זמן אדאן

לא נוטר טינה לריאל, אך לא היסס לחתום ביריבה העירונית, מקבל המון ביקורת על יכולת הדיפת הכדורים שלו, אך זוכה לאהדת הקהל. אנטוניו אדאן פותח את החלק האחרון של הקריירה ומקווה שצ׳ולו סימאונה ייתן לו להוכיח את עצמו בתור שוער לגיטימי לרוטציה עם אחד השוערים הטובים בעולם, יאן אובלאק.

אנטוניו אדאן, אתלטיקו מדריד
Credit to “Atlético de Madrid” Facebook page

מאז שנכנס איקר קסיאס לשערה של ריאל מדריד, לא היה אף שוער בעולם שיכל להוציא אותו משם. נכון, לקראת עזיבתו של הקפטן לפורטו היו ניסיונות להחתים שוערים כאלו ואחרים בקבוצה כדוגמת דויד דה חאה וטיבו קורטואה, אך איש לא הצליח לערער על מקומו של קסיאס כמו אנטוניו אדאן, או יותר נכון ז׳וזה מוריניו. במשך שנותיו של מוריניו, היחסים של המיוחד עם הקפטן היו מסובכים – זה התחיל בקנסות, נמשך בדממה מתוחה בין השניים במנהרה ובחדר ההלבשה ונגמר בסיפסולו של קסיאס והכנסתו של אדאן, השוער המחליף הנצחי של הקבוצה שגדל ושיחק בה כבר מ2004, להרכב. אדאן, שהוגדר על ידי מוריניו ל”שוער טוב יותר מקסיאס” (השוער הטוב בעולם באותה התקופה), הפך לקורבן היחסים בין השניים, ספג שלושה שערים בהפסד למלאגה וכרטיס אדום תוך 8 דקות מול סוסיאדד ולאחר חודשים בספסל או ביציע מצא את עצמו מחוץ למועדון בו גדל, בפגרת החורף של עונת 2013/14.אדאן התאושש משברון הלב ולאחר שחתם בקליארי ושיחק במדיה בשני משחקים בודדים עבר לריאל בטיס. מבחינה מקצועית, אותה העונה הייתה הקשה ביותר עבור אדאן, הוא ספג 33 שערים ב16 מחזורים ובטיס נשרה מהליגה הראשונה לאחר שסיימה במקום האחרון בטבלה.

להגיע תוך עונה וחצי ממשחק בהרכב הפותח של ריאל מדריד בשלב הבתים של ליגת האלופות אל הליגה השנייה בספרד היה יכול להתפרש כהתרסקות איומה בקריירה של כל שחקן, אך דווקא לאדאן אותה נפילה הפכה לאירוע שמינף לו הקריירה והביאה אותו אל המקום בו הוא נמצא היום – השוער שספג קללות מהקהל הביתי של בטיס בחצי העונה הראשונה שלו במועדון, הפך ליקיר האוהדים לאחר שבחר להישאר לשחק במדי הביטקוס בליגה השנייה. הוא מונה לקפטן השני, שמר פעמים רבות על רשת נקייה וסייע למועדון הצנוע לחזור ללה-ליגה, לשמור על מקום טוב בחלק התחתון של הטבלה בשתי העונות הבאות ואף לכבוש זמנית את פסגת הליגה בעונת 2017/18 שבסיומה הקבוצה מוקמה במקום השישי המאוד מכובד.

השבוע החליט אדאן לחזור לבירת ספרד והכדורגל הספרדי וחתם באתלטיקו מדריד. היו לאדאן סיבות לשלול את המעבר- לאחר שנכווה כבר מקבוצה גדולה בעבר, שוחרר, שיחק בשלוש קבוצות בעונה אחת, הוציא עשרות כדורים מהרשת וירד ליגה. אדאן היה יכול לוותר על המעבר הנוצץ ולהישאר בבטיס או באחת הקבוצות הקטנות יותר בלה-ליגה שהיו מקבלות אותו בשמחה. מצד שני, אדאן רוצה להוכיח כמה גדול הוא באמת. הוא כבר לא אותו ה”יס-מן” שהיה בגיל 24 ודייגו סימאונה הוא לא פרובוקטור כמו ז’וזה מוריניו וייתן לאדאן את ההזדמנות אם יהיה ראוי לכך. בגיל 31, אדאן כבר יודע איך זה לשחק באותה קבוצה עם שוער מהטופ העולמי והפעם הוא ינסה לתפוס את ההזדמנות בשתי ידיים.

אנטוניו אדאן, אתלטיקו מדריד
Credit to “Atlético de Madrid” Facebook page
 
   
   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח