נומי נומי

יום ראשון אחה"צ, אני צופה בולנסיה נגד גיחון כחימום לפני השינה המוקדמת הצפויה לי היום (מכבי חיפה-עכו 20:30). איזה קצב במסטאייה. העטלפים מפסידים, אבל אנדרה גומש וחבריו רצו כמו משוגעים. השעון מראה 20:30 – על השולחן בסלון יש חביתה, סלט ירקות וכוס קפה. פעם היו גרעינים, דוריטוס ובירה – אין מה לעשות, הזמן עושה את שלו. האתגר – לצפות בקבוצתי האהובה מבלי להעביר לראות הישרדות, כדורגל אמיתי מספרד או תחרות קפיצת סקי שלג ביורוספורט (כל האופציות באמת היו קיימות והתבררו כאטרקטיביות יותר). השחקנים מלאי אנרגיות להוכיח את עצמם וכבר מהדקה הראשונה הם נראים גמורים.

בילדים א' לימדו אותנו מן חוק שאין לו ביסוס מדעי. כאשר קבוצה מניעה את הכדור מספר רב של מסירות, זה נותן לה אנרגיות ומייצר איזה מומנטום. ככל שיותר אנשים משתתפים במסירות הכדור צובר תאוצה וזה מתסכל את הקבוצה היריבה, אני יכול להעיד שרוב הפעמים זה באמת התברר כנכון. המאמן היה מבקש לספור מסירות מבלי שהיריב יצליח לגעת בכדור, קבוצה שהייתה מתמסרת 20 פעמים כשהיריב אינו מצליח לגעת בכדור הייתה מקבלת נקודה. עכשיו זה הזמן לזהיר אותכם, מה שאני הולך לספר עכשיו יהרוס לכם את חווית הצפייה המועטה שנשארה לכם. בפעם הבאה במשחק כדורגל מליגת העל, תנסו לספור כמה פעמים הצליחה קבוצה להשלים 10 מסירות בינקבוצתיות. עכשיו אני צופה בעכו נגד חיפה וזה נראה כאילו הם לא מבינים את החוק. 1-2-3-איבוד, 1-2-איבוד , 1-2-3-4— פאול…. מסירות בין בלמים מאחורה לא באמת נחשבות. אני בספק אם אפילו בחימום הם מצליחים להשלים 10 מסירות בינם לבין עצמם…

מכבי חיפה הפועל עכו

דקה 16, חומצת החלב משפיעה על הפעולות שדגני מבצע. הוא מאבד כל כדור, הגול שעכו הכניסה נובע מרשלנות ישירה שלו. הוא באמת נראה עייף כאילו הוא בילה אתמול באיניגו. דקה 18, אני רואה כדורגל ישראלי במיטבו, מה שאומר שאני מכוסה שמיכה, משחק לעוף על המיליון בפלאפון וכותב תוך כדי הצפיה במשחק פוסט.

אם יש פעולה שלא קיימת בכלל בלקסיקון של השחקן הישראלי (פרט לזהבי) היא ריצה לשטחים מתים. פדרו עשה את זה מדהים, הוא לא מפסיק לרוץ. חן עזרא ממש כמוהו לא מפסיק לרוץ, הוא מקבל כדור, מרים את הראש ורץ לשטח הכי לא מת שיש עם הראש בקיר. נקודת האור היחידה שאני רואה בחיפה היא נטע לביא, הוא מרבה ללחוץ שחקני היריבה וכאשר הוא תוקף שחקן הוא לא דוחף אותם עם הידיים כי הוא עוד צעיר, אני מעריך שזה יעבור לו עד סוף העונה והוא יתחיל לדחוף שחקנים בפאולים מטופשים. אני לא יכול לסבול ששחקן ליגה טיפוסי דוחף עם הידיים שחקן תוקף שעומד עם הגב ,זה מראה על חוסר אינטילגנציה.

1-2-איבוד, 1-2-3 איבוד , 1-איבוד 0.5-איבוד… מכבי חיפה משחקת משחק לחץ ישראלי מושלם, מה שאומר שחלק מהשחקנים רצים וחלק לא והלחץ לא עובד. אם עכו מאבדת כדור זה בעיקר בגלל יכולת טכנית חלשה.

מכבי חיפה הפועל עכו
אפילו המניונים מבינים שחבל על הזמן

בשנים האחרונות אני מאשים את השופטים בשיתוף פעולה מצוין עם שחקני הליגה. שניהם ביחד תורמים תרומה ענקית לרמת הכדורגל. דווקא היום השופט ניסה לא לעצור את המשחק בכל פעם ששחקן נפל על הדשא, הוא נתן צהובים כבר בתחילת המשחק שלדעתי היו מוצדקים והוא די צדק בפנדל. דקה 71, ואיזה כיף! אני קורא שמחירי הדלק יוזלו מחר ב-5 אגורות. חוץ מזה, השבוע נפתח סניף ברגר קינג. למישהו בא לאכול ברגר קינג? זה זמן טוב לחשוב על לעשות תואר שני, דקה 74, חשבתי על התואר השני והחלטתי לדחות את המחשבה לשנה הבאה.

כשהיינו משחקים מנג'ר (בתקווה שיום אחד נחזור לשחק) כשרצינו לנצח העזנו להכניס חלוץ במקום בלם בדקה ב-70. עכשיו, למה רוני לוי מחכה?

דקה 85-הדלקתי דוד, אני חייב מקלחת אחרי המשחק. דקה 89-קרן לעכו, אולי עכו כבר תבקיע? לפחות אני אגבור על חברים שלי בליגת החלומות. מעניין מה הולך בהישרדות, האסטרטגיות שם יותר מעניינות ממה שהולך בעכו. דקה 90 ואני עדיין ער. דקה 92 שחקן של עכו נפצע וצוות הטיפול רץ מהר יותר מכל השחקנים על המגרש.

השעה 22:25 שריקת הסיום!! אני עובר לצפות במשימת חסינות בהישרדות, כוכבי עם הצבע הירוק מנצח. לפחות מישהו ירוק ניצח הערב…

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח