האיש הנכון

/// מאת רותם אברמוביץ

ביום שישי הקרוב רוברטו מרטינז, מאמן נבחרת בלגיה, יחגוג יום הולדת 45. איפה תהיה החגיגה שלו? הרבה תלוי בתוצאת המשחק ביום ג' בסנקט פטרבורג נגד הטוענת מספר אחת לכתר, צרפת. זה בהחלט יהיה אתגר לא פשוט עבור מרטינז ונבחרתו, מאחר ונבחרת ה'טריקולור' נראית נהדר בטורניר הזה, ונראה כי לא תוותר על הגביע עד הרגע האחרון.

רוברטו מרטינז
מקווה למתנת יום הולדת מנבחרתו. רוברטו מרטינז. Via Belgian Red Devils Facebook page

המאמן הספרדי ידוע כטקטיקן ממעלה ראשונה, וגם ככזה שמחפש פתרונות יצירתיים כדי לגבור על היריבה. כך עשה זאת בקבוצותיו בליגות האנגליות בשנים האחרונות, כשהצעיד את סוונסי מהליגה השלישית לצ'מפיונשיפ, והצליח להשאיר את אברטון קרובה לצמרת אחרי עזיבתו של דייויד מוייז. אולם, ההישג הכי גדול שלו הוא כמובן הזכייה הסנסציונית של וויגאן אתלטיק בגביע האנגלי בשנת 2013. באותה שנה אגב, היה גם רגע השפל, בו הקבוצה ירדה ליגה והפכה לראשונה בתולדות אנגליה שזוכה בגביע, וצונחת ליגה באותה עונה.מרטינז רוצה לעשות הסטוריה עם דור הזהב הבלגי הנוכחי, ונראה כי הוא האיש הנכון לעשות זאת אחרי הכשלונות של קודמו בתפקיד, מארק וילמוטס הבינוני. אלה לא רק החילופים המנצחים שערך כשנבחרתו פיגרה 2-0 נגד יפן, או הרכבתם של פלאייני וצ'אדלי (על חשבון קארסקו ומרטנס) בהרכב שניצח את ברזיל – זאת גם שיטת המשחק המותאמת לשחקניו והרצון למקסם את היכולת של כל 'אינדיבידואל' בקבוצה. תכונה בולטת נוספת אצלו היא הצניעות, שבאה לידי ביטוי בקרדיט שנתן לשחקניו לאחר הנצחון הגדול על ה'סלסאו'.

אחרי שתי הדחות רצופות ברבע הגמר בטורנירים גדולים, בלגיה הבינה שהיא צריכה לשנות כיוון. ההימור על הספרדי מסתמן כמוצלח במיוחד, כמו השילוב עם עוזרו, תיירי הנרי, שמקבל מחמאות רבות על עבודתו עם התקפת בלגיה. חלוץ העבר האגדי כזכור כבר זכה בגביע העולם בשנת 1998. יהיה מעניין לראות האם צוות האימון המרשים ינצל את מקבץ הכשרונות הבלגי כדי לעשות היסטוריה.

בלגיה חוגגים
ימשיכו בטורניר יוצא הדופן?Credit to "FIFA World Cup" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח