קבוצת הפאר הבאה – המסע של האשטאג יונייטד

אי פעם חלמתם להקים קבוצת כדורגל עם החבר’ה מהיסודי והאוניברסיטה ולנסות להצטרף לעולם הכדורגל המקצועני, משחק אחרי משחק, ליגה אחרי ליגה?

ספנסר אוון, מערוץ היוטיוב Spencer FC שבו רשומים כמעט 2 מיליון משתמשים, חלם על זה במשך כמה שנים, עד שבתחילת 2016, הוא הפך את החלום הזה למציאות. ספנסר הקים את האשטאג יונייטד והפך אותה לקבוצת יוטיוב שצילמה והעלתה תקצירים של משחקיה לערוץ היוטיוב שלו. במשך שנתיים הוא וחבריו שיחקו משחקי ידידות נגד יריבות שלא הרשימו בדרך כלל (ניצחונות של 10-0 להאשטאג לא היו דבר נדיר…) אבל הם קיבלו את הזדמנות חייהם. במשך שנתיים הם שיחקו בוומבלי, באמירטס, נגד קבוצות מילואים של מנצ’סטר סיטי, ווסט האם, גוגל, ועוד.

ספנסר אוון, האשטאג יונייטד
ספנסר אוון, האשטאג יונייטד.
Credit to Hashtag United FC facebook page

לאט לאט החבורה התרחבה וכללה עוד כוכבי יוטיוב ואפילו כמה שחקני עבר. ב2017 הקבוצה פתחה את האקדמיה שלהם, כשלמנצח בסדרת מבחנים ואתגרים שהועלו לערוץ של ספנסר, הובטח מקום בקבוצה, וכך הספיקה כבר לגלות כישרון צעיר בן 19 שהתחיל להתאמן עם קבוצה מקצוענית. כשהקבוצה חתמה על הסכם חסות עם המשחק ״טופ אילבן״ היא הפכה לקבוצת היוטיוב הראשונה שחותמת על הסכם חסות עם ספונסר, וכך יצרה את התלבושות הכחולות-צהובות שבהם משחקת. במהלך השנתיים הקסומות היא אפילו יצאה לכמה מסעות בארה״ב, ספרד ועוד בחיפוש אחר יריבות ראויות.

לאחר שנה וחצי של משחקים לא רציניים, שהפכו למשעממים וצפויים, התחילו לגבור הקולות שקראו להאשטאג לנסות להיכנס לפירמידת הכדורגל האנגלית ולנסות את מזלם בכדורגל חצי מקצועני. בתור צעד ראשוני למהלך זה, ספנסר החליט לפתוח ערוץ חדש בשם Hashtag United שמוקדש לקבוצה בלבד ולא מערב את שאר התוכן שהוא יוצר.הקבוצה הפסיקה לשחק באופן קבוע במשך כמה חודשים שבמהלכם הועלו עוד כמה סרטונים לערוץ שרמזו שהאשטאג מתקרבת לעבר האתגר הכי גדול שיש. במאי 2018, ספנסר הכריז על הגשמת החלום שלו באופן סופי: האשטאג יונייטד תשתתף בעונת 18/19 הקרובה- ב Thurlow Nunn League שנחשבת לליגה העשירית בפירמידת הכדורגל האנגלי. ספנסר ויתר על תפקידו בתור מאמן הקבוצה לטובת ג׳יי דאבראו, מאמן בעל עבר עשיר בליגות הנמוכות באנגליה, ולקח על עצמו את תפקיד ניהול הקבוצה, כשהוא מבטיח לנסות להשתפר על מנת לשחק בכמה מהמשחקים בעונה הקרובה. האשטאג צירפו שחקנים חצי מקצוענים נוספים לקבוצה, כך שחלק מהגרעין המקורי שלה נאלץ לוותר על מקומו.

עם ערוץ בעל יותר מ 400 אלף מנויים, האשטאג יונייטד יכולים לחלום בגדול. הם חולקים מגרש ביתי עם 2,500 מקומות, עם מועדון שנמצא כמה ליגות מעליהם, ואף מכרו כמה עשרות מנויים עונתיים. כשהאשטאג הכריזו באמצע אוגוסט שהם חתמו על הסכם חסות חדש עם אדידס ופוטבול מנג׳ר, זאת כבר לא הייתה הפתעה גדולה.

בשביל האשטאג יונייטד, עונת 18/19 כבר התחילה, והם הספיקו להפסיד את המשחק הראשון של העונה 3-2 לקבוצה מנוסה יותר ולסיים בתיקו 1-1 מורט עצבים במשחק הבית הראשון שלהם.

וכך, עם קפריסאי אחד יותר מאפואל ניקוסיה בהרכב וחבורת אנגלים צעירים ומבוגרים כאחד, האשטאג יונייטד יוצאים לדרך חדשה. העתיד של הקבוצה נראה ורוד, ואם הם יצליחו להתגבר על חוסר הניסיון שלהם, אולי הם יוכלו לצעוד קדימה לעבר החלום, כבר העונה. הרי טכנית, בעוד 10 עונות אנחנו יכולים לראות את האשטאג יונייטד בצ׳מפיונס ליג.

האשטאג יונייטד
Credit to Hashtag United FC facebook page
 
   
   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח