הידית מהעמק

דגן יבזורי הוא אחד מהשחקנים האהובים עליי.
השבוע יבזורי סיכם בהפועל ירושלים אך באותו יום עשה פנייה חדה וחתם במכבי ת"א. נשמעו הרבה ביקורות נגד מכבי על שהחתימו אותו רק כדי להחליש את הפועל ירושלים, ונגדו על שהכסף סנוור אותו והשאלה היא האם באמת ימצא הידית מהעמק את המקום בקבוצה שמתמודדת ביורוליג?
בואו נחזור קצת אחורה, דגן יבזורי הצטיין במדי גלבוע\גליל עד עונת 2012\2013, עונה לאחר מכן חיפש אתגרים חדשים וחתם בעוד קבוצה צפונית, מכבי חיפה, אשר גם בה בלט הקלעי בשתי העונות האחרונות והשבוע חתם במכבי ת"א.
ניקח כמה דוגמאות של שחקנים ישראלים שעברו למכבי ת"א: יניב גרין, היה מצוין בהפועל תל אביב, לאחר מכן עבר למכבי ת"א אך לא הרבה לשחק ועבר לרוסיה, לא למד את הלקח, חזר למכבי, לא שיחק ומאז? מנסה לשקם את הקריירה.
לעומתו, גל מקל, גדל בצהוב וכשהבין שאין לו מקום בקבוצה הבוגרת של מכבי ת"א הושאל לגלבוע\גליל, נתן עונה נהדרת וחזר עונה לאחר מכן למכבי אך שוב לא קיבל דקות, הבין מהר כי טעה וברח חזרה לגלבוע גליל ואיתה לקח אליפות, למד את הלקח ולא חזר לצהובים ושלוש שנים לאחר מכן גם הגשים את החלום לשחק ב-NBA.
דוגמא נוספת היא יוגב אוחיון, ששיחק בהפועל ירושלים והיה נהדר, עבר למכבי ת"א וכבר התחיל להרגיש את הספסל, אך למזלו הרב מצא את מקומו כרכז מוביל בעקבות פציעה של הרכז הראשון.
אז יש לנו דוגמא של שחקן שעבר למכבי ת"א ובעקבות כך ירד ברמה באופן דרסטי, יש לנו דוגמא של שחקן שעבר למכבי, אך הבין מהר כי לא ירבה לשחק והספיק להציל את הקריירה לפני שהיא תהרס ודוגמא של שחקן שעבר למכבי ת"א ומאז עלה ברמה עד שהפך לרכז מוביל של אלופת אירופה. אבל איך נדע אילו מהדוגמאות הבאות יתאימו ל"דוגי"?

דגן יבזורי קלעי נהדר ואחד מהישראלים הטובים ביותר היום. אני בטוח שגם יהיה מהשחקנים המובילים בנבחרת ישראל באליפות אירופה הקרובה. השאלה היא האם זה יספיק לאור ניסיון העבר של ישראלים במכבי ת"א? לשאלה זו אין תשובה חד משמעית כרגע, אפשר רק לנסות לשער מה יעלה בגורלה של הקריירה של הקלעי. אולי זה הצירוף של ג'ורדן פארמר, אולי זו ההחתמה המהירה להפליא אחרי הסיכום בירושלים ואולי בשל ניסיון העבר של ישראלים טובים שעברו למכבי, אבל לדעתי יבזורי לא ירבה לשחק במכבי ועשה טעות כשעבר לצהובים, טעות שאולי תעלה בהמשך הקריירה שלו. האם יצליח או יכשל? ימים יגידו…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח