מניה בעליה

זו הפעם הראשונה של בית"ר ירושלים באצטדיון בלומפילד החדש, והטבילה הראשונה שלה בו מגיעה לאחר שהצליחה לחבר שני ניצחונות חשובים בליגה על מכבי נתניה המתפרקת והעולה החדשה סקציה נס ציונה. בהתחשב בכך שבית"ר היא לא היחידה ש"נהנתה" מחגיגות על השתיים שהזכרתי קודם, המפגש מול בני יהודה היווה נקודת ציון למבחן הראשון האמיתי של הקבוצה, לאחר שהתאוששה מהפתיחה הלא נעימה בלשון המעטה שלה בליגה.

גרצקין, ביתר, בני יהודה
קרדיט צילום: דין מיארה Dean Miyara

שתי הקבוצות הגיעו למפגש הזה כשהן מחזיקות באותו מספר נקודות – 10, ובית"ר נמצאת מעל בני יהודה בטבלה בזכות הפרש שערים. עד המחזור השמיני הקבוצה של יוסי אבוקסיס הבקיעה 5 שערים בלבד – אם יש דבר שאפשר לומר בוודאות על המשחקים מול בני יהודה זה שהם מורידים את המתחרות לקרקע. ואכן, המחצית הראשונה הייתה איטית להחריד עם מספר איומים בודדים לשער וניסיונות חוזרים של האורחים להיחלץ מהרשת הצפופה של אבוקסיס.

בדיוק כשהיה נראה כאילו לא הולך לקרות כאן כלום, בית"ר התחילה ללחוץ על השער של זובאס ובסופו של דבר, ממש בתחילתה של תוספת הזמן במחצית הראשונה, היה זה עקב של שלומי אזולאי שמצא את הרשת מבישול של ליוואי גארסיה והביא לצהובים את היתרון.
אזולאי, שהנוכחות שלו בהרכב זוכה ללא מעט תהיות מצד הקהל, כובש את השער השני שלו בליגה כשלמעשה היה שותף בכל אחד משמונת המחזורים, 7 פעמים כשחקן פותח בהרכב. השער הראשון הגיע אחר חבלי לידה קשים מול מכבי נתניה לפני שני מחזורים והפיח תקווה מסוימת, אך מול נס ציונה אזולאי לא לקח חלק בשום שער מהארבעה שהצהובים הבקיעו והנוכחות שלו לא מספקת תפוקה שמצופה מחלוץ לספק.

ביתר ירושלים, בני יהודה
קרדיט צילום: דין מיארה Dean Miyara

למחצית השנייה המארחים הגיעו נחושים ונדמה היה שהבונקר עובר לצד הצהוב שחור. הצלה נהדרת של איתמר ניצן בדקה 57 ועוד אחת נוספת בדקה ה-60 הכניסו מעט ללחץ את ההגנה הבית"רית, כשלפתע מצאה את עצמה מאוימת שוב ושוב. השער הראשון אמנם הגיע בסוף המחצית הראשונה, אבל אין ספק שהמשחק התחיל רק במחצית השנייה. בדקה ה-67 היה זה עלי מוחמד שמצא שוב את הרשת בגלל טעות קשה של זובאס וזכה לגול הראשון שלו במדים הצהובים שחורים הירושלמים.

אפשר להרגיש שמשהו בבית"ר השתחרר אחרי המבחן הזה. בני יהודה זו לא קבוצה שאפשר להגיד שקל לעבור אותה, במיוחד לא בתוצאה כזו. המבחנים הגדולים כבר נמצאים מאחורי בית"ר, לאחר שבמחזור הראשון יצאה בתיקו מול הפועל באר שבע ובמחזור החמישי חוותה את הנפילה הקשה מול מכבי תל אביב. לפניה במחזור הבא העולה החדשה הפועל כפר סבא כשהמכשול האמיתי הוא לחזור לטדי בו לא ניצחה מתחילת העונה! ולאחר מכן, מבחן גדול נוסף מול מכבי חיפה שתהווה את המכשול הגדול הבא בסבב הנוכחי.

 

מילה חיובית ולא ממש אובייקטיבית- הקהל!

אמנם הייתה להם סיבה טובה לזה, אבל הקהל הירושלמי לא הפסיק לשיר גם כשהמשחק יכול היה לשמש תחליף לכדור שינה. אין ספק שהם רווים נחת לאחר שבשלושת המחזורים האחרונים הם כובשים 9 שערים ולא סופגים אף לא כדור אחד! הקבוצה חוזרת להיראות אטרקטיבית וכל מה שנשאר לנו זה להתרווח ולקוות שהצהובים ימשיכו להיראות ככה.

ליוואי גרסיה, דן מורי, בני יהודה, ביתר ירושלים
קרדיט צילום: דין מיארה Dean Miyara
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח