האריס פוטר

"מדוניאנין האריס מדוניאנין, מדוניאנין עולה עולה עולה". פייר התגעגעתי, לא להאריס האדם וגם לא להאריס השחקן, אלא לשיר שהאוהדים שרים לו, שיר שעד לא מזמן היה שייך לאחד מגדולי הזרים שדרכו פה, ראדה פריצה.

מדוניאנין הגיע למכבי ת"א בשנת 2010 וכמו החלוץ השבדי, גם הוא תוך זמן קצר הפך לחביב הקהל. באותה שנה הגעתי לבלומפילד לראשונה אחרי מספר שנים בהן הייתי בצבא וטיילתי בחו"ל, המשחק הראשון היה נגד מוגרן. יוסי מזרחי על הקווים, אבי נמני בתפקיד המנג'ר ומיטש גולדאהר מזרים כספים ללא היכר. הייתה תחושה טובה, שחקנים כמו ברק יצחקי ורוברטו קולאוטי הוחתמו ואחד שבלט מעל כולם, האריס מדוניאנין. כבר באותו משחק היה ניתן לראות כי מדוניאינין וירטואוז עם יכולת בעיטה ומסירה שהרבה זמן לא נראו בארץ. באותו משחק מדוניאנין הבקיע את הגול השני אחרי תצוגת כדורגל מופלאה שגרמה לקהל להתאהב. בהמשך מכבי עברה את אולימפיאקוס ונעצרה רק בשלב הפלייאוף והודחה ע"י פ.ס.ז'. אני לא חושב שהרבה התאכזבו מההדחה, ההפך הוא הנכון, מכבי בהנהגת מדוניאינין נראתה טוב בקמפיין האירופי הקצר ונלחמה בגבורה מול אריות אירופה. בסוף אותו קמפיין הייתה תחושה שגם אם לא תהיה אליפות, לפחות ננצח דרבי לאחר שלוש שנים והצבע הצהוב יחזור לרחובות תל אביב.

זמן לא רב עבר עד העימות הראשון עם אבי נמני, מדוניאנין לא אהב את הפיחות במעמדו וכששיחק עשה זאת ללא חשק. המספרים המשיכו להגיע, אך ניתן היה לראות כי מדוניאנין אינו מרוצה ושוטטות במגרש הפכה במהרה לשם המשחק מבחינתו. השחקן המרגש שניתלו בו כל כך הרבה תקוות, החל לאבד את אמון הקהל. לאחר שגם חילוף מאמנים לא תרם לשיפור ביכולת או בשריר החשק של האריס, עימות מתוקשר עם מוטי איווניר שהתחיל שוב על רקע אי הכללתו של האריס בסגל, המשיך בהתחצפות לא מקובלת כלפי צוות האימון והסתיים בהשהיה שלא היה ברור האם יחזור ממנה. לא פעם הוא אף הצהיר כי ברצונו לעזוב ולמרות דיווחים על התעניינות מצד קבוצות שונות באירופה, האריס נשאר במכבי לעוד חילוף על הקווים. ניר לוין הוחתם כמאמן זמני והבלאגן חגג, האריס שוב התחצף כלפי מאמן, כאשר הפעם ניר לוין שלא הכליל אותו בסגל לקראת הדרבי היה על הגריל (דרבי ראשון אגב שמכבי ניצחה לאחר ארבע שנים). ועם לא תמו הצרות, האריס הגיע לשפל חדש כאשר עשה תנועות מגונות לעבר הקהל ומשם כבר לא הייתה דרך חזרה.

Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

החזרה של האריס למכבי ת"א בתקופה זאת מסתמנת בעיני כבינגו או לכל הפחות כסיכון מחושב. חסר למכבי שחקן מהקו השני עם יכולות קסומות כמו שלו ועל זה אף אחד מעולם לא התווכח. חדר ההלבשה של מכבי ת"א ננעל הרמתית והסמכויות של כל אחד במועדון ברורות ומוסכמות. האריס לא יוכל להתנהל כמו שהתנהל בעבר והוא מודע לכך. אם רק יצליח להביא את היכולת מהעבר ולא להתעסק במה שקורה מחוץ למגרש, הוא יתרום עוד רבות למאבק האליפות כבר השנה ואם לא, אז הקסם הבא שלו, בדיוק כמו של הארי פוטר, יהיה להיעלם כבר בחודש מאי והפעם ללא דרך חזרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח