כדורסל ישראלי – בעד ונגד

5 סיבות למה אני אוהב כדורסל ישראלי

  1. כי הליגה מעניינת, יש שחקנים טובים, סדרות מרתקות, תמיד יש סיבה לעודד ובניגוד לכדורגל, גם לחוות הנאה מדי פעם.
  2. כי הנבחרת מגיעה קבוע לאליפות אירופה, לפעמים מפתיעה ומסיימת שביעית או שמינית ויש גם שיאים כמו סגנות ב-1979 או מקום שביעי בעולם ב-1986.
  3. כי גם במסגרת הקבוצות, יש אירופה באופן קבוע. מכבי, כמובן, אבל גם האחרות לא תמיד מפשלות ומתבזות ותמיד תיזכר שנת 2004 כשנת השיא בה הפך גמר גביע המדינה הישראלי לסופר קאפ של אירופה.
  4. כי היחס, לפחות כלפי חוץ, רציני. אין את תחושת החאפריות שיש בכדורגל. יש תחושה שכאן אנחנו שייכים לאירופה באמת ולא רק על הנייר.
  5. עומרי כספי, גל מקל ודיויד בלאט.

 

5 סיבות למה אני לא אוהב כדורסל ישראלי

  1. כי זה לא באמת כדורסל "ישראלי" כשיש אולי שני ישראלים בקבוצה, בטח בבכירות שבהן, והם נזקקים לחוק הרוסי כדי להרוויח דקות משחק.
  2. כי הליגה חלשה וחוץ ממכבי אף קבוצה לא מצליחה באירופה באמת, חוץ משנת 2004.
  3. כי השיטה מוזרה ומשתנה כל הזמן וזה יוצר חוסר אמינות לגבי האלופה "האמיתית", וכי האליפות היא בדיחה אם האלופה לא זכאית אפילו לנסות להתמודד במועדון הסגור של היורוליג ללא פרוטקציה, לעומת מכבי שמקומה שם מובטח גם אם תרד ליגה בארץ.
  4. כי זה לא ספורט לכל העם. 250 ₪ מחיר נקוב לגמר בארנה, מאות שקלים במנורה מבטחים למקומות נורמליים ליורוליג. זה ספורט שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם לצפות בו על בסיס קבוע. אם לפחות האלימות הייתה נעלמת, מילא, אבל גם כאן היא קיימת ולפעמים מתפרצת בצורה חריפה יותר אפילו מהכדורגל.
  5. אין אופסייד, אין פנדלים, אין כרטיס צהוב ואף אחד שלא גמר מכון ווינגייט, לא מצליח באמת להבין מתי התנגשות אווירית בין שני שחקנים היא עבירה ומתי לא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח