מסיבת סיום

כמו שאמרה לי בסיום האוהדת המסורה יפעה אייזנמן: "אולי זו השעה המוקדמת, אבל המשחק אתמול של מכבי מול חימקי הרגיש כמו מסיבת סיום תיכון: יכול להיות שלא סבלתם את המורים, או את החברים לספסל הלימודים, אבל באווירת החופש שעולה פתאום באפכם, כל הכעסים נשכחים, פתאום הכל נראה כמו חווייה ואתם קצת מפוייסים…

ואני אוסיף: " ואולי אפילו קצת עצובים שזה נגמר…"

מכבי-חימקי
תמונה: אתר היורוליג

 

אין באמת מה לנתח מקצועית במשחק הזה. לא באמת היה פה משחק כדורסל. חימקי היוותה את היריבה המושלמת למשחק הביתי האחרון בעונה. המשחק זרם ושטף, כמעט ללא פסקי זמן או עצירות, כאילו התחשבו גם באוהדים שביקשו להגיע בזמן הביתה לראות את משחק העונה בכדורגל.

הקהל ביד אליהו נהנה ממשהו שהיה נראה כמו משחק אולסטאר, בו הקבוצה הביתית ניסתה לבדר אותו עם אלי-הופים ודאנקים לכל דורש. כל בלייזר הטביע, כל יונתן אטיאס שיחק וכל שחקן קיבל בתורו עידוד ותשואות מהקהל. הבושה מלפני יומיים מול וילרבאן והבושה מיום חמישי בבלגרד הודחקו ונשכחו.

קהל מכבי
הכעס נשכח והקהל הגיע לאהוב. תמונה: גיא קופיצ'ינסקי

 

הקהל העניק תשומת לב מיוחדת לשניים: למאמן, יאניס ספרופולוס ולכוכב סקוטי ווילבקין, שניים שעברו עונת יורוליג קשה ומסוייטת ונראו כבויים בחלקים רבים שלה. הם בהחלט נראו נרגשים מהאהבה שקיבלו ויש לקוות ששניהם יקבלו אנרגיות חדשות להמשך הליגה וגמר הגביע וכמובן שיהיה להם חשק להגיע בעונה הבאה שוב ולתקן את העונה הזאת.

אנחנו תמיד נתהה מה היה קורה אילו היה קהל השנה מההתחלה. ליאניס ספרופולוס, אגב, אין ספק, כי כששאלתי אותו על זה במסיבת העיתונאים, הוא אמר שחד משמעית התוצאות היו אחרות. "הרגשתי את הקהל הזה גם כשהגעתי לפה כמאמן אורח וגם כמאמן מכבי. הקהל הזה נותן פה כח מיוחד לשחקנים".

כמובן שיש לקבוצה הזאת הרבה בעיות מקצועיות ואני אישית לא בטוח שהיא היתה משיגה פלייאוף עם אותה קבוצה, פשוט עם קהל. צריך לזכור שהקהל שהגיע מאז ניתן לו אישור קודם כל התגעגע ופשוט היה מאושר מזה שהוא יכול "לחזור הביתה לאהובתו". לכן הוא לא היה שיפוטי ונרגן, כפי שאנחנו יודעים שהקהל הצהוב ביד אליהו בהחלט יכול להיות, כל עוד דברים לא הולכים. הקהל הזה הודה לשחקנים ארוכות בסיום, קודם כל על העונה שעברה, הנהדרת, שנקטעה בגלל הקורונה. בעונה הבאה הקהל, בהנחה שהכל יימשך כפי שהוא עכשיו, יהיה הרבה יותר דורש ומצפה והרבה פחות סלחני.

מכבי-חימקי
תמונה: אתר היורוליג

 

עד אז, כמו תמיד, האוהדים יכולים, כמו שהאוהדים עושים, לקוות ולהאמין שהעונה הבאה תזכיר את זאת של העונה הקודמת ולא את ארבע העונות שבאו לפניה. ספרופולוס, מצדו,  הבטיח, כשנשאל בסיום על כך, שכך אכן יהיה, אם לא יבוא עוד גל עכור של קורונה ושוב ישבש הכל. ועל כך נאחל כמובן, לו ולכולנו, שהוא צודק ושהמגיפה הארורה הזאת לא תעצור לנו שוב את החיים ואת הסיבוב של הכדור…

הכותב הוא מבעלי הפודקאסט "מכביפוד", פודקאסט האוהדים של מכבי ת"א בכדורסל

 

מכבי-חימקי
תמונה: אתר היורוליג

 

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח