הפלא של האולמות – ראיון מרגש עם גדול שחקני האולמות בכל הזמנים.

FOR THE ENGLISH VERSION CLICK HERE

אחת השאלות הבלתי פתירות ביותר בעולם הכדורגל היא "מי השחקן הכי טוב בהיסטוריה?".
פלה? מראדונה? מסי? רונאלדו? רונאלדו הברזילאי? זה כנראה ויכוח שלא ייפתר לעולם. הוא רווי אמוציות, אג'נדות, פוליטיקות, זהויות לאומיות, זהויות דוריות ובעיקר חוסר יכולת להשוות בין תקופות שונות.

בעולם הפוטסל ויכוח כזה בכלל לא קיים. הכוכב הגדול בהיסטוריה הוא ללא עוררין אלסנדרו רוסה ווירה, המכונה פלקאו!

פלה ופלקאו, הראשון כל חייו נלחם על בכורתו, השני בכלל לא מתאמץ

 

ענף הפוטסל אמנם אינו פופולארי מספיק בישראל, וסדרת כתבות זו חרטה על דגלה לסייע בשיפור המצב, אבל כמעט כל ספורטאי וספורטאית ישראלי ידע להגיד לכם מי הוא פלקאו הגדול. פלקאו זכה בתואר המכובד בזכות להטוטיו בסרטוני היוטיוב שעברו במיליוני הודעות וואטסאפ. בזכות הוירטואוזיות שהפגין בכל משחק ומשחק. ובעיקר בזכות הווינריות וההתמדה שלו.

סיפור חייו של פלקאו מכיל בתוכו את כל מה שסדרת הכתבות הזו מבקשת לבחון: הדרך שעושה שחקן פוטסל אמיתי. זה שמפתחים מגיל צעיר. פלקאו הוא הדוגמא המובהקת בהבחנה בין הכדורגלן לבין שחקן הפוטסל. דרך מסלול חייו ניתן גם לבחון את השינויים האדירים שהענף עובר בשנים האחרונות. ובעצם הדבר הכי חשוב שפלקאו מייצג היא האטרקטיביות והפוטנציאל האדיר של הענף.

לפלקאו בן ה-41, שנמצא כעת בעונת פרישה ובמהלך בנייה של מועדון פוטסל מפואר, יש בארון התארים: שני גביעי עולם, שני גביעי קופה אמריקה, תשע אליפויות ברזיל וארבע פעמים שחקן השנה בעולם. גדול שחקני הפוטסל העולמיים הסכים להתראיין לאתר "הזווית" ולעודד את ענף הפוטסל הישראלי. אז קפצתי לקפה (אלקטרוני וטלפוני) עם פלה של הפוטסל. ויהיו עוד הפתעות בהמשך.

*****

אלסנדרו, אפשר לקרוא לך פלקאו? אני רוצה להודות לך על השתתפותך בסדרת הכתבות הזו שמטרתה לפתח את ענף הפוטסל בישראל. נתון מעניין ונחמד, נולדת ב-8 ביוני, זה בדיוק יום הנישואין של אשתי ושלי 🙂.

שאלה כללית ראשונה – השם שלך הוא אלסנדרו רוסה וויירה, מאיפה מגיע הכינוי פלקאו?                                               

"הכינוי היה בעצם של אבי. הוא היה נראה פיזית מאד דומה ל"פלקאו", שחקנה של נבחרת ברזיל בשנות ה-80, ואף זכה לשחק איתו. פלקאו שיחק גם ברומא וסאו פאולו. אני גם עבדתי איתו בקצביה של המשפחה שלו, שם הצוות קרא לי "העיט". בסוף הכינוי נתפס ואני גאה מאוד לשמור על הכינוי של אבא שלי."

פאולו רוברטו פלקאו

למה מספר 12 ולא 10 כמו פלה, מראדונה ומסי?                                                                                                 

"ההיסטוריה של המספר 12 החלה בברזיל עם Jackson (הכוכב הראשון של נבחרת ברזיל בפוטסל בשנות ה80). לאחר מכן ירש אותו Vander Iacovino (כוכב הנבחרת בשנות ה-90) וזה הפך למסורת שתשמש את כל שחקני הכנפיים השמאליים. כאשר לקחתי את עמדתו של Vander בנבחרת הלאומית, ירשתי את החולצה 12 ועשיתי את החולצה ואת המספר 12 למותג הגדול שלי. זה כמעט הפך לשם המשפחה שלי, כי הרבה אנשים קוראים לי 12."

בישראל הענף לא מספיק מפותח. אמנם יש ליגה חצי מקצוענית והנבחרת עושה תוצאות סבירות, אבל אין השקעות מספקות מצד ההתאחדות או מצד משקיעים פרטיים. מה לדעתך הצעד הראשון שאפשר לעשות כדי לאושש את הענף?

"יש צורך ליצור אירועים חגיגיים עם אישים מפורסמים שיכולים להראות למשקיעים את הפוטנציאל. התקשורת חייבת לעזור בהצגת גדולתו של הפוטסל. משיכה לענף תבוא עם אירועים וקידומי מכירות. לדעתי בוודאי תהיה הערכה ורצון להשקעה במודל. מי שמכיר את הפוטסל, מיד מתאהב בו. זה ספורט פנטסטי."

האם כילד שגדל בברזיל חלמת להיות שחקן כדורגל או פוטסל?                                                                                           

"זה מצחיק שאני אומר את זה היום, אבל באמת מעולם לא התעניינתי בכדורגל. תמיד העדפתי לשחק פוטסל. אמנם הייתי שחקן (ספסל) בקבוצת הכדורגל של קורינתיאס ועזבתי את הפוטסל כדי להקדיש את עצמי לכדורגל, בסוף בחרתי לחזור ולהישאר בפוטסל. אני באמת נהנה להיות עם הכדור כל הזמן, הקצב של הכדורגל לא מספק אותי."

 

בשנת 2000 היית שותף לאחד מההפסדים האכזריים ביותר לספרד 4:3 לאחר שני פנדלים ברגעי ההכרעה. אז עוד לא היית שחקן מפתח, כיצד המשחק הזה השפיע עליך בהמשך הקריירה?                                                                                 

"גביעי העולם של 2000 וגם 2004 (ברזיל הפסידו שוב לספרד בפנדלים, הפעם בחצי הגמר), היו היסודות לבגרות הקריירה שלי. אלו היו הפסדים כואבים שגרמו לי להבין כי מלבד הדריבלים והשערים הוירטואוזים אני צריך להפוך את ההצגה לתוצאה, לניצחונות ולתארים. מ -2005 זכיתי בכל מה שרק אפשר, שני גביעי עולם כשחקן מצטיין, 9 אליפויות ברזיל, שתי אליפויות עולם לקבוצות ועוד הרבה תארים גדולים אחרים."

כמעט אין משחק קבוצתי יותר מהפוטסל, דומה מאד לכדורסל. מתי הבנת שאתה חייב להפוך את השחקנים שלצדך לטובים יותר כי לבד פשוט אי אפשר?                                                                                                                                         

"הפוטסל הוא ספורט קולקטיבי, זה מדבר בעד עצמו. אני לא הייתי יכול להיות פלקאו אם לא היו כל כך הרבה שחקנים חשובים לצידי שכתבו את הסיפורים שלהם יחד איתי."

כמה חשובה היכולת האישית בפוטסל לעומת היכולת בכדורגל?                                                                                 

"הפוטסל הוא הבסיס החשוב ביותר של כוכבי הכדורגל של העולם. רונאלדו, זיקו, ניימאר, ריבאלדו, רונלדיניו, קאקה, רוביניו ועוד רבים מהכוכבים הברזילאים הגדולים התחילו את הקריירות שלהם בפוטסל. זריזות רגליים, חשיבה מהירה מפתחת טכניקה בסיסית ליישום אחרי זה בכדורגל. ללא ספק, ההצלחה של שפע של שחקני כדורגל גדולים בברזיל קשורה ישירות לתרגול הפוטסל בילדות ובגיל ההתבגרות."

אגב שאלה צדדית, האם אתה יודע כמה אחוז מהשערים שלך הובקעו ברגל ימין?                                                                           

"אני לא יודע."

אתה שחקן הפוטסל הגדול בהיסטוריה, מדוע ניסית בכל זאת פעמיים לעבור מהפוטסל לכדורגל?                                 

"המספרים מראים שאני השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של הפוטסל זה נכון. הלכתי לנסות את הכדורגל כדי להגשים חלום של אבי, אבל המקום שלי הוא ללא ספק בפוטסל."

מדוע לדעתך זה לא הצליח? מה מנע ממך את ההצלחה? איזו תכונות חסרות לך?

"דווקא הצלחתי בכדורגל. זכיתי באליפות ברזיל, אליפות העולם לקבוצות ובגביע הליברטדורס עם סאו פאולו בשנת 2005. אבל לא היו לי כל כך הרבה הזדמנויות לשחק בגלל בעיה אישית עם המאמן, זה ידוע בברזיל כי הבעיה לא היתה מקצועית."

כאחד שחווה את שני המגרשים, מה ההבדלים המשמעותיים בין הענפים השונים לדעתך?                                             

"הפוטסל מהיר יותר, הדריבל הרבה יותר דינמי והמחשבה צריכה להיות הרבה יותר מהירה."

על מנת לחשוף את קוראנו למורכבות של ענף הפוטסל, ספר לנו על תרגיל שהכנתם עבור יריבה ספציפית וזה עבד בצורה מושלמת במהלך משחק? אולי תוכל להסביר לנו אותו ואת הרעיון שעמד מאחוריו.

"קשה להסביר ככה… אבל "הגלגל" היה תמיד הסימן המסחרי שלי." פלקאו ביקש שתצפו בסרטון זה

נראה שהענף מעט השתנה בשנים האחרונות והפך ליותר הגנתי. אם בעבר התוצאות היו גבוהות ואטרקטיביות, כיום המשחק יותר מסתגר ואגרסיבי ולכן התוצאות במשחקי ההכרעה לרוב יהיו נמוכות ובממוצעים של 1.5 למשחק. האם זה דבר חיובי לדעתך? אם לא, אז מה אפשר לעשות כדי לשפר את זה?

"הכוח הפיזי איזן מעט את המשחקים וזה לא מגניב. הציבור אוהב לראות שערים, אבל היום זה מאוד קשה. המאמנים, הצוותים והשחקנים מנסים לשחק רק עבור התוצאה ולא עבור ההצגה. אני תמיד הייתי מודאג שהשמחה הזו תיהרס."

האם זה שמעולם לא עברת לאירופה מהווה מבחינתך אכזבה או להפך, גאווה?                                                                   

"לא הפסדתי כלום, רק  הרווחתי. נשארתי במדינה שלי, הפכתי לאליל לאומי גדול, שיתפתי פעולה כדי להפוך את הפוטסל לגדול בברזיל ובעולם, אני מאד מאושר מהקריירה שלי. יכולתי לשחק באירופה, אבל נותני החסות בברזיל תמיד דאגו לכך שלא אצא מפה."

אני יודע שזו שאלה קשה ולא תקינה פוליטית, אבל האם אתה יכול להצביע על הקבוצה שהכי נהנת לשחק בשורותיה?           

"חוויתי תקופה מאד מיוחדת ב Du Sol Jaraguá (בה שיחק במשך 7 עונות וזכה איתה ביותר מעשרה תארים שונים), כולם יודעים את זה. אבל יש לי חיבה מיוחדת לSorocaba Magnus, הקבוצה שאני שותף ביצירתה. וכיום היא הקבוצה הצעירה והמצליחה ביותר בהיסטוריה של הפוטסל העולמי."

עוד שאלה בסגנון, לאיזו קבוצה יש את הקהל הכי טוב בעולם לדעתך?                                                                                       

"כל קבוצה ברזילאית."

אוקיי אנסה אחרת קצת, לאיזו קבוצה לא ברזילאית יש את הקהל הכי טוב לדעתך?                                                                         

"תמיד הייתי מקבל המון כבוד והערכה על ידי כולם."

אוקיי ויתרתי:)

האם אתה חושב שלפוטסל יש את היכולת לעקוף את ענפי הכדורסל, כדוריד, כדורעף ועוד?                                             

"כן, יש לו פוטנציאל לכך. אבל הוא זקוק להשקעה ותמיכה חינוכית טובה יותר מהגורמים שמפעילים את המודלים הקיימים."

אמנם נעשה המון עד היום, אבל מה צריך לעשות בכדי שהפוטסל העולמי יעשה קפיצת מדרגה בשביל להיות מהענפים המובילים?

"תמיכה של הנהגת הספורט העולמי, האיגודים הגדולים, כמו פיפ"א והועד האולימפי, יודעים שהפוטסל צריך להיות ספורט אולימפי ושצריך לשפר את המבנה שלו ברחבי העולם."

עד כמה קשה להיות הטוב בעולם ובכל הזמנים בענף שלמעשה רוב האנשים לא באמת מכירים? איך זה משפיע ששחקנים במעמד שלך בענפי ספורט אחרים זוכים לקמפיינים פרסומיים ברחבי העולם, מבוקשים לאירועים גדולים. ולעומתם שחקני פוטסל מובילים לא מקבלים חשיפה דומה?           

"תמיד היתה לי הכרה גדולה, סבלתי פחות מכך. אבל הפוטסל צריך אלילים וזה אפשרי רק עם ההשקעה של המותגים הגדולים. אנחנו צריכים פרויקטים טובים, עם אנשים רציניים כדי למשוך השקעות מחברות גדולות."

 

מה השלב הבא לאחר הפרישה? אימון?                                                                                                                       

"אני לא רוצה להיות מאמן. אני אנהל את העסקים האישיים שלי, אמשיך להיות שגריר של הפוטסל בכל פינות העולם ובSorocaba, אמשיך בניהול של  Magnus official website, לצידו של הנשיא Fellipe Drommond."

אם לא היית שחקן פוטסל, מה היית רוצה להיות?

"זמר. אני אוהב לסכן קש על גלגל הסמבה עם חברים."

אם היית יכול להחזיר את הגלגל לאחור האם היית הולך על כדורגל?                                                                             

"בכלל לא!"

מה היית ממליץ לילד שמתלבט בין כדורגל לפוטסל?                                                                                                     

"אתה צריך לעקוב אחר הלב שלך. ברור שהזוהר של הכדורגל הוא הרבה יותר גדול, אבל פוטסל היא חלופה מצוינת להגשים את החלום שלך ולבנות אפילו עצמאות כלכלית."

מה היית ממליץ לילד שבוחר להיות שחקן פוטסל לעשות בשביל להצליח בגדול?

"כמו לכל דבר בחיים צריך מסירות מלאה, הרבה עבודה, טיפול בגוף, להשגיח על הבריאות והידיעה כי הצלחה אישית היא תוצאה של הצלחה קולקטיבית."

בתור גדול שחקני הפוטסל, מה גורם לך יותר סיפוק, מהלך קבוצתי מרהיב שאתה מבשל לפרנדיניו מול שער ריק, או ביצוע אישי מרהיב?

"את התרגיל בסרטון אהבתי מאד. אני מאד אוהב לעשות את ה"גלגל"… אבל מה שתמיד הייתי מרוצה ממנו היה זכייה בתארים."

מה הרגע האישי הכי מרגש שלך בפוטסל?                                                                                                               

"המשחק שלנו נגד ארגנטינה, ברבע גמר של 2012 גביע העולם שניצחנו 3:2."

ספר לנו על משחק אחד שתזכור במיוחד מהקריירה הארוכה שלך?                                                                                    

את אותו משחק מרבע הגמר בגביע העולם 2012. אבל לא אשכח גם את המשחק נגד איראן בגביע העולם האחרון ב2016, כאשר לאחר הניצחון החבר'ה האיראנים זרקו אותי לשמיים בספונטניות, זה היה מרגש מאד למרות שהפסדנו בפנדלים.

שחקני אירן בתצוגה ספורטיבית גדולה, מעודדים את פלקאו. Esporte Interativo©
שחקני אירן בתצוגה ספורטיבית גדולה, מעודדים את פלקאו. Esporte Interativo©

מה המוטו שלך לחיים?                                                                                                                                         

"להיות מאושר!"

כלכך ברזילאי מצדך 🙂

מה היית רוצה להגיד לאזרחי ישראל בכל נושא שבא לך?

"תודה על כל האהבה והכבוד שהיה לכם אליי תמיד. אני מאמין שהפוטסל בישראל יכול לגדול יותר ויותר, הוא צריך להיות יותר מתורגל בבתי ספר, במועדונים ובשכונות. ומי יודע, אולי אוכל להשתתף באירוע גדול של פוטסל בישראל כדי לקדם את הספורט, זה יהיה כבוד גדול בשבילי."

****

אסיים במספר תודות לכל מי שעזר לי לקיים את הראיון הזה. לא פשוט להשיג ראיון עם אדם שהוא הגדול בכל הזמנים בתחומו. ולא משנה איזה תחום, אבל בטח שמדובר בספורט שחווה את הצמיחה הגדולה ביותר כיום.

קוראינו היקרים צריכים להבין שפלקאו הוא אליל בברזיל. וללא עזרתו של חבר יקר שלי, בשם ברנרדו סרפי, ראיון זה לא היה מתקיים. ברנרדו גם עזר לי בתרגום מאנגלית לפורטוגזית וחזרה. כמו כן, אני רוצה להודות לחבר הנפש שלי דיק ברמן שסייע ברעיונות לשאלות ובתרגום מעברית לאנגלית וחזרה, בשביל הזווית באנגלית. ואחרון אני רוצה להודות לפיליפה דרומונד, שפלקאו הזכיר בתשובותיו. פיליפה הוא נשיא הקבוצה שפלקאו הקים, הוא חבר קרוב של פלקאו וסוכנו האישי. כמו כן, הוא עומד מאחורי הפיתוח האדיר שעובר הענף בברזיל ובעולם כולו. הוא הציע את שירותיו לסייע גם לנו. אני גם רוצה להתנצל כעת על עשרות ההודעות ששלחתי לו עד קיום הראיון הזה.

בקרוב הסרטון….

לשאר הטורים בסדרה

מספר 12

In the world of football, the ageless argument centers around “ who is the G.O.A.T……Greatest Of All Time?” Pele, Messi, Maradona, Ronaldo?  The often heated discussions swirl around nationalities, politics, etc. But there is absolutely no debate when the topic is Futsal. Without doubt, THE biggest star or G.O.A.T. is Alessandro Rossa Viera, best known as Falcao !!!!!

Though Futsal has not reached the levels of football or basketball in Israel, most athletes, male or female, will tell you who is Falcao. The man who won two World Cups, two Copa America titles and four World Player of the Year trophies!!! Through his incredible YouTube videos, his followers number in the millions!!! This article is intended to give you, the reader, an overview of who is Alessandro Rossa Viera.

Falcao agreed to be interviewed on the “ Hazavit” site. What an amazing gesture from such a world re-known celebrity. Following is a series of Q & A I had with him………..

“Alessandro, or would you prefer Falcao?  We are hoping that your participation in these articles will help build the futsal interest in Israel. BTW your Birthday, June 8th, is also my wife and mine anniversary ?

Alessandro…..where did your nickname “Falcao” come from?

The nickname was actually my father’s. He looked physically very similar and also played with “Falcao” from the Brazil team in the 80’s and also played in Rome and Sao Paulo. I also worked with him at the butcher shop of his family, where the staff called me “The Eagle”. The nickname caught on and I am very proud to keep my father’s nickname.

Why number 12? And not 10 as Pele, Diego, Messi?

The history of  #12 began in Brazil with Jackson (the first star of the Brazil futsal team in the 80’s) and later inherited by Vander Iacovino (the star of the national team in the 90s) and it became a tradition that #12 will be used by all left wingers. When I took Vander’s position on the national team, I inherited the #12 and I made my shirt and number 12 for my brand. It almost became my last name because a lot of people call me “number 12”.

In Israel the sport is not sufficiently developed, although there is a semi-professional league and the National team has done reasonably well at that level. A big hurdle is getting investment from both the Association and the private sector. What would you suggest?

There is a need to create celebrity attended events. You need to show both investors and the media the potential of Futsal as a sport as well as an investment. I think there will certainly be an appreciation and a desire to invest in the model. Anyone who knows Futsal immediately falls in love with it. It’s a fantastic sport.

As a child growing up in Brazil, did you dream of becoming a football player or a futsal player?

It’s funny that as I say this today, but I was never really interested in soccer but rather preferred to play Futsal. Although I was a player with the Corinthians soccer team and left Futsal to devote myself to soccer. In the end I chose to go back and stay with Futsal and that has worked out pretty well.

In 2000 you were part of one of the toughest losses in the final of WC to Spain 4-3 after two penalty shootouts. Then you were not yet a key player, how did this game affect you later in your career?

The World Cups of 2000 and 2004 were the foundations of my career growth. These were harsh defeats that made me realize that apart from the virtuoso dribbles and goals I have to turn the show into results…..a victory and a title. From 2005 on, I won everything possible, two World Cups as an outstanding player, nine Brazilian championships, two clubs world championships and many other meaningful individual and team titles.

Futsal is very similar to basketball in terms of team effort. When did you understand that you have to make your teammates better?

Futsal is a collective sport, it speaks for itself. I could not have been Falcao if there had not been so many great teammates. They were so much of my story!

 

How important is one’s athletic prowess in futsal vs. football (soccer)?

Futsal is the most important foundation for all the soccer stars of the world. Ronaldo, Zico, Niemar, Rivaldo, Ronaldinho Kaka, Robinho and many other great Brazilian stars began their career here. The sport develops a basic technique for subsequent applications in soccer. Without a doubt, the success of Brazilian soccer players is directly related to their childhood development on the Futsal court.

You are the greatest Futsal player in history, why did you twice try to move from futsal to football?

I tried soccer to fulfill my father’s dream, but my place is in Futsal.

Why do you think it did not work? What prevented you from success? What qualities if any do you lack?

I actually succeeded in soccer. I won the Brazil championship, the Clubs World Championship and the Libertadores Cup with Sao Paulo in 2005. But I did not have much opportunity to play because of issues I had with our coach. Brazilians knew the problem was not on the field!

As one who has experienced both, what in your opinion are the significant differences between football and futsal?

Futsal is faster, the dribble is much more dynamic and such, reaction time is much faster.

You have an amazing trick that you employ before a game. Maybe you could explain it to us and the idea behind it?

 It’s hard to explain like that … but the  “carretilha” was always my best trick. This video will illustrate

t seems that the sport has changed in recent years by becoming more defensive. In the past, the scores were higher, yet today the game has become aggressive resulting in lower average scores of 1.5/game. Is this a positive or negative thing in your opinion?

Players’ strength and ability have balanced the games a bit. The fans want to see goals, but today it is hindered by coaches and players trying to play only for the final score and not for the joy of the show. I was always worried that the enthusiasm of past years would be destroyed.

Having never played in Europe are you disappointed or feel something is missing?

 I stayed in my country, became a great national idol, worked to make Futsal grow in Brazil and abroad. I am very happy with my career. I could have played in Europe, but my sponsors in Brazil always made sure I stayed put.

I know this is a tough question and maybe a politically incorrect question, but which team did you enjoy the best?

 I experienced a very special time with Du Sol Jaraguá, everyone knows that. But I have a special fondness for Magnus Futsal, the group that I have a financial and personal interest in helping establish. And today it is the youngest and most successful team in the history of World Futsal.

What needs to be done for Futsal to be one of the leading worldwide sports?

 We need support of the commissioners, boards and ownership of the world sport federations. The largest, FIFA, knows that the Futsal should be an Olympic sport and that would improve its image  around the world.

How difficult is it to be the best in the world in an industry that most people do not really know? How does it affect that players in your position in other sports receive advertising campaigns around the world, who are interested in events of every kind and that leading players of the game do not receive similar exposure?

 I was lucky to have had the recognition and I did not feel second rate like others in our sport. But Futsal needs idols and this is only possible with the investment and foresight of major brands. We need solid marketing campaigns to attract investments from large companies.

 

What is your next step after playing Futsal?

 For sure, I do not want to be a coach. I will manage my personal business, continue to be the Ambassador of Futsal throughout the world and, in Sorocaba, I will continue with the management of Magnus, alongside CEO and President, Fellipe Drommond.

If you had not been Falcao, what would you have wanted to be?

Musician, I love to play around and sing some samba songs when I’m with friends.

What would you say to a child who chooses to be a Futsal player and wants to make it big?

 Follow your heart. Obviously the glamour of soccer is much bigger, but Futsal is a great alternative for realizing your dream and building financial independence for your future.

As the best Futsal player in history, what gives you more satisfaction: team effort that you pass to Fernandinho to an empty net, or amazing personal trick such as this:

I liked this video very much! I really like to do these tricks.  But what I was always pleased with was winning titles!

Tell us about one game you’ll remember from your long and celebrated career?

 Brazil vs Argentina, the quarterfinals of the 2012 World Cup. We won 3-2!!!

What is your most exciting personal moment in futsal?

 Two come to mind.That same Brazil against Argentina, the quarter-finals of the 2012 World Cup. And I also remember the game with Iran in the last World Cup. After the game, the Iranian players threw me into the sky spontaneously, it was very exciting.

שחקני אירן בתצוגה ספורטיבית גדולה, מעודדים את פלקאו. Esporte Interativo©
Esporte Interativo©

What would you like to say to the citizens of Israel?

 Thank you for all the love and respect you have always had for me. I believe that Israel’s Futsal can grow more and more, it has to be more available in schools, clubs and neighborhoods. And who knows, maybe I can attend a big event in Israel to promote the sport, it will be a great honor for me. Thank you!!!

I will end with a few thanks to everyone who helped me to conduct this interview. It is not easy to get an interview with someone who is the greatest of all time in his field. No matter what field, but surely when we walk about a sport that has experienced the greatest growth these days.

Our dear readers must understand that Falcao is an idol in Brazil, a king! And without the help of a dear friend of mine, Bernardo Sarpi, this interview would not have taken place. Bernardo also helped me in translating from English to Portuguese and back. Also, I would like to thank my dearest friend and a soul-mate Dick Berman for helping with ideas  and with this eloquent translation from Hebrew to English and back. Finally, I would like to thank Fellipe Drommond, whom Falcao mentioned in his answers. Fellipe is the president of the club that Falcao has established. He is a close friend of Falcao and his personal agent. He is also the man behind the tremendous development that the Futsal is undergoing in Brazil and around the world. He offered his services to help us as well. I also want to apologize now for the dozens of messages I sent him until this interview takes place.

Coming soon the video…

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.