משחק העונה

אם יש מישהו שמגיעה לו סליחה גדולה, זה בני בן זקן. המנצח הגדול במשחק המרכזי של המחזור (כן ערוץ הספורט, עם כל הכבוד למכבי ונתניה, המשחק המרכזי היה בסמי עופר!). זה לא רק הניצחון היפה, העלייה למקום הראשון והשער המרהיב של עזרא. זו הדרך! כל כך הרבה זמן מדברים בבית"ר על הדרך ולפחות בשבעים דקות בית"ר נראתה כמו אלופה!

אתר הזווית בחסות טיק טיק

ההגנה המכוסחת והעלובה של הקבוצה פתאום הגיעה למשחק ועצרה בקלות את מוליכת הטבלה שבמשחק הקודם ביניהן בטדי, כבשה שלישייה. גינסארי נשמר היטב ולא הורגש, בן בסט ותורג'מן נעלמו והקישור וההתקפה הצהובה התגברו בקלילות על החלק האחורי האנמי של האדומים-שחורים. וראן שנמצא בכושר נפלא, הייסטר וחן עזרא עם גול אדיר וכל צורת המשחק של הקבוצה אמרה דבר אחד – פה משחקת מתמודדת על האליפות. זה משחק שמשנה מומנטום, משנה צורת חשיבה ומאותת לכל הליגה. בית"ר כאן כדי לרוץ עד הסוף. ועם ההתלהבות שלה והקהל המשוגע שלה, יהיה קשה מאד לעצור אותה. ללא ספק שבעים הדקות הטובות ביותר של בית"ר העונה.

לא לחינם כתבתי שבעים דקות, כי בדקה השבעים חזר בן זקן לסורו, עשה חילוף הגנתי ולחץ את הקבוצה לאחור. עשרים דקות קשות עברו עליה אבל היעילות של בית"ר הערב הייתה מדהימה. העלייה הזמנית לפחות לפסגה, מגיעה לה ואם גם בן זקן ישכיל לשדרג את עצמו תוך כדי משחק, וזו לא בושה, בית"ר עוד עשויה לזכור את העונה הזו כבלתי נשכחת.

בני בן זקן
קרדיט לדף הפייסבוק של בית"ר ירושלים ולצלמת ליאת ירושלמי

בסיבוב הראשון, המשחק מול הפועל חיפה היה איבוד הנקודות הראשון של בית"ר אחרי פתיחה מושלמת. לאחריו מעדה הקבוצה נגד קריית שמונה, סכנין ובני יהודה וגם כשהביסה את נתניה ולא הפסידה לבאר שבע, זה היה יותר מזל מיכולת. וזה מה שגרם לביקורת הקשה על בן זקן. בסיבוב השני היא התבזתה מול מכבי, לא הבריקה באשדוד וגם לא מול מכבי פתח תקווה. עד הערב. אם המשחק הזה מסמל את המהפך והמומנטום יימשך בשניים או בשלושת המשחקים הבאים, צפוי לנו פלייאוף עליון ענק! ועוד לא נאמרה המילה האחרונה של חלון ההעברות שזה עתה נפתח.

בית"ר נמצאת עכשיו בדיוק בשני המצבים שהיו לחן עזרא במשחק הערב והדבר בידיה, האם לקבל את ההחלטה הנכונה, להחתים את השחקן החסר הנכון, לשמור על שקט מערכתי ולתת גול אדיר כמו עזרא בבעיטה הראשונה. או לבעוט בדלי, להגיע לשערורייה התורנית החדשה, למסמס את המומנטום, לבעוט חלש כמו עזרא בהזדמנות השנייה ולהגיע לדקה השמונים בלי אוויר, כלומר להתפרק בפלייאוף העליון.

כבר הרבה זמן שבית"ר לא היתה במצב שבו היא תלויה בעצמה בשלב כזה של העונה וזה המבחן הגדול של בן זקן. מבחן שמורכב ממבחנים קטנים כל יום וכל שבוע מחדש. הערב הוא עמד בו בכבוד. אם יעמוד בשאר עד סוף העונה, בית"ר תהיה אלופה.

בית"ר ירושלים, קהל
קרדיט לדף הפייסבוק "מנהלת הליגות בכדורגל"
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח