למאמנו באימונים ובנבחרת גרמניה אליה זומן ולהוכיח לו שמקומו אכן בהרכב. את המונדיאל האחרון הוא פספס על פי מאמן הנבחרת יואכים לב בגלל ש "הוא לא ממש הגיע עדיין במשחקים שלו למען הנבחרת", או במילים אחרות, לא היה מספיק מחויב וטוב במדים הלאומיים כאשר ב-12 הופעותיו סיפק רק בישול אחד. לעומת זאת, בעונת 17/18, שיחק סאנה 3,618 דקות בכל המסגרות, כבש 14 שערים וסיפק 19 בישולים.

עדות אחת על כך שהאהבה הכואבת של פפ יכולה לפגוע בכל אחד מגיעה מכיוונו של הברזילאי הצעיר שלו, גבריאל ז'סוס, שמודה כי אף אחד לא חסין. "זה נורמלי עם הקבוצה המדהימה הזאת. היום זה היה סאנה, אבל בעתיד זה יהיה אני או שחקן אחר. אני הולך לעבוד קשה ולהימנע מכך שזה יקרה (השמטתי מהסגל)." 

גבריאל ז'סוס, לירוי סרנה, מנצ'סטר סיטי
ז'סוס וסאנה Credit to Manchester City facebook page

אחת מהסיבות להשמטתו של סאנה מהסגל הינה בשל חששותיו ואמונתו של פפ בשחקן. לדעתו הוא יכול להתפתח להיות אחד הגדולים באירופה אם רק יתאפס על עצמו. הוא לא פתח באף משחק מאז תחילת העונה וקיבל ביקורות על יכולתו בתיקו מול וולבס בליגה. על כך אמר ז'סוס שסאנה עוד ישוב להציג את יכולתו הטובה מהעונה שעברה מחדש והראה אמונה בחברו לקבוצה.

"כולנו מכירים את האיכויות שיש לסאנה, החשיבות שלו למועדון. אבל זאת רק תחילת העונה, זה נורמלי ששחקנים התחילו חזק יותר או בכושר טוב יותר מאחרים. אני רק מקווה שכשהוא יחזור לקבוצה הוא יהיה ב100% שלו ויוכל לעזור לנו כמו שעשה בעבר."עכשיו, השחקנים יוצאים לפגרת הנבחרות ולסאנה תהיה הזדמנות להציג מחדש את היכולות והמחויבות שלו לקבוצה ובאיזה במה טובה יותר הוא יוכל לעשות זאת אם לא במקום שבו הדיחו אותו מהמפעל הגדול ביותר בעולם בדיוק בגלל אותן סיבות?

אז פפ אכן מראה המון אהבה, פרגון ומגננה על השחקנים שלו בפומבי, אבל האקט הזה של העמדת שחקן במקומו, ולא משנה עד כמה הוא גדול או חשוב לקבוצה, בהחלט יזכיר לכל שחקני הסיטי שהם לא חסינים וישאיר אותם ערניים מאוד לעונה שרק התחילה והביאה איתה המון ציפיות.

פפ גווארדיולה, מנצ'סטר סיטי
רך מבחוץ וקשה מבפנים. פפ גווארדיולה. Credit to Manchester City facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח