משבר יונייטד

// נכתב על ידי אדם פלורנטין

אשמה רבה על מצבה של מנצ'סטר יונייטד מונחת על כתפיהם של המאמנים דיוויד מויס ולואי ואן חאל, שכשלו במשימתם לשחזר את ההצלחה המסחררת של אלכס פרגוסון כמנג'ר המועדון. עם זאת, פרישתו של המנכ"ל והיו"ר דיוויד גיל בתקופה שבה פרגוסון עזב את המועדון הייתה כנראה לא פחות משמעותית לירידה של יונייטד לבינוניות.

במשך שנים עבדו גיל ופרגוסון יחדיו על החתמות שחקנים וניהול המועדון מבחינה מקצועית ופיננסית, והיו להם תכניות עבודה לכמה שנים קדימה. פרגי תפקד כמנהל מקצועי וגיל כמנהל כללי. מחליפו אד וודוורד, שמתפקד כסוג של נציג הבעלים ומנכ"ל הקבוצה, הגיע מהתחום הפיננסי מסחרי והוא אכן עובד היטב בתחום הזה וכבר גייס ליונייטד יותר מ-70 ספונסרים בפחות משלוש שנים. אבל בכל מה שקשור להבנה בכדורגל ובניית קבוצה הוא כשל.

במהלך חלון ההעברות של יולי אוגוסט, בהתאם לבקשותיו של מוריניו, הצליחה יונייטד להביא שחקנים מהשורה הראשונה על אף שלא שיחקה בליגת האלופות באותה השנה. בין היתר חתמו בקבוצה אריק ביילי מויאריאל, הנריק מחיטריאן מבורוסיה דורטמונד, זלאטן איברהימוביץ' מפריז סן-ז'רמן, ופול פוגבה מיובנטוס בסכום שיא 110 מיליון יורו.

פוגבה-מנצסטר-יונייטד
Credit to Manchester United Facebook Page

מעבר למשבר בסגל של יונייטד, קיים גם משבר עמוק בצוות המקצועי, למוריניו יש כמה עוזרי מאמן שעוברים איתו מקבוצה לקבוצה והוא עובד ישירות מולם, אך מאז שעזבו פרגוסון וגיל יש בעיה רצינית בתוכנית העבודה, אד וודוורד מבין ביותר בתחום הפיננסי אבל עושה רושם שבכדורגל הוא לא מבין מספיק. בעסקת פוגבה, מינו ראיולה (סוכנו של פוגבה) "סחט" 20 מיליון יורו לכיסו, וודוורד פחד לאבד את העסקה וישר הסכים לתנאיו.

בסופו של דבר, אני חושב שהבעיה העיקרית של יונייטד היא לא השחקנים ולא המאמן, אלא אי הוודאות בנוגע לתפקידו של כל אחד ולכך שאין תוכנית עבודה מסודרת כמו במועדונים אחרים.

מוריניו-מנצסטר-יונייטד
Credit to Manchester United Facebook Page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח